Yılbaşına Özel Film Tavsiyeleri

87
Bu makeleyi Ortalama 4 dakikada okuyabilirsiniz.

Yılbaşında Masrafsız Bir Eğlence İçin Film Tavsiyeleri Veriyoruz

Yılbaşı denildiğinde herkes için eğlence akla gelir. Fakat bu tip önceden belirlenmiş özel günlerde eğlenmenin maliyeti oldukça yüksektir. Eğer her zaman 100 TL ile kalktığınız bir restorandan yılbaşında rezervasyon alacaksanız bunu anlayabilirsiniz. Kat ve kat daha fazla ücretler ödemek istemeyenlerin alternatifi ise evde yılbaşı kutlamak için öneriler oluyor.

Evde yılbaşını masrafsız geçirmek için uygun fiyata yılbaşı eğlencesi tasarlamak gerekir. Çünkü kendiniz veya partneriniz için bu şarttır. Yeni yılın coşkusunu arkadaşınızla evde kutlamak için yine belirli bir plan ve eğlence bütçesi gerekir. Bunu minimal düzeyde tutmak ve yılbaşı harcamalarında tasarruf etmek için aşağıdaki film önerilerimize göz atabilirsiniz.

  • Evde Tek Başına (Home Alone)

Birçoğumuz için efsanevi serilerin başında yer alır. Ufak afacan Kevin ve maceraları ise Evde Tek Başına serisini hepimize sevdirmeyi başardı. Serinin ilk filminde ailesi tatile gitmiş bir çocuğun hırsızlarla yaşadıklarını izliyoruz. Serinin diğer filmleri ise macerayı aynı dozajda sürdürüyor.

  • Caddedeki Mucize (Miracle on 34th Street)

Yılbaşının simgesi Noel Baba ile ilgili filmler arasında oldukça popülerdir. 34. Caddedeki Mucize filmi Susan ve Kris arasındaki hoş hikâyeye dayanıyor. Çünkü Susan’ın iddiasına göre Kris gerçekten Santa Claus. Bildiğiniz gibi Santa Claus hepimizin Noel Baba olarak bildiği karakterin gerçek ismi olarak varsayılıyor.

  • Noel Gecesi Kabusu (The Nightmare Before Christmas)

Film zevkinize göre korkuyu ve adrenalini tercih edebilirsiniz. Ancak tam manasıyla korku filmi statüsüne girmeyen bir hikâye önereceğiz. Bu kez Cadılar Bayramı için birbirini korkutan bir şehrin en hızlı insanı olan Jack’in hikâyesini izleyeceğiz. Kendisi bu işin üstadı olsa da artık huzurlu bir yılbaşı geçirmek ister. Bunun için seçtiği şehir onu fazlasıyla tatmin edecektir. Ancak şimdi gerçek yılbaşı kutlamalarının bu şekilde de olabileceğini insanlara empoze etmesi gerekecektir.

  • Noel Hikâyesi (A Christmas Story)

Nikolas isimli küçük bir çocuğun ailesi ölmüştür. Ufak yaşta ailesini kaybettikten sonra her noel farklı bir aileye taşınır. Yaşı ilerlediğinde ise çocukların bir numaralı kahramanı olmak için kolları sıvar. Sıcak bir Noel hikâyesi için doğru tercih olacaktır.

  • Tatil (The Holiday)

Yılbaşı konseptiyle tatil konsepti her zaman bir aradadır. İris isimli karakterimiz ise kendisi gibi gazeteci olan meslektaşı Jasper’a abayı yakmıştır. Fakat Jasper aynı duyguları yine gazeteci olan Amanda’ya karşı hissetmektedir. Ayrıca nişan kararı almıştır. Kaderin cilvesi olarak Amanda ve İris bir şekilde karşı karşıya gelir. Hikâye ise bambaşka bir noktaya sürüklenir.

  • ELF

Buddy isimli karakterimizin yaşadığı yer Kuzey Kutbu olduğu için boyu oldukça kısadır. Kendisini bu yüzden ELF olarak tanımlar. Fakat yıllar geçtikte boyu uzar ve kendisinin ELF ırkı olmadığı kanısına varılır. New York’a ilk defa geldiğinde ise Kuzey Kutbu ile arasında çok farklı bir dünyanın söz konusu olduğunun farkına varır. Noel yaklaştığında ise asıl macera başlar.

  • Şahane Hayat (It’s a Wonderful Life)

Bir başyapıt olan Şahane Hayat filminde ise George intihar etmek üzeredir. Tam bu aşamada karşısına çıkan koruyucu meleğinin ise ona bir teklifi vardır. Geçmiş hayatına geri dönecek ve insanlara yaptığı iyilikleri hiç yapmamış olsaydı konseptinde bir hayat gözlemleyecektir. Bu eşsiz deneyimle ne kadar güzel bir hayat yaşadığının farkına varan George’un hikâyesini izleyeceğiz.

  • Benim Gecem (Scrooged)

Bir Noel gecesi ne kadar garip geçebilir? Bunun cevabını veren Scrooged filmine göz atalım. Karakterimiz Frank bu gece parayı tutan, herkesle ters düşen ve yalnızca kendisini düşünen bir adam olmaktan çıkacaktır. Fantastik bir zaman yolculuğuna çıkan karakterimizin yanında ise gelecekten gelen bir karakter var. Tam 7 ayağı olan, kafası olmayan bu karakter kadar ilginç olan bir diğeri ise geçmişten gelen taksicidir. Ayrıca hiç susmayan bir perinin o anlık süreçten gruba dahil olduğunu ise belirtmek gerek. Macera başlıyor.

  • Gremlinliler (Gremlins)

Rand, kendi halinde yaşayan ve mucit olarak anılmasına rağmen hiç başarılı keşfi olmayan sıradan bir insandır. Noel öncesi ise aileye hediye seçimini yine ilginç bir biçimde yapar. İsmi Gizmo olan şirin bir yaratığı ailesine hediye ederken şu kuralları fısıldar. Gizmo asla güneş ışığına maruz kalmayacak, gece yarısı bir şey yemeyecek ve sadece birkaç damla su içecektir. Aksi olursa ne mi olur? Gremlinliler filmi yılbaşı gecesini epik bir boyuta taşıyacak.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir