Mini Kredi Veren Bankalar

202
Bu makeleyi Ortalama 7 dakikada okuyabilirsiniz.

Bankaların ağırlıklı olarak 15 bin lira ile 240 bin lira arasındaki kredileri verme eğiliminde olduğu bilinmektedir. Ancak son dönemlerde yeni kredileri olan ihtiyacın artmasıyla birlikte mini kredi veren bankalar listesi de genişlemeye başlamıştır. Özellikle de Türkiye piyasasına henüz yeni yeni giriş yapmakta olan bankalar, Mini kredi veren bankalar listesinde yer alır. Mini Kredi maksimum 5000 TL’ye kadar çekilebilecek olan kredi miktarını ifade edilir. Bu bankalardan özellikle de Odea bank, İNG, Ziraat gibi bankaların mini kredi verme konusunda bir miktar daha esnek davrandığı biliniyor.

Öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar

Özellikle son dönemlerde öğrencilerin ihtiyaçları ile doğru orantılı olarak öğrenci ihtiyaç kredisi veren kuruluşların sayısından ciddi oranlarda bir artış yaşanmıştır. Bunun nedenlerinden bir tanesi de öğrencilerin kırtasiye malzemeleri veya ev giderleri gibi ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma gelmelerinden kaynaklanır. Ayrıca öğrenci düşük faizli ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunanlar genellikle gezi programlarına katılabilmek veya sosyal aktivitelerden daha çok yararlanabilmek için de başvuruda bulunmaktadırlar.

Ziraat Bankası öğrenciye ihtiyaç kredisi ile % 1.2 gibi faiz oranlarıyla kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Ziraat Bankası Genç Bank kart sahibi iseniz size herhangi bir faiz uygulanmaz. İş Bankası öğrenciye ihtiyaç kredisi verirken de diğer bankalar gibi düşük faiz oranlarını kullanmaktadırlar. % 1.3 gibi bir faiz oranına sahip olan Ziraat Bankası, böylece öğrencilerin daha rahat harcama yapmasını sağlar.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar

Bankalar kredi verdikleri zaman onu geri gelmesini garanti altına almak isterler. Oldukça doğal olan bu istek, bankaları birçok uygulama yapmaya sevk etmektedir. Bunlardan bazıları ağır şartlarla kredi vermektedir. Normal şartlarda gelir belgesiz kredi veren bankalar mevcut değildir. Ancak son zamanlarda yapılan düzenlemeler sonucunda 2018 yılında gelir belgesiz kredi veren banka sayısında artış görülmüştür. Ancak bankaların da ortaya koyduğu şartlar faiz açısından bir miktar daha ağır olmaktadır.

Örneğin İş Bankası gelir belgesiz kredi verirken sizlerin bankada en az kredi istenen tutarın 1,5 katı kadar parası olmasını istemektedir. Bu şartı yerine getiremezseniz hiçbir şekilde sizlere kredi verilmez.

Aynı zamanda Ziraat Bankası’nda kredi verirken özel şartlar istemektedir. Ziraat Bankası gelir belgesiz kredi alabilmektesiniz için en az BDDK 800 puana ihtiyacınız bulunmaktadır. Odeabank gelir belgesiz kredi sahibi olmak için banka müşterisi olmanız ve ödemelerinizi en az 6 ay düzenli ödemeniz istenir.

Kredi başvurusu

Tüm bankalar BDDK kapsamında hareket ettiği için genellikle bu kurulun belirlediği kurallara uyarlar. BDDK 2018 düzenlemeleriyle kefil konusunda daha hafif kurallar ortaya koydular. Artık bankaların ciddi bir çoğunluğu kredi başvurusu için kefil istememektedirler. Bu sayede kredi kartı veya kredi başvurusu 2018 daha sade bir şekilde gerçekleşmektedir. Kredi başvurusu yaparken sizden istenilen belgeler kimlik kartınız veya fotokopisi ikametgah adresiniz varsa mülkiyet dökümanınız ve maaş bordronuzdan oluşmaktadır.

Kredi başvurusu İş Bankası ile % 1.2 den başlayan faiz oranlarında yararlanabilir ve bu belgeleri sağlayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi başvurusu Garanti ile yine bu belgelere ek olarak sizinle ilgili herhangi bir negatif banka işlemi varsa bunu belirtmeniz istenir. Ayrıca Garanti Bankası da %1.4 den başlayan faiz oranları ile kredi başvurusu almaktadır.

Kredi başvurusu Yapı Kredi ile tüm Bb belgeleri bulundurmanız yeterlidir. Ayrıca Yapı Kredi Bankası % 1.4 den başlayan kredi oranları ile hizmet verir.

Anında kredi

Gündelik hayatın çok hızlı bir şekilde geçmesiyle birlikte zaman çok daha değerli bir konuma yükseldi ve anında kredi kredi 2018 aramaları daha da arttı. Bu nedenle de anında kredi sistemi hiç olmadığı kadar çok kullanılmaya başlandı. İş Bankası anında kredi için Atm üzerinden kartsız giriş yaparak sağ üst köşede yer alan kredi başvurusu butonuna dokunmanız ve ardından sizden istenen belgelerin girişini yapmanız gerekiyor. Sizlere 1-3 iş günü içerisinde geri dönüş sağlanır. Garanti bankası anında kredi için tc kimlik numaranız boşluk çekmek istediğiniz kredi miktarı boşluk ödemek istediğiniz vade süresi boşluk aylık gelir miktarı yazıp 3990 sms atabilirsiniz.

Öğrenci ihtiyaç kredisi

Birçok öğrenci kredi almak istemekte ancak bunu nasıl yapacakları konusunda bir bilgiye sahip değillerdir. Öğrenci kredisi nasıl alınır gibi sorular son dönemlerde daha çok merak edilir olmuştur. Öğrenci ihtiyaç kredisi başvuru işlemlerini yapabilmek için öncelikle hangi bankadan kredi alacağınızı belirlemeniz gerekir. Örneğin İş bankası öğrenci kredisi için

λ O yıla dair öğrenci olduğunuzu gösterir belge

λ Kimlik kartınız veya fotokopisi

λ Ailenizle ilgili mal varlığı dökümasyonu

λ ikametgah bilgileriniz

gibi belgeler istemektedir. ING, Garanti, ziraat, Teb, halkbank gibi kuruluşlarda bu belgeleri isterler. Öğrenci ihtiyaç kredisi faiz oranları % 1.4 civarlarındadır. Bu oranlar her bankada değişmekle birlikte Ziraat öğrenci ihtiyaç kredisi faiz oranı % 1.2 dir.

Denizbank öğrenci kredisi

Öğrenciler için kredi veren bankalardan bir tanesi de Deniz Banktır. Öğrenciler için sağlamış olduğu Denizbank öğrenci kredisi faiz oranları % 1.2 den başlayan ihtiyaç kredisi ile hizmet vermektedir. Denizbank öğrenci kredisi başvurusu yapabilmek için öncelikli olarak öğrenci belgenizi o yıl için geçerli olmak suretiyle DenizBank şubesine gitmeniz gerekmektedir. DenizBank şubesinde kimlik bilginiz, öğrenci belgeniz ve İkametgah belgesi ile yapacağınız başvurudan sonra yaklaşık olarak 3 gün içerisinde sizlere geri dönüş sağlanacaktır.

Dilerseniz Denizbank şubelerine de gitmeye gerek kalmadan Kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. DenizBank iletişim numarası ile kredi başvuru ile 0850 222 0800 üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Denizbank atm öğrenci kredi başvurusu ile hiçbir şekilde şubeye gitmeye gerek kalmadan da başvuruda bulunabilirsiniz. Denizbank öğrenci kredisi başvuru 2018 yöntemleri arasında kesinlikle hiçbir fark bulunmamaktadır.

Ziraat Bankası öğrenciye kredi

Öğrenciler için en çok kredi veren kuruluşlardan bir tanesi Ziraat Bankası’dır. Türkiye’deki milyonlarca öğrenciye kredi veren Ziraat Bankası bu konuda öğrenci dostu bir kuruş olarak bilinir. öğrenciye kredi veren bankalar içerisinde Ziraat Bankası koşullar olarak da çok iyi şartlara sahiptir.

Ziraat Bankası’ndan öğrenci kredisi almak için öğrenci belgenizi, aile mal durumu, ikametgah adresi gibi belgeleri götürmemiz yeterlidir. Ziraat Bankası öğrenci kredisi % 1.2 faizli kredi vermesi nedeniyle en çok tercih edilen bankalardan birisi olmuştur. Ayrıca BDDK tarafından ciddi bir cezanız yoksa bu durum kredi almanız için bir engel değildir.

Odeabank gelir belgesiz kredi

2018 yılında yapılan değişikliklere göre, artık gelir belgesi olmayanlara da Kredi sahibi olabilecekler. Ancak Odeabank gelir belgesiz kredi yalnızca 30 bin liraya kadar sınırlandırmaktadır. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi gelir belgesi olmadığında geri ödeme konusunda ciddi sorunların ortaya çıkabilmesi olarak ifade ediliyor. Odeabank kredi faiz oranı % 1.4 olarak belirlenmiştir.

Odeabank kredi başvurusu için öncelikli olarak kimlik kartınız veya fotokopisi, ikametgah adresi ve banka cezai işlem bulunup bulunmadığı gibi şartlara bakılmaktadır. Eğer BDDK tarafından 800 den daha aşağı bir ortalamaya sahipseniz, Odeabank gelir belgesiz kredi 2018 fırsatından yararlanma ihtimaliniz de düşecektir.

Gelir belgesiz kredi, banka şubeleri üzerinden değil aynı zamanda iletişim bankacılığı üzerinden ve internet bankacılığı kredi başvurusu kısmından gelir belgesiz kredi başvurusu kısmına tıklayarak gerekli belgeler doldurmanız ile kredi başvurunuzu tamamlamış olursunuz.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir