Nerede Hangi Parfüm Kullanılmalı, Seçilmeli?

76
Bu makeleyi Ortalama 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Hafta sonu gezmeniz için ayrı, ofis için ayrı nasıl kıyafet seçiyorsanız; aynı şekilde farklı durumlar için farklı erkek parfümleri seçmeniz gerekli. Kokunun en hafıza hem de izlenim bakımından son derece etkili bir duyu olduğunu unutmamalısınız ve doğru ortamda doğru koku ile varlığınızı ortaya koyun! İşte erkekler için doğru yerde doğru parfüm seçimi önerilerimiz!

Erkekler ofise giderken nasıl bir parfüm seçmeli? İş görüşmesinde nasıl bir aroma seçmeli? Romantik bir akşam yemeğinde hangi kokuyu sürmeli? Hepsi bu yazımızda.

Ofis İçin Erkek Parfüm Seçimi

Tüm gün boyunca ofisteki diğer arkadaşlarınızın burnunu sızlatmayı istemezsiniz diye düşünüyoruz. Bu yüzden ofis için seçecek olduğunuz erkek parfümünün ağırlıktan olabildiğince uzak olmasında yarar var. Takım ruhuna uyum sağlayacak olan bu parfümünüzün aromatik alt notalar bulundurması iyi olacaktır. Aynı zamanda diğer aromalara göre daha hızlı uçuculara sahip olan narenciye kokuları içeren parfümleri tercih edebilirsiniz.

Ofis için en uygun erkek parfümü

Davidoof Cool Water

Calvin Klein CK One

Clinique Happy For Men

İş Sonrası İçin Erkek Parfüm Seçimi

İş arkadaşlarınız ile ofis sonrası aktiviteleri onlarla ilişkiniz ve iletişiminiz bakımından son derece önemli bir etkendir. Muhabbetiniz ile olduğu kadar kokunuzla da iz bırakabileceğiniz bu ortamlar için amber gibi ayırt edici bir koku seçimi yapabilir ya da klasikten vazgeçmeyerek odunsu kokulardan yana tercih yapabilirsiniz. Aynı zamanda paçuli ve vetiver gibi aromalar ile özgüveninizi ortaya çıkarabilirsiniz.

İş sonrası için en iyi erkek parfümü

Dior Homme Intense

Gucci Guilty Intense

Givenchy Gentlemen Only

İş Görüşmesinde Erkek Parfüm Seçimi

Diğer bir önemli durum ise; iş görüşmesi sırasında erkekler için parfüm seçimi! İş görüşmesinde verecek olduğunuz yanıtlardan duruşunuza, kıyafetinizden kokunuza, belirleyici birden fazla etken bulunmakta. İlk olarak alışkın olmadığınız bir kokuyu asla tercih etmemeniz gerekli. Sonrasında yapacağınız seçimin olduğunda hafif, küçük görüşme odasını yoğun kokulara boğmayacak biçimde olmasına önem göstermenizi şiddetle tavsiye ederiz. Eau de parfum yerine Eau de Toiltte tarzında olan kokuları sürmeyi tercih edin.

İş görüşmesi için erkek parfüm önerileri

Versace Eau Fraiche

Issey Miyake L’Eau d’Issey

Jean Payl Gaultier Le Male

Romantik Bir Akşam Yemeği İçin Erkek Parfüm Seçimi

Kokunun insan hafızasındaki en güçlü tetikleyicilerden birisi olduğunu unutmamalısınız. Bu yüzden romantik bir akşam yemeğini unutulmaz kılmak istiyorsanız, en az, seçecek olduğunuz mekandan giyeceğiniz kıyafet kadara önem vermeniz gereken bir şey de parfüm olacaktır. Eşinizin adeta kalbine işleyecek bir koku seçmek için bambu, Hindistan cevizi ve nar gibi etkileyici aromaları içeren parfümleri tercih edin. Ayrıca parfümünüzü üzerine boşaltmak yerine bilekler, kulaklar gibi noktalarınıza küçük fıslar şeklinde uygulayın. Yoğun bir kokunun itici olabileceğini unutmayın!

Romantik bir akşam için erkek parfüm seçimi

Creed Virgin Island Water

Ferrari Silver Essence

Jo Malone Pomegranate Noir

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir