Yöresel Ev için Kredi Desteği Hakkında Bilgiler

66
Bu makeleyi Ortalama 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Yöresel Evler İçin Kredi Desteği Sunuluyor

Yöresel anlamda gelişen kültürümüzün etkilerini yavaş yavaş yitirmeye başladık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafınca alınan karar ise emsal niteliği taşıyor. Gerek köyden şehre göçen gerekse yöresel ruhu bozulmamış bölgelerde ev yapmak isteyenlere büyük bir fırsat sunuluyor. Aynı zamanda kentleşme ve şehir dönüşümleri kapsamında da yöresel bir tema barındıran evlerde faiz indiriminin onaylandığını görüyoruz.

Daha önce bu tarz eski evlere kredi açığının kapatılması için bazı çalışmalar yapılmıştı. Yüksek meblağlara kadar uzanan ve vade süresi rahatlatılan tarihi ev kredisi çeken insan sayısının bir hayli fazla olduğu düşünülüyor.

Bu kez ise yöresel mimariye uygun olması şartıyla %1 oranında faiz indirimi uygulandığını görüyoruz. Mevcut banka krediniz var ise bunun üzerinden de %1 oranında faiz indiriminden faydalanabilmeniz mümkün görünüyor.

Yıllar önce şehir veya benzeri merkezlere göç etmiş insanların geri dönüşünü tetiklemeyi amaçlayan bu sistemin yürürlükte olduğunu belirtmeliyiz. Bu süreçte geriye dönüldüğünde mevcut gelişimi göz önünde bulundurarak projenizle beraber başvuruda bulunuyorsunuz. Yörenin taşıdığı mimari form, uygulanacak yapı taslağı ve kullanılacak malzemeye kadar önemli birçok detaydan söz edilebilir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yöresel mimariye katkı kredisi yeni kullanımları ve mevcut kullanımların faiz indirimini kapsıyor.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir