Kozmetiğe Harcanan Parayı Nasıl Azaltabiliriz

104
Bu makeleyi Ortalama 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Kozmetik Masrafını Düşürmenin Yolları

Kadınların en büyük gider kalemlerine baktığımızda kozmetik ürünler başı çekiyor. Makyaj malzemelerinin çok pahalı olan türlerinin piyasaya girmesiyle bu dengesiz çıkışın daha da süreceği tahmin ediliyor. Birçok farklı marka ve farklı ürünün revaçta olduğu günümüzde dikkatli bir harcama yapmak önem kazanıyor. Keza kozmetik masraflarını düşürmenin birkaç yolunu biliyoruz.

Sizlerle paylaşarak makyaj masraflarını düşürmenin yöntemini göstereceğiz. Aşağıdaki maddeleri sırasıyla uygulayarak minimum %40 oranında tasarruf sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

  • Bedava Peeling

Birçok peeling malzemesi satılmasına karşın halen daha ücretsiz olarak kullanabileceğiniz etkin bir yöntem var. Asırlardır süren en eski peeling yönteminin keselenmek olduğunu biliyor muydunuz? Dilerseniz toz şeker ve zeytinyağını az miktarlarda karıştırarak banyodaki peeling etkisini arttırabilirsiniz. Daha da üst düzey bir peeling için doğallık hamamdan geçiyor. Bol buhar ve kese ile beraber ölü derilerinize elveda diyebilirsiniz.

  • Manikür Hilesi

Günümüzde birçok güzellik merkezinin aslında bu aşamada kifayetsiz kalacağını görebilirsiniz. Evde manikür yapmak için oldukça geçerli sebepleriniz var. Direkt olarak limon suyu ile hazırladığınız kasenin içerisine tırnaklarınızı sokun. Bu asit bazlı etkiden kaynaklanan bir süreci başlatacaktır. Hemen ardından törpü ile tırnaklarınıza adeta yeniden doğmuş gibi masaj yapmaya başlayın. Evde manikürün sırrı tam olarak budur.

  • Badem Yağı İle Bal Sırrı

Badem yağı veya bal özütünün birçok kozmetik ürünün içerisinde olmasının belirli şartları vardır. Anti-Aging olarak bilinen yaşlanmayı geciktirici etkinin doğal bileşenler yordamıyla sağlandığını unutmayın. Nemlendirici alırken badem yağı, salatalık, bal, A, C ve E vitaminlerini bir araya getirip rendelemeniz önerilir. Nemlendirici kremi bu karışımla birlikte uygulamak sizin için en doğru sonucu verecektir. Kullanım süresi ise ciddi anlamda uzayacaktır.

  • Tek Ruj, Tüm Renkler

Gece elbisenize uygun bir ruj tonu için yenisini mi alacaksınız? Göz farı ile birleştirilerek rengi koyulaştırmak mümkün. Yine rengi biraz daha koyu hale getirmek için pudralanmış zemine uygulamak faydalı olacaktır. Tam tersine daha açık bir renk istediğinizde dudaklarınıza çok az miktarda vazelin sürmeniz yeterli olacaktır.

Burada belirli ürünlerin ve doğal bileşenlerin birbiriyle birleşerek ne denli konseptler oluşturabileceğine değindik. Ancak kozmetiğe harcanan parayı nasıl azaltabiliriz diyenler için bazı yanlış bilinen gerçeklere değinmek istiyoruz.

  • Cildinize Özel Kozmetik Ürünleri

Cildinize özel olarak üretilmiş bir kozmetik malzeme bulamayabilirsiniz. Fakat cilt tipinize uyan ürünü almak işinize yarayacaktır. Cildinizin nasıl bir formda olduğunu ise yalnızca dermatolog yardımıyla öğrenebilirsiniz. Randevu alarak mutlaka bir dermatolog ile görüşmenizde yarar var. Böylece kullanacağınız kozmetik ürünler sadece cildinizle uyumlular olacaktır.

  • Pahalı Kozmetik Ürünlerin Kalitesi

Yüksek fiyat ile yüksek kalite her zaman aynı çizgide olmayabilir. Yani yüksek fiyatıyla göz kamaştıran bir ürünün muadili, kendisinden çok daha iyi olabilir. Bunu tabi ki tecrübe etmeden anlamak zorlaştı. Fakat fiyata takılı kalarak o ürünün en iyisi olduğuna dair inancınızı kırmalısınız.

  • Aşırı Kozmetik Ürün Kullanımı

Kozmetik ürünlerin sayısı ve türleri arttıkça kullanım maksimize oldu. Şu an gerek görülmediği anlarda bile ciddi bir kullanımdan söz edilebiliyor. Bunu azaltmak sizin için bir tasarruf modülü oluşturacaktır. Ancak tasarruftan çok daha önemli olan kısım cilt sağlığınızdır. Aşırı düzeyde kozmetik ürün kullanımının cildinize verdiği zararı tahmin bile edemezsiniz.

  • Kozmetik Ürün Alışverişi

Kozmetik ürün satın aldığınız siteler her zaman güvenilir olmalıdır. İnternetten alışveriş yapmak mutlak suretle önerilebilir. Fakat bu aşamada kozmetik ürünlerin fiyatları, sitenin güvenilirliği, marka ve benzeri kıstasları iyi tahsis etmek gerekiyor.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[1 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 5]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir