Kredi Kartı Alamama Nedenleri Nelerdir

66
Bu makeleyi Ortalama 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Neden Kredi Kartı Alamıyorum?

Neden kredi kartı alamadığınız ile ilgili soruların genelinde aynı kalıplarla karşılaşılıyor. Aslında kredi kartının onaylanmaması gibi bir durumun belli başlı sebepleri vardır. Örneğin kredi notunun düşük olması bunun için yeterli bir sebeptir. Geçmişte yaptığınız ödemeler ve bu ödemelerin kayıtları buna engel olabilir.

Aslında her seferinde bu gibi durumlarda diğer faktörleri göz önünde bulunduruyoruz. Neden kredi kartı başvurum onaylanmıyor sorusuna ise bazı kıstaslarla cevap vermek gerek.

  • Sigorta

Sigortanızın 3-6 ay arasında yatıyor olması önem arz etmektedir.

  • Gelir

Düzenli olarak SGK primleriniz yatıyorsa buradan geliriniz gözlemlenebilir. Doğal olarak gelirinizi ispat etmenize gerek kalmaz.

  • Kredi Notu

Kredi notu belirli bir risk faktörünün üzerinde olmalıdır. Aksi halde onaylanmayabilir.

  • Risk Raporu

Geçmişe dönüş kredi ve kredi kartı ödemelerinizin aksamış olması bu sorunu ciddi bir boyuta getirebilir.

  • Borç ve Gelir Dengesi

Aktif olarak kazancınıza oranla çok yüksek bir borç mevcutsa onaylanmaz. Bilhassa banka üzerinden mevcut bir borç varsa daha da önemlidir.

  • Fatura ve Benzeri Ödemeler

Ödenmemiş fatura gibi detayların olması durumunda kredi kartı başvurusu reddedilebilir.

Tüm bunların kifayetsiz olduğu bir kredi kartı başvurusu ise size çok büyük bir heyecan katabilir. Fakat yeniden reddedilme ihtimalini hesaba katmanız gerek. Bizim tavsiyemiz ise her hangi bir yaş grubu veya çalışanlar için maaş hesabınızın bulunduğu bankayı tercih etmenizdir. Başvurmadan önce mevduat hesabınızda 1.000 TL dolaylarında bir paranın bulunması kart başvurusunun olumsuz geçmesini doğrudan önleyebilir.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir