Takım Elbise Nasıl Kusursuz Taşınır

66
Bu makeleyi Ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Pantolonunuzun uzunluğundan ceketinizin kesimine, düğme kurallarından gömleğinizin koluna; takım elbiseyi kusursuz bir biçimde taşımak adına yazımıza göz atmanızda fayda var!

Takım elbise giymek kulağa tek adımda şıklık çözümü gibi duruyor olsa da, onu doğru bir biçimde yapmadığınız zaman sonuç facia olabilir. Bu yüzden doğru takım elbise seçimi ve aksesuarlardan pantolona, ceketten gömleğe dikkat edeceğiniz birçok detay; iyi bir takım elbiseyi mükemmele dönüştürmenizde ana etken olacaktır. İşte tüyolar!

Takım elbisenin mükemmele dönüşmesi kadar en doğru takım elbise seçimi de önem taşır.

Fit Bir Ceket

Giyecek olduğunuz şeyin üzerinize tam oturması konusunda oldukça sıkılmış olabilirsiniz ancak yapabilecek bir şey yok, fit bir duruş sizi daha şık gösterecektir. Özellikle üzerinize giymiş olduğunuz takım elbisenin kusursuz bir biçimde durması için en önemli temel kuralların başında bu gelmektedir. Eğer uzun boyluysanız kruvaze ceket modelleri, kısa boyluysanız tek sıra düğmeli erkek ceket modelleri seçmeniz gerekmektedir.

Doğru Pantolon Uzunluğu

Takım elbisenizin şık durup durmaması konusunda pantolonunuzun terziliği de önemli bir yere sahiptir. Örneğin pantolonuzun üst kısmının kalça değil belinizin hizasında olması gereklidir.

Alt kısımda ise ayak bilekleriniz tamamen örtülecek bir biçimde uzun olmalıdır. Bileklerinizin etrafında fazla kumaş yığılmasına izin vermeyin. Daha modern bir tarz için ise paçalarda minimumda kısalığı deneyebilir ancak bu kez de çorap seçimine önem verebilirsiniz.

Takım Elbise Giyerken İdeal Kol Boyu Nedir?

Bir kadın adına siyah elbisenin ideal etek boyu ne kadar önem taşıyor ise bir erkek için ceket kollarının ideal boyu aynı derecede önemlidir. Gömleğin 1.5 cm kadarı görünecek şekilde bir takım elbise ceketi kol boyu uygun olacaktır.

Düğme Kuralları

Giymiş olduğunuz takım elbiseyi iyi taşımak adına dikkat etmeniz bazı kuralların olduğunu bilmenizde fayda var. Örneğin otururken kesinlikle ceketinizin düğmelerini açın. Gömleğinizin her düğmesinin kesinlikle ilikli olmasına dikkat edin.

Eğer iki düğmeye sahip ceket giyiyorsanız sadece üst düğmeyi ilikleyin. Üç düğmeli ceketlerde ise alt düğmeyi açık bırakın, orta düğmeyi ilikli tutun ve üst düğme de açık kalsın.

Ayakkabı ve Kemer Uyumu

Takım elbisede gömlek, pantolon ve ceket detayları kadar aksesuarlar da önem taşır. Seçecek olduğunuz deri ayakkabı ve deri kemerin doku ve renk uyumu bütün her şeyi değiştirebilecek bir öneme sahiptir.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir