Sakal Nasıl Gür Çıkar, Yöntemleri Nelerdir?

157
Bu makeleyi Ortalama 4 dakikada okuyabilirsiniz.

Sakal nasıl gürleşir sorusu erkelerin en fazla merak ettiği konulardan birisidir. Sakallarınız seyrek mi? Ya da cılız olduğunu mu aklınızdan geçiriyorsunuz? Sizlerden gelen sakal gürleştirme sorularına cevap oluşturması için bu içeriği okumalısınız.

Sakal besleyici ürünler nelerdir, sakal tüyleri nasıl sertleşir? Sorularına yanıt arayacağız.

Not: Sakal gürleştirme kadar sakal bakımı yapmanın da önemli olduğunu unutmayın.

Sakal Gürleştirme Yöntemleri

Sakal nasıl gür olur? Sarı tüyleri siyah bir hale getirmek hiç de zor değil. Sakal bıyık nasıl gürleşir diyenler için önemli bilgiler;

E vitamini, cildi besleyerek hücrelerin yenilenmesine yardımcı olan bir vitamindir. Bu yüzden düzenli olarak E vitamini tüketerek sakallarınızın gürleşmesine yardımcı olabilirsiniz. E vitamini alırken en sağlıklısı olanı doğal yollardan almanız olacaktır. Örneğin, zeytinyağı E vitamini bakımından oldukça zengin bir besindir. Düzenli olarak her sabah bir yemek kaşığı sızma zeytinyağı tüketin.

Sakal gürleştirme yöntemleri arasında bulunan en basit yöntemlerden birisi de kuruyemiş tüketmek olacaktır. Kuruyemişlerde de bol miktarda E vitamini bulunmaktadır; her gün mümkünse bir avuç kadar tüketmenizde fayda var.

Çinko kıl köklerinizi besleyerek sakallarınızın gür olmasında yardımcı olur. Çinko açısından en zengin besinler arasında bulunan kabak çekirdeğini her gün yine bir avuç kadar tüketebilirsiniz. Bu önerileri eğer uygularsanız sarı tüyler nasıl siyahlaşır, kendiniz göreceksiniz.

Sakal nasıl gürleşir, sorusunun bir diğer yardımcı ürünü ise badem yağıdır. Badem yağı kullanarak kendiniz için harika bir sakal güçleştirici serum yapabilirsiniz. Tüyleri besleyen en iyi yağlardan birisidir; fakat bu sefer zeytinyağının aksine, yüzünüze sürerek bir uygulama gerçekleştirmeniz gerekli.

Sakalınızı gürleştirmek için badem yağını şu şekilde uygulayın; Avucunuza birkaç damla badem yağı dökün, ellerinizi birbirine sürterek avuçlarına yedirin; böylelikle badem yağının vücut ısınıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Cildinize sürdükten sonra yağı emmesi için en az bir saat bekleyin.

Badem yağının doğal olanını bulabilmek için eczaneden almanız gerekli. Badem yağını cildinize sürdükten sonra güneşe çıkmamanız gerekli.

Sakal Nasıl Gür Çıkar? Sakal Nasıl Gürleşir?

Bıyık ve sakal nasıl gürleşir diyenler için iyi bir sarımsak yağı bulabilirseniz, badem yağında olduğu gibi aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Asıl ve en etkili yöntem ise, badem yağını ve sarımsak yağını karıştırarak cildinize uygulamanız olacaktır. Bu sadeye oldukça etkili ev yapımı sakal gürleştirme serumu yapacaksınız. Etkili olması için doğal ürünleri kullanmanız gerekli.

Ancak sadece bu uygulamalar sakal ve bıyık gürleştirme için yeterli olmayacaktır. Düzenli bir uyku her zaman oldukça önemlidir. Saat 23.00 ile 04.00 arasında hücrelerinizin tekrardan yenilenmiş olduğunu unutmayın. Bu saatler arasında uykuda olursanız tüm hücreleriniz yenilenecek bu durumda sakallarınızın gürleşmesinde yardımcı bir etmen olacaktır.

Güneş ışınlarını mutlaka almanız gerekli. Sürekli olarak kapalı ortamlarda bulunursanız, güneşin D vitamini etkisinden mahrum kalabilirsiniz.

Sakal gürleştirme amacı ile yüzünüzü en az iki bıçaklı bir tıraş bıçağı ile hiç bir bölgeyi atlamadan tıraş etmeniz gerekli. Buz ile ya da buzlukta bekletilmiş olan soğuk su ile tıraş edilen bölgeyi yarım dakika boyunca iyice ovalamak gerekli. Soğuk su, cildinizde bulunan gözenekleri açar ve gözeneklerin açılması ile birlikte sakalda gürleşme olur.

Diğer bir yöntem ise havanda ezilen bir diş sarımsağı, tıraş edilmiş olan sakal bölgesine aşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak sürün. On beş dakika kadar sakal bölgenizde sarımsak bekledikten sonra cildinizi bol soğuk su ile durulamanız gerekli. Bu işlemi iki günde bir olacak şekilde sakal bölgenize uygulayın.

Tüm bu sakal gürleştirme önerileri, hormonları düzenli olarak çalışan, irsi olarak köselik sorunu yaşamayan erkekler içindir. Var olan sakalların gürleşmesini sağlayacak önerileri deneyebilirsiniz. Bütün bunlara rağmen eğer olumlu bir sonuç alamazsanız, doktorlar tarafından hormonlarınızın kontrol edilmesinde fayda var. Sakalları gür çıkartmak için emek vermeli ve sabır göstermeniz gereklidir.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir