Yeni Kurulan Şirketlere Kredi Veren Bankalar

390
Bu makeleyi Ortalama 7 dakikada okuyabilirsiniz.

Günümüzde her ihtiyaç için kredi çekilebilir hale gelmiştir. Bankalar sundukları uygun koşullar karşılığında hem bireylerin hem de kurumların kredilerden faydalanmasını mümkün kılmakta. Mevcut şirketler üzerinden kredi çekilebileceği gibi şirket kurup kredi çekmek de mümkündür.

Anonim şirketlerle limited şirketler nasıl kredi kullanır sorularına yanıt arandığında yazımızdan yola çıkarak kredi kullanma yolları öğrenilebilir. Şirket adına kredi nasıl çekilir diye merak edenler için kredi çekme şartları ayrıntılı şekilde sunulmaktadır. Şirket adına kredi çekmek istiyorum çekebilir miyim nasıl çekerim sorularının yanıtı yazımızda yer alıyor.

Limited Şirketler Nasıl Kredi Kullanır

Yeni şirket kurdum kredi alabilirim miyim sorunu soran şirket sahipleri için sevindirici haber. Birçok özel ve devlet bankası henüz yeni kurulmuş şirketlere bilançosu olmadığı için kredi vermemektedir. Bu durumda nakit ihtiyacını karşılamak isteyenler için Kalkınma partisinin devlet bankaları aracılığıyla hazırladığı krediyi kullanabilmektedirler. 1 yıl bir süre iletmesi aktif olan bireyler şirketleri için başvuru işlemini yapabilirler. 36 aya kadar çıkan vade seçenekleri tercih edilerek 50 bin TL limite çıkan kredi çekilmektedir. Kredi çekilme işlemlerinde ipotek gösterilmesine gerek olmaması kredi çekimini kolay hale getirmektedir. Önemli olan banka sicilinin temiz olmasıdır. Aksi halde kredinin çıkması söz konusu değildir.

Yeni işletmelerin desteklenmesi nakit ihtiyaçlarının karşılanması konusunda destek olunması sürecinde hali hazırda sunulan iyi bir kampanayadır. Devlet bankalar aracılıyla yeni işlemesi olanların tercih edebileceği koşullarla yıl içinde devam eden bir kredi seçeneğidir.

Kredi çıkarılmak istenmesi halinde başvuru yapılması gereken bankalar Vakıfbank, Halkbankası, Ziraat bankasıdır. Sürekli olarak hazırlanan bir kampanya olmadığı için iyi takip edilmesi gerekir yılda bir defa sunulmaktadır. Avrupa Yatırım Bankası tarafından destekli şekilde verilmektedir.

Şirket adına kredi çekmek istiyorum diyenlerinde öncelikle banka sicillerinin temiz olması gerekir. Hem çekmek isteyen kişi hem şirket bilgileri kontrol edilmektedir.  Şirket adına kredi çekmek için gerekli evraklar için Garanti bankası ya da Vakıfbank’a direk olarak başvurulmalı ve ticari ilişkiler bölümüyle görüşülmelidir. Burada yetkili kişiler hem kredi seçeneklerini hem de hangi belgelerin hazırlanması gerektiğini net bir şekilde açıklamaktadır. Ayrıca kredi başvuru yapmak istendiğinde şubelere direk başvuru yapılması gerekir. İnternet ve sms yoluyla kredi başvurusu yapılmamaktadır.

Şirket devralıp kredi çekmek mümkün olmakta mı sorusuna yanıt evettir. Bu durumda da kredi kullanımı söz konusu olabilmekte. Devranılan şirketin sicilinin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Bankacılık işlemleriyle ilgili sorun olması halinde kredi çekilme süreci sıkıntıya girmektedir.

Şirket Adına Kredi Nasıl Çekilir

Şirket adına kredi çekmek için gerekli evraklar bankalar aracılığıyla öğrenilmelidir. Öncelikle olarak istenilen koşullar kredi notu ve banka sicilinin temiz olmadır. Şirkete ait bilanço ve kişinin gelir beyan etmesi şirket çalışanı olduğunu pozisyonunu ve kaç yıldır çalıştığını da belgelemesi gerekir.

Şirket devralıp kredi çekmek isteyenlerin de dikkat etmesi gereken en önemli konu şirketin sicilinin temiz olmasıdır. Kredi işlemlerinde önemli olan şirketin 1 yıllık bir geçmişinin olması ve banka sicilinin temiz olması aranılan ilk şartlar arasındadır. Şahıs şirketi kredi başvurusu yapmak isteyenlerin özellikle bilmesi gereken en önemli bilgi her yıl düzenli bir kampanyanın olmadığıdır. Kalkınma bankasının hazırladığı kredi devlet bankaları üzerinden sunulmaktadır. Yeni şirkete kredi verilir mi diye merak edenler için 1 yıl faaliyet gösteriyor olması gerekmektedir tüm bankalardan hizmet almak için.

Şirket Adına Kredi Çekmek İstiyorum

limited şirketler nasıl kredi kullanır sorusuna verilecek yanıt öncelikli olarak 1 yıllık bir faaliyet sürecinin olmasıdır.  Yeni şirket kurdum kredi alabilirim sorusu yeni kurulan şirketler tarafından sık sık araştırılan bir konudur. Burada bilinmesi gereken en önemli konu şirketin faaliyet bilançosunun olmaması nedeniyle bankalar aracılığıyla 1 yıl süreyle kredi almalarının mümkün olmamasıdır. Devlet bankaları üzerinden Kalkınma Bankasının hazırladığı kredi yeni şirketler için yılda bir defa hazırlanmaktadır. 36 ay vadeli olarak kredi çekilmek istendiğinde şahıs şirketi kredi başvurusu işlemlerinde limiti 50 bin TL’yi bulmaktadır. Böylelikle yeni şirkete kredi verilirmiş sorusuna yanıt arayanlar böylelikle kredi çekebildiklerini 1 yıl beklemeleri gerektiğini 1 yıl öncesinde Kalkınma bankası aracılıyla bu taleplerini yılda bir defa getirebileceklerini öğrenmektedirler.

Şirket Kurup Kredi Çekmek

Şirket devralıp kredi çekmek mümkün mü sorusunun yanıtı da yeni şirketlerin kredi çekmesiyle aynı olmaktadır. limited şirketler nasıl kredi kullanır ve anonim şirketlerin kredi kullanması taleplerinde göz önüne alınan şirketin en kadar süredir faaliyette olduğudur. 1 yıllık bir faaliyet bilançosunun olmaması demek kredi çekemeyecekleri anlamına gelmektedir.

Şirket adına kredi çekmek için gerekli evraklar içinde de önemli olan belgelerin içinde gelir beyan edilmesi ve banka sicilinin temiz olması gerekir. Şirketin bir yıllık şirket olması ve faaliyet bilançosu da eklenmesi gereken belgelerdir.

Şahıs şirketi kredi başvurusu yapılmak istenmesi halinde tercih edilmesi gereken bankaların başında Halkbankası, Vakıfbank gelmektedir. Kalkınma bankası adına bu bankalar üzerinden kredi çekilmektedir.

Yeni İşyeri Açtım Kredi Çekebilir miyim?

İşyeri kredisi hesaplama işlemleri içinde bankaların şubelerine gidilmesi gerekir. Aksi halde birçok banka şirket için kredi çekilmek istenmesi durumunda internet ve sms üzerinden hizmet sunmamaktadır.

Yeni işyeri kredisi nasıl alınır diye merak eden şirket sahiplerinin 1 yıllık bir faaliyet tablosunu tamamlamış olması gerekir. 1 yıllık faaliyet bilançosu olmayan şirketler özel ve devlet kanalıyla kredi çekememektedir. Kalkınma bankası bu durumda olan şirketlere yılda bir defa kampanya düzenlemektedir.

Yeni iş yeri açma dışında işyeri açma kredisi veren bankalar da sıklıkla araştırma konusu olmaktadır. Yeni iş yeri açma konusunda devlet ve özel bankalar desteklerini sunmaya devam ederken özellikle KOSGEB hibe krediler sunmaktadır. İşyeri açma kredisi 2018 yılı içinde de sıklıkla genç. Girişimcileri desteklemektedir.

Şirket Devralıp Kredi Çekmek

Şirket devrinde kredi borçları yapılan anlaşmaya göre şirketi devralan kişiye geçebilmektedir. Borçların bilinmemesi halinde şirketin devralınması ve kredi çekilmek istenmesi halinde borçlar kredi çekilmesine engel olmaktadır.

Şahıs şirketi kredi kartı kredi seçenekleri gibi her bankada değişmektedir. Şirket satın alma kredisi birçok özel bankanın sunduğu kampanyalar içindedir. Şirket kurup kredi çekmek için yapılması gereken ise 1 yıl beklenmesidir.

Şirketlere Kredi Çıkartılır

Çıkmayan kredi çıkartılır ifadeleri özellikle kredi çekmek isteyen ve sicili kötü olan ya da farklı nedenlerden kredi çekemeyen kurumlar için dile getirilmektedir. Bu tarz uygulamalar hızla yayılırken kredi limitleri ve incelemelerde bankalar aracılıyla dikkatli incelenmektedir.

Komisyon karşılığı kredi çıkartılır 2018 yılı uygulamalarından biridir. Kredi çıkartılır iletişim 2018 yılı faaliyetleri içinde araştırılan bir konu olup yasal süreçlerle uygulamaların yapıldığına dikkat edilmesi gerekir. Bu tar uygulamalar yapılıp dolandırıcılık yapılan durmalarda sık sık dile getirilmektedir.

İş Bankası Yeni İşyeri Kredisi

İş bankası işyeri kredisi faiz oranlarını indirdi şirket sahiplerini sevindiren haberler arasında yer alıyor. İşyeri kredisi hesaplama işlemleri için şubelere gidilmesi halinde özel kapmayanlar hakkında da bilgi alınmaktadır.

İş bankası çiftçi kredisi bankanın özel kampanyaları içinde yer alırken girişimci olan gençlerin yolu açılmaktadır. İş bankası girişimci kredisi sayesinde birçok genç hayallerini gerçeğe dönüştürmekte.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[1 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 1]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir