Kredi Kartı Aidatından Kurtulma Yolları

70
Bu makeleyi Ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Kredi Kartı Aidatları Ödememek İçin

Kredi kartı aidatı denildiğinde gayet boş bir meblağ olarak görüldüğünü söylemek gerekiyor. Aslında herkesin kullandığı kart miktarını belirli bir periyot için ödemesi mümkün olabilir. Yalnızca bunun belirli şartlarla konuşulması ve devlet tarafından onaylanması gerekir.

Aslında bu durumun kredi kartı aidatlarının ödenmemesi veya ödeme için düzenlenen yeni kurallarla bir ilgisi var. Yıllar boyunca mücadele veren tüketicilerin yoğun bir uğraşla Yargıtay’a kadar çıktıklarını görebilirsiniz. Kredi kullananların kredi masrafları, kredi kartları içinse alınan aidatlar ve kart ücretleri iade edilecekti.

Mevcut kredi kartı aidatını ödememek için yapılan en normal şey mahkemeye başvurmak. Daha doğrusu bunun için toplu bir çözüm arayan avukatlık büroları ve danışmanlık ofisleri diyelim. Ekim 2014 yılında bunun tüzüğe girmesiyle beraber tüm sorunlar çözülmüş gibi lanse edildiğinden söz edildi. Oysa tüketicinin kredi kartı aidatı verme zorunluluğu sonrasında da BDDK tarafından kaldırıldı.

Yani bir bakıma Türk müşterilerin bankalardan talebi ile beraber kredi kartının aidatsız şekilde sunulabilmesi mümkündür. Hiçbir şekilde sorun yaşamadan aidat ödeme derdinden kurtulabilirsiniz. Bunun için bankanızla görüşmeli ve aidatı olmayan bir kredi kartı başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Bunu başarılı bir biçimde sunabilen bankaların olduğundan emin olabilirsiniz. Çünkü BDDK bu maddenin üzerinde pek durmasa bile dilediğiniz zaman aidat olmadan kredi kullandırılabiliyor.

Fakat birçok kişiden belirli oranda para veya farklı gelirler elde eden bazı firmalar kayıplara karıştı. Bu durumun peşine düşen bazı kişilerin ise kredi kartı aidatını iade alabilmek için başvurdukları mahkemede Yargıtay tarafından haksız bulunduklarını gördük. Doğal olarak ikinciye açılan bu soruşturma vesilesiyle tüm mahkeme giderlerinin haksız olan müşterilere kesilmiş olması büyük bir yankı uyandırmıştır. Zira aidatsız kredi kartı başvurusu bu sebeple dikkat çekmeye başlamıştır.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir