Kredi Kartı Yeni Dönem Onaysız Alışveriş Yok

66
Bu makeleyi Ortalama 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Kredi Kartında Yeni Dönem Başlıyor

Kredi kartı kullanmak birçoğumuzun tercihidir. Fakat neden kullandığımız farklılık gösterebilir. Örneğin son dönemlerde yaygınlaşan internetten alışveriş konusunda da kredi kartının yanında debit kartlar fazlasıyla tercih edilmektedir.

Bu bilgiler ışığında ise BDDK tarafından duyurulan yeni bir haberle bazı şartlar getirildiği öğrenildi. Artık yıllardır aktif olan kredi kartları dahil olmak üzere tüm kartların onaydan geçmesi gerekiyor. Hem yurtiçi hem de yurtdışı olmak suretiyle kredi kartında yeni dönem başlıyor. Türkiye veya yurtdışından ithal şekilde yapılan tüm alışverişlere devam etmek mümkün.

Ancak bunun devam edebilmesi için 27 Ekim 2016’da verilen karara istinaden bankanızı bilgilendirmeniz gerekecektir. Bu bilgilendirme neticesinde de 17 Ağustos 2017 tarihine kadar uzanan bir erteleme olmuştur. Süreç dolana kadar her kullanıcının bankasını arayarak internet kullanımını onaylaması isteniyor.

Böylelikle talepte bulunanlar internetten alışveriş için kartlarını kullanabiliyor. Talepte bulunmadığınız takdirde ise kartlarınız tamamıyla internet kullanımına kapanmış oluyor. Hatta yeni kredi kartı başvurularında stok olarak tüm kartların internetten alışverişe kapalı geleceği öğrenilen bilgiler arasındadır.

Talepleriniz doğrultusunda açtırmak istiyorsanız çalıştığınız veya kredi kartını tercih ettiğiniz bankaya farklı kanallardan erişerek onay vermeniz gerekecektir. İnternet şubesi, mobil aplikasyon, cep şubesi, telefon bankacılığı ve şubeden kartlarınıza internet onayı verebilirsiniz. Şu an için tüm seçenekleri aktif olarak sunan birçok banka mevcut. Türkiye’de hizmet veren bütün bankaların şube ve telefonla internetten alışveriş için onayı kabul ettiğini belirtelim.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir