Konuşmanın Seks Üzerindeki Önemi

66
Bu makeleyi Ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Şu ana kadar bir kadını mutlu etmenin en önemli ve en başaralı yolunun yatak olduğunu düşünmüş olabilirsin. Üzgünüz ki yalnızda değilsin. Bir çok erkek ise bu konuda seninle aynı düşünceye sahip. Fakat İngiltere’de yapılan yeni bir araştırma ile kadınlar için yataktan daha önemli bir şey olduğu belirlenmiş : konuşmak!

Avrupa ve Amerika’da 1,500 kişi ile birlikte yapılan araştırma romantik dengeleri çözmeye çalışıyordu. Araştırma sonucunda ortaya çıkan sonuç ise biraz şaşırtıcı oldu.

İngiltere’de popüler bir eczane zinciri tarafından yapılan bu araştırma bir erkeğin cinsel ilişkiye girebilme ihtimalinin dilini ne kadar iyi kullanabildiğine göre değiştirdiğini ortaya çıkardı.

“Romantzim üzerine tezler: İnsanlar bir ilişkide nelerden vazgeçti ?” isimi ile yürütülen araştırma Avrupa ve Amerika Kıtalarında yaşayan 1,500 kişiye “Bir ilişkide kadınlar ile erkekler arasında anlaşmayı sağlayan şey nedir?” gibi sorular soruldu. Ortaya çıkan sonuç ise her iki cinsiyet için de şaşırtıcı oldu.

Neyin daha önemli olduğu üzerine çeşitli sorulara verilen cevaplarda yemek pişirme ve iş işleri ile ilgili verilen yanıtlar daha fazla. Fakat bir süre sonra seks, iletişim ve sevgi seçenekleri açık ara ön plana çıkmaya başlamış. İşin ilginç yanı ise heme erkeklerin hem de kadınların %70’i romantizmin tek başına fiziksel cazibeden daha önemli olduğunu belirtmiş. Fakat iletişim diğer tüm olanaklardan daha fazla kişi tarafından tercih edilmiş. Yüz yüze kelimeleri kullanılarak yapılan sohbetlerden bahsediyoruz, emoji olmayan.

Yukarıda ki infografikte görebileceğiniz gibi Amerikalı kadınların neredeyse %88’i, Avrupalı kadın katılımcıların ise neredeyse %75’i mükemmel bir konuşmacı ile flört etmeyi tercih edeceğini belirtmiş. Araştırmanın daha ilginç yanı ise erkeklerinde iletişim becerileri olan kadınlar ile flört etmeyi isteme oranları beklentilerin oldukça üstündeydi.

Siz bu konu hakkında ne kadar düşünüyorsunuz ? Hayat arkadaşınız ile ne kadar sohbet ediyorsunuz?

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir