Online Kredi Başvurusunun Avantajları Nelerdir

67
Bu makeleyi Ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Online Kredi Başvurusu Yapmanın En İyi Yanları

Online kredi başvurusu yapmak ile şubeden kredi başvurusu yapmak arasındaki farklara baktığımızda bariz bir farklılık doğacaktır. Günümüzde bunu çok net bir biçimde görebileceğimiz bir yoğunluk yaşıyoruz. Özellikle bankaların kredi ve kredi kartı açısından sağladıkları avantajlar her şekilde bize ulaşıyor.

İnternetten kredi başvurusu yapmanızın herhangi bir güvenlik sorunu yaratmayacağını artık biliyorsunuz. Yani güvenilirlik ile ilgili bir yanılgıya düşmenize gerek yok. Buna ek olarak ise online kredi başvurusu ilettiğinizde zamandan kazancınızı göz ardı etmeyin.

Şubeye gidip kredi başvurusu yaptığınızda bazı temel kriterleri gözlemleme şansı elde edeceksiniz. Yani bir bakıma kredi başvurusunu günümüz teknolojisiyle iç içe olan bir yöntemle iletmiş olacaksınız. Bunun size en önemli avantajı zamanınız olacak. Evden veya işten arttıracağınız vakti banka sırasında geçirmek zorunda kalmayacaksınız. Bunun yerine internet sitesinden, kredi karşılaştırma sitelerinden veya mobil uygulamadan rahatça kredi başvurunuzu iletebileceksiniz.

Ön onay süreciyle beraber bankaya davet edileceğiniz süreç başlayacak. Böylece bankaya ön onayın verdiği rahatlıkla gideceksiniz. Üstelik bunun psikolojik etkisini hesaba katmak gerek. Yani teorik olarak online kredi başvurusu yapmak kişisel durumunuzun dışarıya yansımasını önlemektedir. Bankada yüzlerce kişinin arasında bekleyip kredinizin onaylanmadığı sonucunu duymak son derece üzücü olacaktır.

Bunun yerine mobil veya online ortamdan kredi başvurunuzun sonucunu değerlendirmiş olacaksınız. Mesai saatleri ise dilediğiniz zaman olarak değiştiği için acele etmeniz gerekmeyecek. Örneğin 8-5 çalışan bir işçinin bankaya gidip kredi başvurusu yapabilmesi neredeyse mümkün değil. Aynı vardiya düzeninde olduğu için özel izin harici ulaşıp sıra beklemesi imkânsız. Oysa 7 gün 24 saat internetten kredi başvuru talebinizi bankanıza iletebilirsiniz.

Talep edeceğiniz miktarın size uygun olduğundan emin olmalısınız. Aldığınız maaş, borç ve gelir dengesi, kredi notu ve risk raporu gibi detayların bilinmesi ile beraber bu süreç daha da hızlandırabilir. Kredi notunuz ve mevcut geliriniz 15.000 TL kredi tutarını karşılıyor olabilir. Fakat siz 20.000 TL kredi başvurusu yaptığınızda ön onay süreci oluşsa bile onay süreci 2 iş günü kadar sürebilir. Online başvurularda limiti düşük tutmak veya Findeks kredi notu ile borç ve gelir odaklı limit bilgilerinizi öğrenmek işinize yarayacaktır.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir