Sigortasız Kredi Veren Bankalar

126
Bu makeleyi Ortalama 7 dakikada okuyabilirsiniz.

Ülkemizde sigortasız çalışan pek çok işçi bulunmaktadır. Sigortasız olma durumu da bankalara yapılan kredi başvurularının olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Ancak artık sigortasız kredi veren banka sayısı artmıştır. Bu sayede sigortasız çalışıyor olsanız bile kredi çekebilirsiniz. Elbette sigortasız kredi çekebilmeniz için bazı şartlar da istenmektedir. Şimdi size bu bankalardan ve kredi çekme şartlarından bahseceğiz.

Sigortasız Kredi Veren Bankalar 2018

Sigortasız kredi veren bankalar 2018 yılında en fazla tercih edilen bankalar olmaya devam etmektedir. Hatta çalışmayana kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Tabii bu kredilerin hepsinin bazı şartları vardır. Bu şartları karşılayıp başvuru yaptığınız taktirde siz de kolaylıkla kredi çekebilirsiniz. Peki sigortasız ya da gelir belgesiz kredi veren bankalar hangileri ve bu bankalar hangi şartların sağlanmasını istiyor?

TEB, Ak Bank, Denizbank, Finansbank ve Garanti Bankası sigortasız kredi için olanak sağlayan bankalardan yalnızca birkaç tanesidir. Bu bankaların büyük çoğunluğu kredi notunun yüksek olmasını şart olarak belirlese de bazılarında kredi notu da aranmamaktadır. Bu detayları bankalara başvuru yaparken öğrenebilirsiniz. Zira bazı bankalar kredi notu şartı istese de, düşük kredili başvurulara da onay verebilmektedir. Bu yüzden mutlaka şansınızı denemenizi tavsiye ediyoruz.

Denizbank Sigortasız Kredi

Denizbank, farklı kredi alternatifleri sağlayan bankalar arasında yer almaktadır. Bu nedenle sigortasız kredi nasıl çekilir ya da SSK’sız kredi çıkartılır mı sorularını da gündeme getirmektedir. Sigortasız kredi çekmek her ne kadar imkansız gibi görünse de kefil ya da ipotek gibi seçenekler kullanılarak bankalardan kredi çekilebilmektedir. Hatta bazı bankalar bu şartları da istememekte ve düşük miktarda da olsa kredi verebilmektedir. Denizbank gibi sigortasız kredi veren pek çok banka bulunmaktadır. Mesela Denizbank’tan ret alırsanız, Finansbank sigortasız kredi seçeneğini de deneyebilirsiniz.

Sigortasız kredi veren bankalar 2018 yılında daha da artmıştır. Hatta şu an neredeyse tüm bankalar böyle bir imkan sağlamaktadır. Her ne kadar sigortasız kredi şartları diğer kredi şartlarına göre daha ağır olsa da, zor durumdaki müşteriler için çıkış kapısı olarak görülmektedir. Ayrıca hangi bankanın, kime, ne durumda kredi vereceği hiç belli olmamaktadır. Bu nedenle mesela kredi notunuz düşükse bile mutlaka başvuru yaparak şansınızı deneyebilirsiniz.

Finansbank Sigortasız Kredi

Sigortasız kredi veren bankalar 2018 yılında artmıştır ve Finansbank da bu bankalardan bir tanesidir. Finansbank, sigortasız çalışan işçiler için kredi vererek onları büyük bir yükten kurtarmayı amaçlamaktadır. Aynı şekilde Denizbank, Garanti bankası ve İş bankası sigortasız kredi çekme konusunda oldukça başarılı bankalardır. Bu durumda SSK’sız kredi çıkartılırsa, teminat olarak ne bekleniyor diye merak edebilirsiniz. Genellikle bu tarz kredilerde kefil şartı olmaktadır. Ayrıca kredi notu da kontrol edilmektedir. Daha önce kredi çekip ödemelerini düzgün ve zamanında yaptıysanız ya da kredi kartı borçlarınızı aynı şekilde zamanında ödüyorsanız kredi notunuz yüksek olacaktır. Kredi notunuzun yüksek olması, bankanın kredi verme ihtimalini otomatik olarak arttıran etkenlerden bir tanesidir.

Sigortasız kredi nasıl çekilir derseniz de, seçtiğiniz bankaya giderek kredi başvuru formunu doldurmanız ve onay beklemeniz gerekmektedir. Onay işlemleri tamamlanınca ödeme planlamanız banka tarafından yapılır ve krediyi çekebilirsiniz. Kredi çektikten sonra ödemelerini gününde yapmaya dikkat etmelisiniz. Eğer yapmazsanız kredi notunuz düşer ve ilerde başka kredi çekmek istediğinizde problem yaşayabilirsiniz.

Garanti Bankası Sigortasız Kredi

Sigortasız çalışanlar için kredi imkanı sağlayan bankalardan biri olan Garanti Bankası, kredi boyunca kredi sigortası sağlayarak hizmet vermektedir. Yani sigortam yok kredi çekebilir miyim diye merak ediyorsanız Garanti bankası, Finansbank ve ING bank sigortasız kredi avantajlarından yararlanabilirsiniz. Elbette bu bankalar haricinde de sigortasız kredi veren pek çok banka bulunmaktadır.

Sigortasız kredi veren bankalar 2018 yılında pek çok sigortasız çalışanın yüzünü güldürmüştür. Peki, sigortasız kredi nasıl çekilir? Bu durum bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bazı bankalar sigortasız kredi için kefil isterken bazıları sadece maaş belgesi isteyebilmektedir. Eğer sigortasız kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, çalışacağınız bankanın şartlarını dikkatlice okuduktan sonra belgelerinizi hazırlayarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başvurular hem internetten hem telefondan hem de bankalardan yapılabilmektedir. Başvuru yapmadan önce TC kimlik numaranızla kredi notunuzu öğrenerek kredi çekme işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Ing Bank Sigortasız Kredi

Hollanda merkezli olarak kurulan ING Bank, 1991 yılından beri hizmet vermektedir. Sigortasız kredi veren bankaların artmasıyla onların arasına katılan ING bank kredi çekme şartları da oldukça makuldür. ING Bank kredi başvurusu SMS ile yapılabildiği gibi, bankaya gidip form doldurarak da yapılabilmektedir. İsterseniz ING Bank iletişim numarası olan 0850 222 0 600 üzerinden de kredi başvurusu ve sigortasız kredi detayları hakkında bilgi alabilirsiniz. İletişim yalnızca telefon üzerinden olmamaktadır. ING Bank internet sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

Kredi başvurunuzu bahsettiğimiz şekilde yaptıktan sonra ING Bank kredi başvurusu sorgulama işlemlerini de internet üzerinden ya da verdiğimiz iletişim numarasından yapabilirsiniz. Krediniz onaylandıktan sonra kısa bir süre içerisinde adınıza açılan hesaptan çekim yapabilirsiniz. Ödemelerinizle ilgili planlama banka tarafından yapılsa da, ödeyeceğiniz zamanı kendiniz ayarlayabilirsiniz. Bu konuda kredi çektiğiniz bankaya danışmanız gerekmektedir. Ya da direkt olarak başvuru sırasında bu detayları da iletebilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Bankaların kredi çekmek için farklı şartları olmaktadır. Ancak geliri olmayan ya da sigortasız çalışanların da kredi çekmeye ihtiyacı olabildiği için bankalar bu konuda bazı değişiklikler yapmıştır. Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2018 yılında çalışmayan insanların da kredi çekebilmesini sağlamaktadır. Çalışmayana kredi veren bankalara baktığımızda Finansbank, İş bankası, TEB gibi pek çok banka olduğunu görebiliyoruz.

Gelir belgesiz kredi çekmeniz için elbette bazı şartlar bulunuyor. Mesela Ziraat bankası gelir belgesiz kredisinden yararlanmak için mutlaka bir kefilinizin olması gerekiyor. Bunun için de çalışan bir kefil istenmektedir. Benzer şekilde İş bankası gelir belgesiz kredi için de aynı şartlar aranmaktadır. Bu şartları karşılıyorsanız, geliriniz olmasa bile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Şartların tamamını karşılamıyorsanız da başvuruda bulunabilirsiniz. Genellikle olumsuz cevaplar alınsa da karşıladığınız şartlar bazı durumlarda yeterli olabilmektedir.

Sigortasız Kredi Kartı Veren Bankalar 2018

Banka kredileri ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri “Gelirim yok kredi kartı alabilir miyim?” sorusudur. Eskiden olsa bu soruyu yanıtlamak zor olabilirdi ancak günümüzde çalışmayanlara ya da sigortasız çalışanlara da kredi verilebilmektedir. Sigortasız kredi veren bankalar 2018 yılında arttığı için, kredi çekilebilecek banka alternatifi de artmış olmuştur. Yani başvurularınız olumsuz sonuçlansa bile başka bankalar deneyebilirsiniz. Zira burada kesin kredi veren bankalar gibi bir yorum yapmamız çok zor olmaktadır.

Sigortasız kredi veren bankalara baktığımızda, başvuru şartlarının çok fazla olmadığını söyleyebiliriz. Genellikle kredi için kefil şartı aranmaktadır. Bunun haricinde kimlik bilgileriniz ile başvuru formu doldurmanız yeterli olmaktadır.

Bu konuda merak edilen diğer bir konu ise en kısa sürede kredi veren bankalardır. Genel olarak tüm bankalar –şartları karşılamanız durumunda- hızlı bir şekilde kredi vermektedir. Onay sürecini kredi notunuz ve kefil durumunuz etkileyebilmektedir.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir