Kredi Kartı Hangi Zamanlarda Kullanılır?

74
Bu makeleyi Ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Kredi kartı kullanımı için birçok farklı fikir oluşuyor. Bunların tamamında ise genel algı taksit veya hangi alışverişlerde kullanılacağına dair yanılgılardan ibaret oluyor. Öncelikle kredi kartı kullanmanın belirli bir zamanı yoktur. Dilediğiniz bir zaman diliminde bu ürünü kullanabilirsiniz. Sadece kredi kartını kullanabilmek için birkaç fikri benimsemiş olmanız işinize yarayacaktır.

Şu sıralar kredi kartı hangi zamanlarda kullanılır sorusu için şunu söylemek gerekiyor. Harcadığınız paranın kazandığınız parayı geçtiği dönemlerde kesinlikle harcanmaması gerekmektedir. Yani kredi kartının bir para harcama aracı olarak görülmesi büyük sorunlara yol açmaktadır. Banka ile aranızda bir köprü kuran kredi kartının aylık ödeme faizi ve yıllık ödeme faizi gerçekten dudak uçuklatabiliyor.

Bu sebeple kesinlikle ödemelerinizi zamanında yapmanız gerekmektedir. Bütçe planınızı yapmalı, gelir ve giderinizi hesaplamalısınız. Ancak bu sayede doğru yerde ve doğru zamanda kullanım mümkün hale gelir. Önümüzdeki ay gideceğiniz bir etkinlik için ödemeyi şimdiden yapmanız yararınıza olabilir. Taksit imkânını giyim, gıda veya elektronik eşyalarda kullanabilirsiniz. Bu sayede büyük meblağları bir an için unutmanız mümkün olur.

Genelde öğrenci kredi kartı alan kişilerin kısa sürede bu maceraları son bulmaktadır. Oysa düzenli kullanılıp düzenli ödendiğinde bu ürünün bile faydası büyüktür. Birçok alanda kredi artına taksit veya buna benzer bir avantaj sağlanacaktır. Tek düşünmeniz gereken şey 3 harcayıp 2 kazanmamaktır.

Bir ödemeden veya alışverişten zararsız çıkmak için mevcut gelir gider dengenizin sabit kalması gerekir. Hiçbir şekilde gelirinizden daha fazla gideriniz olduğunda huzurlu bir ortam bulamazsınız. Kredi kartı hangi zamanlarda kullanılmalıdır dediğinizde de kendi kriterlerinizi ve önceliklerinizi belirlemeniz gerekiyor.

Bazısı için kıyafetler ve ayakkabı bazısı içinse gıda alışverişi bir numaradır. Bunların evde var olması veya gerçekten ihtiyaç olmaması ise kredi kartı kullanmanızı engelleyecek genel bir faktördür.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir