Online Kredi Başvurusu için Gerekli Bilgiler

65
Bu makeleyi Ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Online Kredi Başvurusu Yapacaksanız Bunlara Dikkat!

Online kredi başvuru talebinizi göndermeden önce bir takım detaylar ilginizi çekebilir. Bazı sitelerde çok düşük faiz oranları veya çok uzun vade seçeneklerinin adınıza tanımlanabileceği bilgisi yer alır. Kesinlikle bu tip bilgilere itibar etmemeniz öneriliyor. SSL sertifikası bulunan ve sektörde finans çevrelerine bağlı olarak hizmet sunan finans sitelerine girmelisiniz.

Bunlar kredi karşılaştırma sitesi olarak size tüm bankaların faiz ve vade seçeneklerini kıyaslar. Böylece tek bir bankanın size sunacağı teklif yerine tüm bankaların tekliflerini değerlendirme şansına erişirsiniz. Şu sıralar online kredi başvurusu yapacaklara site bazında dikkat etmeleri gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Ayrıca güvenilirlik ve diğer avantajlar açısından aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

İnternetten Kredi Başvurusu Yapmak Ne Kadar Güvenilir?

İnternetten her gün dolandırıcılık haberleri veya benzer sahte mecralar görebiliyoruz. Ancak bunların tamamının sektör bazında ufak bir dilimi oluşturduklarını görmek zorundasınız. Öncelikle dikkat etmeniz gereken temel kural internetten kredi başvurusu yapacağınız alternatiflerdir.

  • Bankaların resmi web siteleri
  • Bankaların resmi cep uygulamaları
  • Bankaların resmi telefon numaraları
  • Kredi Karşılaştırma ve kıyaslama siteleri

Bunlar arasında sahte olabilecek siteler kredi karşılaştırma siteleri ve bankaların siteleri arasında olabilir. Yani net olarak kıyaslama sitelerinin güvenilirliğini zan altında bırakmamak gerek.

Çünkü sahte bir sitenin bir bankanın web sitesinin kopyası olma ihtimali çok daha yüksektir. Bunu anlamak ise birkaç noktaya dikkatli bakmaktan geçiyor.

  • Adresin doğru yazılmış olması
  • Adreste farklı harf, sayı veya uzantının olmaması
  • Yeşil kilit ikonu ve adresin başında ”Http” yerine Htttps” olması
  • Sitenin tasarımının aynı olması ve tüm site kategorilerinin aktif olarak çalışması

Online Kredi Başvurularının Onayı

Online kredi başvuruları güvenilir bir biçimde yapılabilir ve diğer başvuru taleplerinden pek farkları yoktur. Yani burada herhangi bir şekilde avantajı faiz oranları veya vade kapsamında arayamazsınız. Yalnızca hızlı bir başvuru süreci ile oyalanmadan talebinizi iletmiş olursunuz.

Online kredi başvurularının onay sürecinin anında olması ise otomatik bir sistemden kaynaklanır. Direkt olarak Findeks kredi notunuz baz alınır ve SGK dökümünüz aktifse ön onay süreci başlatılmış olur. Akabinde ise internetten kredi başvurunuzun devamı niteliğinde şubeye davet edilirsiniz.

Şubeden kredi başvurusu yaparken karşılaşacağınız aynı oranlar yine geçerlidir. Vade seçeneğinin alt ve üst sınırı bellidir. Sizin seçme hakkınız ise şubeden yapılabilecek kredi başvurusu ile doğrudan aynıdır.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir