Puanı Düşüklere Kredi Veren Bankalar

178
Bu makeleyi Ortalama 7 dakikada okuyabilirsiniz.

Bankalar kredi başvurularını değerlendirirken kredi notuna bakıp onay verirler ya da vermezler. Kredi notu düşük ya da riskli olan kişilerin bankalardan ihtiyaçları olan krediyi kullanmaları daha zordur. Bu durumda yani puanı düşüklere kredi veren bankalar mevcuttur.

800 Puana Kredi Veren Bankalar

Bankaların kredi notu sistemlerinde 0’dan 1900 puana kadar bir değerlendirme aralığı bulunmaktadır. 700 puana kadar olan kesim en riskli kredi notuna sahiptir. Bu puan aralığındakilerin kredi çekmesi oldukça zordur. Orta riskli kredi notuna kredi veren bankalar vardır. Daha çok ipotek ve kefil gösterme yolu ile kredi kullanabilirler. 800 puandan 1100’e kadar olan aralık orta riskli gruba dahildir.

Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileri? Özellikle 800 puanı baz alırsak yani orta riskli grupta en düşük puana sahip olanlar aşağıdaki bankalardan kredi kullanabilirler:

 • Ziraat Bankası
 •  İş Bankası
 • Akbank
 • Vakıflar Bankası
 • TEB
 • Odeabank
 • Garanti Bankası
 • QNB Finansbank

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2018 listesi arasında öne çıkanlar bankaları üstte sıraladık. Önemli olan genellikle maaş bordrosu göstermektir. Sigortalı bir işiniz varsa maaş bordrosu ile başvuru yapmak kredi alma ihtimalinizi biraz yükseltecektir. Maaş bordrosu olmayanlar da kredi kullanabilmektedir; bu durumda kefil ya da ipotek talebi gerçekleşebilmektedir. En kolay kredi veren banka hangisi? Aktif Bank, TEB, ING Bank bu bankalar arasında yer almaktadır.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri 2018?

800 puana kredi veren bankalar kredi notu düşüklere kredi veren bankalar arasında yer alırlar. 800 puan belirttiğimiz gibi çok riskli bir grupta değildir; risk seviyesi orta düzey olarak değerlendirilmeye alınır. Ziraat Bankası kredi notu düşüklere kredi sağlayan bankalardan bir tanesidir.  Kredi notu 0 olana kredi veren bankalar arayışı içindeyseniz bu konuda durumun pek de iç açıcı olmadığını belirtebiliriz.

Kredi notuna bakmayan bankalar pek de gerçekçi bir tanımlama değildir. Kredi notuna her banka bakar. Borç vereceği parayı geriye alabileceğine dair bir garantisi yoksa ya da risk çok büyükse kredi notu 0 olan ya da çok riskli olan gruba kredi kullandırtma ihtimali çok çok düşüktür. Yine de sayısı az da olsa faizi biraz yüksek tutarak bu gruba da kredi sağlayan bankalar vardır.

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Sicilim bozuk kredi almak istiyorum diyenler için bazı bankalar çeşitli fırsatlar sunabilmektedirler. Kredi siciliniz bozuksa kredi almak için şansınızı biraz yükseltebilirsiniz:

 • Çalıştığınız bankaya kredi başvurusunda bulunmak
 • Çok kötü bir sicile sahip olanlar piyasaya göre yüksek faizli kredilere başvuru yapabilirler
 • İpotek yaptırmak

Aktif Bank riskli kredi notuna sahip ve sicili bozuk olan kişilere kredi imkanı sağlayan bankalar arasında yer almaktadır. Aktif Bank sicili bozuk olana kredi vermektedir. N Kolay Kredi uygulaması ile kredi çekmek mümkündür. 30.000 TL’ye kadar kredi çekme olanağı sunmaktadır. Faiz oranları ise minimum %2,29’dur.

Kara listede olanlara kredi imkanı sağlayan bankalar da bulunmaktadır. Bu tip koşullar altında kredi sağlayan bankalar normal kredi gidişatını izlemezler. Koşullar daha ağırdır. Faizler daha yüksektir ve küçük miktardaki krediler için bile ev ipoteği gibi durumlarla karşı karşıya kalınabilir. Yasal takipte olanlara kredi sağlayan bankalar acil kredi ihtiyacı olanlara bu parayı sağlayabilse de sonrasında müşteri krediyi geri ödeme safhasında zorlanabilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Düşüklere Kredi

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar listesinde Ziraat Bankası da yer alır. Kredi notu düşük olan kişiler bankalardan kredi çekmekte zorlanmaktadırlar. Bu gibi durumlarda özellikle ipotek ve kefil gösterme olumsuz kredi notunun etkisini biraz azaltabilmektedir. Kredi notu düşüklere kredi için bu iki faktör etkili olabilmektedir.

Ziraat Bankası kredi notu düşüklere kredi vermek için bu iki unsurun dışında özellikle sigortalı işte çalışanların son 6 ay için kesintisiz ödeme yapılmış olmasına dikkat etmektedir. Düzensiz veya kesintili sigorta ödemeleri mevcutsa bankanın kredi verme ihtimali de azalacaktır. Orta riskli kredi notuna kredi veren bankalar arasında olan Ziraat Bankası kredi kullanan kişilerden teminat için ek belgeler talep edebilmektedir.

Fibabank Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar listesinde yer alanlardan biri de Fibabank’tır. Fibabank için kredi başvurusu yapacakların önem vermesi gereken konu bankanın düşük kredi notuna sahip olanlara kredi imkanı tanıması ama bunu yüksek faiz oranı ile yapmasıdır. Fibabank kara listedekilere kredi veren bankalar arasındadır; verdiği krediyi geri alabileceğine dair garanti olması adına bazı gayrimenkulleriniz için ipotek ya da ziynet eşyaları talep edebilmektedir. En kolay kredi veren banka hangisi? Sorusuna yanıt olarak Fibabank ismi verilebilir. Aktif Bank da onunla beraber sıkça kredi notu açısından çok riskli gruba zorlu koşullar altında kredi sağlamaktadır. Kredi notu 0 olana kredi veren bankalar oldukça azdır ve normal kredi koşullarına göre ağır şartlar sunarlar.

Odeabank Kredi Notu Düşüklere Kredi

Odeabank kredi sicili bozuklara kredi veren bankalar arasındadır. Odeabank ile düşük ya da orta seviyede kredi olanaklarından yararlanabilirsiniz. Kredi notu düşüklere kredi imkanı tanıyan Odeabank 48 ay da vade fırsatı sunar. Orta riskli kredi notuna kredi veren Odeabank faiz oranları ise %1,39’dan başlamaktadır. Kredi puanı düşük olanlara kredi veren bankalar aynı zamanda tüketicilerin puanı 800 civarında olsa bile bazı ödemelerini düzenli yapmaya başladılarsa olumlu bir değerlendirme içine girip kredi onayını daha kolay verebilmektedirler.

İş Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi

2018 kredi notu düşüklere kredi için başvuru yapılabilecek bankalardan biri de İş Bankası’dır. İş Bankası özellikle eski dönemdeki borçlarını kapatanlara daha rahat biçimde kredi onayı vermektedir. Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar 2018 için İş Bankası eski borçların kapatılması halinde sicil bozuk olsun ya da olmasın ipotek ile kredi verebilmektedir.

Sicili bozuk olan ya da kara listeye düşen banka müşterilerin ödeme gücüne bankalar tarafından şüpheli yaklaşılmaktadır. İş Bankası kredi notu düşüklere kredi koşullarına bakıldığında bu bankanın da diğer birçok banka gibi kredi karşılığında gösterilecek olan kefil ya da ipotek ile kolaylıkla finansman sağlayabildiğini görmekteyiz. 800 puana kredi veren bankalar genel itibariyle bu şekilde kredi fırsatları sunmaktadırlar.

Kredi Notum 0 Nasıl Kredi Çekebilirim?

Sicilim bozuk nasıl kredi çekebilirim? Kredi notunun çok düşmüş olması ödemelerin düzensiz yapılması ya da yapılamaması ile yakından ilgilidir. Kişiler haciz, hapis gibi durumlarla karşılaşıp kara listeye alınmış da olabilirler. Özellikle bu grup yani 800 puanın altında kredi notuna sahip olanlar oldukça riskli olarak görülürler. Kara listeye girenlerin ise Türkiye’de kredi çekmeleri çok zordur ama imkansız değildir çünkü Kredi notu 0 olanlara kredi veren bankalar arasında Aktif Bank gibi bazı bankalar yüksek faizlerle bu gibi müşterilere kredi verebilmektedirler.

Kredi çıkmayanlara kredi veren bankalar sıklıkla yüksek faiz, rehin ve ipotek yöntemlerini kullanırlar. Bu durumda kredi notu yüksek olan bir kefil de size kredi almanızda yardımcı olabilir. Kefil gösterildiğinde daha yüksek miktarda bir kredi de çekilebilecektir. Ödeme süreci düzenli olduğunda kredi notu yükselecektir.

Ayrıca arsa, araba ve ev ipoteği ile düşük kredi notunuza rağmen kredi çekmeniz yüksek ihtimal olacaktır. Puanı düşüklere kredi veren bankalar ile zor şartlarda da olsanız ihtiyaç duyduğunuz krediyi çekmeniz mümkündür. Düşük kredi notu olanlar kamu bankalarına kıyasla özel bankalardan daha kolay kredi alabilmektedirler.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir