Yerli Bisiklet İle 80 Kilometre Yolu 30 Kuruşa Gidin!

236
Bu makeleyi Ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Cixpet ismiyle piyasaya sürülen ve tamamen yerli üretim olan akülü bisiklet ile tanışın. Cixpet gerçekten ulaşım normlarını değiştirebilecek bir yapıya sahip. Öncelikle üç tekerlekli olması sebebiyle tehlikeleri ortadan kaldırıyor. Denge problemi olmadığı gibi düşme faktörünü minimal noktaya çekiyor.

Ginger olarak bilinen ve bir dönem ses getiren ürünün daha da ileri bir versiyonu olarak anılabilir. Yerli akülü bisiklet projesinin en önemli noktası ise tasarruf oluyor. Daha ucuza seyahat etmek için bundan daha iyi bir tarife olamazdı. 80 kilometreyi 30 kuruşa mal eden bisiklet herkesin ilgisini çekmeyi başardı.

Cixpet üretimi için düğmeye basan firmada genel müdür olarak çalışan Bilal Topluoğlu ise kritik açıklamalarda bulundu. Oldukça ekonomik bir ürün olduğu için her bütçeye hitap edebileceğinin altını çizdi. Yine menzil olarak belirgin bir farkının olacağını açıkça söylemekten çekinmiyor.

Cixpet Akülü Bisiklet İle Ulaşım

Öncelikle %100 yerli bisiklet üretimi kapsamında oldukça revaçta olacağına inanmaktayız. Cixpet sayesinde 80 kilometreyi 30 kuruşa gitmek mümkün. Bu mesafenin bu tutara kat edilmesi ise neredeyse imkânsız. Ekonomik olmasının birincil şart olduğunu savunan Topluoğlu tarafından hız konusuna ayrıca değinildi.

Bu tip 75-80 kilometre menzilli akülü araçların menzil sorununa değindiğini vurgulamak gerekiyor. Ucuza seyahat etmenin menzil açısından biraz daha geniş bir alana yayılması şart gibi görünüyor. En azından şehir içerisinde ulaşım için tercih edebilmek için bunun yapılabilmesi gerekiyor. Aksi takdirde gidiş ve dönüş aşamasını çıkaramayacağı için kullanışlı olmayabilir.

Akülü araçlarda insanların kafasına takılan sorular tüketim, hız, menzil ve şarj süresi şeklinde sıralanabilir. Baktığımızda Cixpet akülü bisiklet tümüyle tatmin edici sonuçlar verebiliyor.

  • Cixpet Şarj Süresi: 3:30 Saat
  • Cixpet Azami Menzil: 75-80 Kilometre
  • Cixpet Azami Hız: 45 Kilometre/Saat
  • Cixpet Tüketim: 80 Kilometre/ 0,30 TL

Burada temel noktalardan bir diğeri ise yedek akü durumudur. Mevcut aküsünü %100 doldurduğunuzda 75-80 kilometrelik mesafeyi kat edebileceksiniz. Ancak yedek aküyle bu menzili arttırmanız yine mümkün.

 

kaynak : http://www.cixpet.com/pg/anasayfa

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir