Kullanılmayan Eşyaların Değerlendirilme Durumları

65
Bu makeleyi Ortalama 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Kullanmadığınız Eşyaları Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Evimizde kullandığımız birçok eşya olabilir. Fakat en az bunlar kadar işe yaramayan ve bir kenara atılmış ürünler olduğundan emin olabilirsiniz. Bunların birçoğumuz bilincinde olsa bile değerlendirmeyi düşünmez. Doğal olarak kullanmadığınız eşyaları ne yapıyorsunuz sorusuna genel yanıt atıyorum olur.

Birçok kişi ise gardırop, baza altı veya ardiye gibi kısımlarda bu eşyaları amaçsız bir biçimde çürümeye terk etmektedir. Bazen evin eski perdeleri burada kullanılabilecekken çürüyüp gidebiliyor. Çoğunlukla ise küçük kalmış elbiseler ve tamir edilebilecek eşyalar revaçtadır.

Genel anlamda yapılan bir araştırma ise insanların düşüncelerini ankete döküyor. Bu ankete göre insanlar evlerinde kullanmadığı eşyaları ne yapıyor sorusunun cevabını hep birlikte görebiliyoruz.

  • Hiçbir Şey Yapmıyorum: %27.15
  • İhtiyaç Sahibine Veriyorum: %52.14
  • Satmaya Çalışıyorum: %5.00
  • Çöpe Atıyorum: %15.71

Buna göre yardımlaşmayı hedef alanların sayısı bir hayli fazla gözüküyor. Her iki kişiden birisi ücretsiz olarak kullanmadığı eşyayı başkasına vermeyi düşünüyor. Hiçbir şey yapmayanlar ve atanlar ise totalde geri kalan kısmı oluşturuyor gibi duruyor.

Oysa geri dönüşüm için çalışan ve çabalayan birçok sosyal sorumluluk projesi olduğunu söylemek istiyoruz. Bunlara destek olabilir veya kendiniz yenilemek için evde değerlendirebilirsiniz.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir