TABUT

155
Bu makeleyi Ortalama 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Kisi eger rüyasinda tabut görüyorsa bu birden çok anlama delalet edebilir. Mülke ve bir yola çikmaya hazirlanildigi anlamina gelir. Bazen de keder ve ugursuzluklara isaret eder. Kisi eger tabut içinde oldugunu görüyorsa bu saltanata, bir isi basari ile sonuçlandirmaya, bekledigi bir seyin nihayet olumlu sonuçlanmasina; tabut verilmesi ise bilime, güzel davranislara ve çok kar elde edilen islere tabir olunur. Bazi rivayetlere göre tabut, güçlüklerin üstesinden gelmeye ve basariya isarettir.

Tabutun açik oldugunu görmek ise sikintilarin dalginliktan kaynaklandigina; tabutun içerisinde birisi bulunuyorsa yakinda o kisiden bir saglik haberi alinacagina; tabutun içindeki kisi taninmayan biri ise gelecekte o kisi bir kuvvetli bir dostluk kurulacagi anlamina gelir. Rüyada tabut görmek çogu zaman zorluklarin altindan basariyla kalkmaya ve iyi bir kazanç elde etmeye yorumlanir. Tabutu açik görmek, hayatinizda adimlar atarken daha dikkatli olmaniz ve gelecekte birçok zorluk yasayacaginiz anlamina gelmektedir.

Bazi rivayetlere göre ise rüyada tabut gören kisinin yakinlariyla sorunlari olacagina veya gelecekte borçlanacagi anlamina gelir. Rüyada tabut görmek çogu zaman yeni durumlara, degisken kosullara ve tahmin edilmedik olaylara delalet eder. Kisi eger tabut içinde kendini görüyorsa bu o kisinin bir saltanat kuracagina isaret eder.

Bazi rüya tabircileri ise bu tarz rüyalari gören kisilerin düsmanindan korktugunu ve düsmana karsi koymak kudretinden aciz oldugunu söylemislerdir. Bazi tabirciler de bu rüyayi gören kisinin bir süre sonra basindan geçen ser ve kötülüklerden kurtulacagi, feraha kavusacagini söyler. Rüyada tabut gören kisinin eger bir kaybi varsa kisa zaman içerisinde bu kaybolan seyin bulunacagina alamet eder. Kisi eger kendisini tabut üzerinde görüyorsa bir takim kisiler ona düsmanlik beslemektedirler demektir. Kisi eger rüyasinda degirmencinin un koydugu bir tabut veya teknesini görüyorsa bu bilime ve hidayete isaret eder. Bos tabut görmek yakinlarinizdan birisinin vefat etmesine, dolu tabut görmek ise ev ahalisinden birisinin vefat etmesine tabir olunur. Rüya tabirlerinde tenesir ile tabut ayni anlama gelir.

Kisi eger rüyasinda bir tenesire konuldugunu görüyorsa o kisinin yakin zamanda mali artacak demektir. Kendi elleriyle tenesir yaptigini gören kisinin halka hizmet edecegi söylenir. Eger kisi rüyasinda tenesir yapilmasini emrediyorsa bu onun yakinda sevaba ulasacagi anlamina gelir. Tenesirin kirildigini görmek ise iyiye isaret degildir. Ünlü tabirci Kir Mani’ye göre kisinin rüyasinda bir tabut aldigini veya kendisine bagislandigini görmesi ya da evinde bulundugunu göre o kisinin mülkünün ziyade olacagi anlamina gelir.

Bazi tabircilere göre rüyada tabut görmek erkegin esi ve is yeriyle tabir olunur. Bu nedenle kisinin gördügü tabut kaliteli ve dayanikli yapilmissa o kisinin esi iffetli olur. Eger bir erkek tabutun delik desik, eski ve yipranmis oldugunu görüyorsa bu onun esinin namussuz olduguna, kendisine es olmadigina, ahlaksizliga ve kötü huylu olmasina tabir olunur.

Kisi eger rüyasinda yeni bir tabut satin aldigini görüyorsa bir devlet kurumuna memur olarak atanir, tüccarsa kari artar, zengin ise parasi daha da katlanir, fakir ise günün birinde bolluga erecegine isaret eder.

Etiketler: rüya tabiri, rüyada tabut görmek, rüyada tabut görmek ne anlama gelir

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir