Kredi Kartını İnternette Kullanma Onayı

71
Bu makeleyi Ortalama 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Kredi Kartını İnternette Kullananlar İçin Bildirimler Yine Uzatıldı

Kredi kartınız veya hesap kart olarak kullandığınız Debit ile internetten alışveriş yapıyor veya ödemelerinizi gerçekleştiriyor olabilirsiniz. Bunun için yapılan güvenlik denetimleri ise tüm kullanıcıların bankaları arayarak kartlarına onay vermelerini kapsadı. Gerçekten yerinde bir önlem olarak uygulanmaya başlansa da talebin az olduğunu söylemek gerekiyor.

Buna istinaden 32 milyon kart kullanıcısının bulunduğu ülkemizde süreç her zaman olduğu gibi esnetiliyor. 2017’nin ortasında tamamlanmayan kredi kartı onayları 2017’nin sonuna aksadı. Son gün olarak duyurulan 31 Aralık 2017 ise yine bekleneni vermedi.

BDDK adına konuşan başkan Akben ise güvenli alışveriş için onayı verilmemiş kartların tüm sistemlerden entegrasyonunu silerek uzaklaştıracaklarını duyurdu. Bu durumda önceden kayıtlı ödeme profilleri, farklı sitelerden online ödeme hakkı gibi durumlar olmayacak.

Böyle bir yaptırıma mani olmak içinse 31 Ocak 2018 tarihine kadar kesinlikle bildiriminizi yapmanız gerekiyor. Hiçbir kredi kartının bundan böyle internetten alışverişe açık olmayacağını görebilirsiniz. Kartı kullanan kişinin talebi doğrultusunda bu isteğe cevap verilecek ve internetten alışveriş için onay oluşturulacak.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir