Ticari Kredi Veren Bankalar

117
Bu makeleyi Ortalama 6 dakikada okuyabilirsiniz.

Ticari işletme sahiplerinin bankalardan aynı isimle ticari kredi taleplerinde bulundukları açıktır. Bireysel kredilerden farklı şartlara sahip olan ticari kredilerin başvuruları şubelerden gerçekleşmekte. Ticari durumu sembolize eden evraklar dahilinde kredi taleplerinin alınması söz konusudur. Tüzel kişilerin bu anlamda önce kredi imkanlarına göz attıkları açıktır. Arkasından da gerekli belgelerden incelemeler başlar ve krediler verilir. Karşınıza çıkacak ticari kredi veren bankalardan bazıları ise;

 • Akbank
 • VakıfBank
 • DenizBank
 • QNB FinansBank
 • Garanti Bankası

Sayıları günden güne artış gösteren ticari kredi veren bankaların farklı şartları bulunuyor. En basiti kredi limitlerinde ki farklılıklara dikkat çekilmekte. Hemen arkasından faiz oranlarının büyük ölçüde dikkate alındığı açıktır. Son olarak ise vade seçeneklerine göre tercihlerde bulunmanız sağlanır. Devamında hesaplamalara gidilerek aylık ödenecek tutar belirlenir. Aynı zamanda toplamda ödenmesi beklenen kredi tutarına da göz atıldığı açıktır.

Kolay Ticari Kredi Veren Bankalar

En kolay taksitli kredi veren banka incelemeleri dahilinde karşınıza AkBank seçeneği çıkacaktır. Esnaflara ve KOBİ’lere özel olarak kredi imkanlarını sunmaya devam etmekte. Üstelik 3 ay geç ödeme imkanları dahilinde de kredilerden faydalanabilirsiniz. Örneğin filo alımlarına yönelikte yine kredileri mevcut durumda. Ticari kredi hesaplama sonucunda da tüzel kişileri uygun faiz oranları karşılıyor.

Esnaf kredisi veren bankalar arasında Garanti’de bulunuyor. Yine AkBank gibi KOBİ’leri de düşünen bankalardan bir tanesi olduğu görülüyor. Öyle ki çeşitli kredi adlandırmalarından yola çıkılması söz konusudur. Örneğin iş yeri, taksitli ticari, döviz ya da iskonto gibi çeşitli alanlara kredi imkanlarını sunmakta. İşletme kredilerine de ev sahipliği yapılıyor. Esnafa faizsiz kredi veren bankalar da aynı şekilde işletmelere yönelik imkanlarını sunmaya devam ediyor.

En Uygun Ticari Kredi Faiz Oranları

Kobi kredi hesaplama araçları sayesinde işiniz kolay olacaktır. Bu şekilde en uygun faiz oranlarına sahip olan bankaların bulunması mümkün olmakta. Örnek verecek olursak en uygun kredi listelerinde ING yerini almıştır. KOBİ kredisine yönelik 1.69’dan başlayan faiz oranlarına yer verilmekte. Hemen arkasından sıralanan diğer bankalar ve faiz oranları ise;

 • YapıKredi Nakit Destek Kredisi için 1,93’ten başlayan faiz oranlarını sunmakta.
 • Garanti Bankası KOBİ’lere özel olarak 1,96’dan başlayan faiz oranlarını duyurmakta.
 • DenizBank ile yine KOBİ’lere özel olarak 1.99’dan başlayan faiz oranları değerlendirilebilir.

Ticari kredi faiz oranları 2018 yılında da ayrı ayrı internet bankacılığı üzerinden duyuruluyor. Örneğin bu konuda duyurulara giden bankalardan bir tanesi de HalkBank olarak ifade ediliyor. 36 ay vadeli olacak şekilde ticari kredilerini sunuyor. Hemen arkasından %1.40’tan başlayan faiz oranları ilgilenenlere gösterilir. Ticari kredi Halkbank üzerinden başvurular için de online formlar doldurabilir.

Esnafa En Kolay Kredi Veren Banka

Esnaf kredisi veren bankalar ve şartları ayı ayrı sunuluyor. Örneğin QNB FinansBank ile harekete geçmek isteyenler önce duyurulardan kredilerden seçim yapmak zorundadır. Öyle ki esnafa özel olarak birden fazla kredi türüne ev sahipliği yapılıyor. Örneğin maaş kredileri, iskonto kredileri, tarım işletme ya da spot TL kredilerinin olduğunu göreceksiniz. Esnafa kredi şartları dahilinde istediğiniz krediye başvurmanız esas alınır.

Yapı Kredi esnaf kredisi başvurusu faizsiz duyurularından da ilerlemek için şubeler ziyaret edilmelidir. Yine döviz, taksitli ya da altın kredilerinden faydalanmanız mümkün olacaktır. İhtiyaç sahiplerine finansal desteklerini sunmaya devam ediyor. Burada tüzel kişilerin belirli evrakları ibraz etmesi zorunludur. VakıfBank esnaf kredisi şartları gibi tüm bankalardan ayrı ayrı açıklamalar yapılmakta.

Esnaf Kredisi Veren Bankalar

Esnafa en kolay kredi veren banka listelerinden AkBank ifade ediliyor. Özellikle de Kobi’lere özel olarak kredi imkanlarını duyurmaya devam etmekte. Bunun yanı sıra ikinci el araç alımlarına özel olarak dahi kredileri bulunuyor. Filo alımlarından işletmeye kadar pek çok alanda ticari kredileri tüzel kişilerce değerlendirmeye alınıyor. Esnafa kredi şartları dahilinde 3 ay geç ödeme imkanları da tanımlanıyor. Bunun devamında;

 • İster 2 isterseniz de 6 ayda bir olacak şekilde ödemelere geçilebilir.
 • Vade seçenekleri maksimum 36 ay olarak ifade edilmekte.
 • Cazip faiz oranlarından esnafların ya da Kobi’lerin faydalanmalarına izin veriliyor.

Esnaf kredisi veren bankalar 2018 yılında artış göstermiş durumda. Örneğin FinansBank ya da HalkBank tercihlerinde de bulunmak mümkün. Esnafa faizsiz kredi Halkbank tarafından yılın belirli zamanlarında tanımlanıyor. Duyurular sayesinde internet bankacılığından harekete geçmeniz ise zor olmayacaktır. Aksine online başvuru formları dahilinde müşterilerin incelemeye alınması söz konusudur.

İpotekli Ticari Kredi Hesaplama

İpotekli kredi Halkbank tarafından tüzel kişilere sunuluyor. Bunun için destek kredilerinin %1.70 faiz oranlarından başlaması söz konusudur. Arkasından ev ya da taşıy teminatlarına göre çeşitli bankaların sıralanması esas alınmıştır. Ticari kredi hesaplamaları sayesinde tüm bu bankaların sıralanması esas alınır. Ev ipotekli kredi veren bankalar şu şekilde listede yerini almıştır;

 • Bank Asya
 • AkBank
 • BankPozitif
 • ICBC
 • VakıfBank

İpotekli kredi nasıl çekilir merak edenler ise ilgili bankanın şubelerinden yardım alabilir. Şöyle ki ipotek olarak gösterilecek taşınır ya da taşınmaz varlık için ekspertiz temel alınmakta. Değerine göre de kredi limitleri ortaya çıkacaktır. Yine arsa ipotekli kredi için de aynı durum geçerli olmakta. Değerlerine göre kredi çekilmesi esas alınır. Bunun için de kredileri çekmek isteyenler önce ipotekli gösterdikleri varlıklara yönelik belgeleri temin etmek zorundadır.

Kobi Kredileri

Kobi kredisi şartları temel alınarak ihtiyaç sahiplerinin harekete geçmeleri mümkün olacaktır. Örneğin ipotekli olarak kredi çekmek isteyenlerin mutlaka ekspertiz raporlarını hazırlamaları gerekmekte. Kobi kredisi nasıl alınır öğrenmek isteyenler de müşteri temsilcilerinden harekete geçebilir. Öyle ki krediler için en doğru bilgilerin başta müşteri temsilcilerinden aktarılması söz konusudur. Kobi kredisi 2018 yılında da farklı bankalardan uygun faiz oranları ile duyuruluyor. Bunlara göz atacak olursanız;

 • ING Kobi Kredisi için 1,96’dan başlayan faiz oranları ifade edilmekte.
 • DenizBank kobi kredilerinde ise faiz oranları 1.99’dan başlamakta.
 • Garanti için de 1,96 şeklinde faiz oranları karşınıza çıkacaktır.

En uygun ticari kredi hesaplama yapanların da karşısına listeler çıkacaktır. Arkasından da tercihte bulunarak online başvurulara geçebilirsiniz. Nitekim hepsinin internet bankalcığı ile başvuruları karşıladıkları açıktır.

VakıfBank Esnaf Kredisi Şartları

VakıfBank kobi kredisi şartları göz önünde bulundurularak başvurulara geçilebilir. En uygun esnaf kredisi veren bankalar arasında olduğunu da belirtmek gerek. Şöyle ki Vakıfbank işletme kredisi, altın ve taksitli kredilerini sunmaya devam etmekte. Finansal destek almak isteyenlerin şubelerden detaylı bilgi sahibi olmaları mümkün. VakıfBank kredi hesaplama sayesinde işiniz bir hayli kolay olacaktır.

Esnafa Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Esnafa en kolay kredi veren banka listesinden VakıfBank ile AkBank alternatifleri sunulmakta. Esnafa faizsiz kredi Halkbank ile de verilmekte. En uygun esnfa kredisi veren bankalar hangileri öğrendikten sonra aranılan şartlar göz önünde bulundurulabilir. Sonrasında ise talep edilen belgeler için şubelerden başvurulara geçilebilir. Esnaf kredisi şartları için telefon bankacılığı dahi değerlendirilebilir. Öyle ki her bankanın hem telefon hem de internet bankacılığı ile müşterilerini karşıladığı da açıktır.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir