Şişe Mantarlarının Farklı Değerlendirme Yolları

98
Bu makeleyi Ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Şişe Mantarlarını Nasıl Değerlendirebiliriz?

Şişe mantarları çoğu zaman çöpe giden fazlalıklar olarak görülüyor. Oysa birçok farklı şekilde kullanımları mümkün olabiliyor. Örneğin hayatımızı kolaylaştıracak ve bizi bazı etkilerden koruyacak şekilde kullanımları mümkün olabilir. Yine dekoratif amaçla çok hoş bir görünüm sağlanabilir. Bunu yapabilmek için biraz farklı fikirlere açık olmak yeterli.

Videoda göreceğiniz birkaç ufak hile ile şişe mantarları nasıl kullanılabilir sorusuna cevap alabilirsiniz. Bazen evinizin köşesine yerleştireceğiniz dekoratif bir eşya, bazen ise hayatınızı kolaylaştıracak bir ürün için kullanılabilir.

  • Sıcak Tencere Kapağı İçin Çözüm

Eğer tencerenin kapağını kaldıracağınız zaman sıcaktan ve buhardan eliniz yanıyorsa çözümü basit. Bu aşamada şişe mantarını tencere kapağının tutma yerine sıkıştırmanız yeterli olacaktır. Elinizin metal yüzeye temas etmesini engelleyeceği için sıcağı hissetmeyeceksiniz.

  • Şişe Mantarından Mum

Şişe mantarını bir kavanozun içerisine doldurduğunuz etil alkolün içerisine bırakın. Yaklaşık 24 saat bekletin ve farklı bir kavanozun içerisine dik vaziyette yerleştirin. Yaktığınız zaman içerisine emdiği etil alkol bitene kadar mum etkisi yaratacak ve ışık yayacaktır.

  • Mobilyalarınız Yerleri Çizmesin

Şişe mantarını ufak bir parça şeklinde dilim olarak kesin. Bunun hemen altına çift taraflı bant yerleştirin. Sandalyelerin ayağına, masaların ayaklarına veya diğer mobilyalarınızın yerle temas ettiği kısma yapışkan bant yardımıyla yapıştırın. Artık mobilyalarınız yeri çizmeyecek ve daha kolay kayacaktır.

  • Kablo Organizeri

Kablo organizeri olarak şişe mantarı kullanmak için üzerine iki tane delik açın. Bu deliklerden aynı teli geçirin ve uçlarını düğümleyin. Böylece geçirdiğiniz tel çıkmayacaktır. Kablonun bağlayacağınız kısmını bulun ve etrafını dolayın. Tel kısmı ise mantara geçirin ve kilitlemiş olun.

  • Fotoğraflık

Dikey olarak tutarak bir kısmını kestiğiniz şişe mantarını sonrasında tamamı olmayacak şekilde yatay olarak yarın. Ortada oluşan yarık sayesinde fotoğrafınızı içerisine sokmak suretiyle hoş bir çerçeve alternatifine kavuşmuş olacaksınız.

  • Anahtarlık

Anahtarlık yapmak için ufak bir vidalı çengele ihtiyacınız var. Mantarın bir ucuna çevirerek yerleştirin ve anahtarınızı takın. Bu yöntem anahtarın pasını sökmek için sıvı içerisine bırakırken kullanılabiliyor. Çünkü mantar dibe batmasını önleyecektir.

  • Kulaklık Organizeri

Şişe mantarının bir ucuna boydan boya yarık, diğer ucuna ise bir miktar delik açınız. Yarık olan kısma kulaklığınızın sol ve sağ kısmına yakın olan bölümü yerleştiriniz. Kabloyu mantara doladıktan sonra jak kısmını ise deliğe sokun.

Basit birkaç yöntemle bile neler yapabileceğimiz ortada. Hayatı daha kolay yaşamak için şişe mantarıyla neler yapabiliriz videosuna göz atabilirsiniz.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir