Kara Listede Kredi Veren Bankalar

314
Bu makeleyi Ortalama 7 dakikada okuyabilirsiniz.

Banka ödemelerinin geciktirilmesinden dolayı pek çok insan kara listeye alınmaktadır. Pek çok banka kara listede olan kişilere kredi vermemektedir. Bu nedenle kara listeye alınmanın oldukça olumsuz bir şey olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bazı şartlar sağlandığı zaman bazı bankalar kara listedekilere de kredi verebilmektedir. Yazımızda kara listedekilere kredi veren bankalar ve kredi şartları hakkındaki ayrıntıları bulabilirsiniz.

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bankalardan alınan krediler ya da kredi kartları nedeniyle pek çok insan yasal takibe alınmıştır. Yasal takipte olan kişilerin kredi çekmesi de bir hayli zor olabilmektedir. Ancak bankalar bu konuda bazı değişiklikler yaparak bazı şartlar doğrultusunda yasal takipte olanlara da kredi verebilmektedir. Sorunsuz kredi veren bankalar, yasal takip ya da kredi notu gibi durumları çok fazla önemsememektedir. Kısacası “Takibe düşene kredi verilir mi?” sorusuna, olumlu yanıt verebiliriz.

İcralık olanlara kredi verenler, kişilerden bazı teminatlar ister. Bunların başında ipotek durumu gelir. Evinizi, arabanızı ya da arsanızı ipotek ettirerek, icralık bile olsanız kredi çekebilirsiniz. Ancak burada da bazı şartlar vardır. Mesela ilk olarak ipotek ettirmek istediğiniz evin, arabanın ya da arsanın mutlaka size ait olması yani göstereceğiniz belgelerde sizin adınızın yazıyor olması gerekmektedir. Bu durumda başkalarına ait mal mülkle, ipotekli kredi durumundan yararlanamayacağınızı söyleyebiliriz. Avukatlık olanlara kredi veren bankaların diğer bir şartı ise mesela araba ipotek ediyorsanız, değerinin çekeceğiniz kredi kadar olmasıdır. Eğer daha düşük bir değere sahipse ipotek şartını sağlamayacağı için kredi çekmeniz zor olacaktır.

Kara Listeye Kredi Çıkartılır

Yasal takipte olanlara kredi veren bankaların sayısı artmış ve kredi imkanları da son zamanlarda genişletilmiştir. Bu sayede artık pek çok kişi zor durumda olsa da kredi çekebilmektedir. Ziraat Bankası, Akbank, Halk Bankası, Denizbank, Finansbank ve TEB gibi pek çok bankadan, kara listede ya da yasal takipte olsanız bile artık kredi çekebilirsiniz. Yani sicilim bozuk kredi almak istiyorum derseniz bu bankalara başvuruda bulunabilirsiniz.

Kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar, kişilere birkaç seçenek sunmaktadır. Bu seçeneklerden bir tanesi ipotek, diğeri ise kefil şartıdır. Bu iki seçenekten bir tanesini seçerek, gerekli belgeleri toparladıktan sonra bankalara başvuru yaparak kredi alma şansınız olabilmektedir. Mesela Finansbank kara listedekilere kredi veriyoruz diyen bankalardan bir tanesidir. Bu bankadan kredi çekmek istediğiniz zaman ipotek şartını kullanabilirsiniz. 1,59% faiz oranı ve 120 aya kadar taksit imkanlarıyla Finansbank’a başvuru yapabilirsiniz.

Finansbank Kara Listedekilere Kredi Veriyoruz

Finansbank, Türkiye’nin en köklü bankalarından bir tanesidir. Son zamanlarda yapılan reklamlarla “kara listeye kredi çıkartılır” diyerek pek çok kişinin kolaylıkla kredi çekmesini sağlayan Finansbank, müşterilerine farklı seçenekler sunmaktadır. Sicilim bozuk kredi almak istiyorum talebiyle bankaya giderseniz, müşteri temsilcilerinden bu krediler ile ilgili daha ayrıntılı bilgi alıp, şartları öğrendikten sonra istenilen belgeler ile kredi başvurularınızı yapabilirsiniz.

Elbette kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankaları yalnızca Finansbank ile sınırlandıramayız. Kara listedeyken kredi almak için Ziraat bankası, Odea bank, İş Bankası, Denizbank ve Akbank gibi bankalara da başvuruda bulunabilirsiniz. Yasal takipte olanlara kredi veren bankalara başvuru yaparken, sahip olduğunuz malları ipotek edebilir veya birinci dereceden bir akrabanızı kefil olarak gösterebilirsiniz. Çekeceğiniz kredi miktarı çok yüksek değilse, gelir belgenizle de başvurular kabul edilebilmektedir.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2018

Siciliniz bozuk olduğu için kredi başvurusu yapmaktan çekiniyorsanız, sicili bozuk olana kredi veren bankalara başvuru yapabilirsiniz. Sicilin bozuk olması, kredi notunun düşük olması ile alakalı olmaktadır. Bankaların neredeyse tamamı bu durumda olanlara kredi vermediği için de insanlar umudu keserek başvuru yapmayı bırakmıştır. Ancak artık banka sicili bozuk olanlara da kolaylıkla kredi imkanı sağlanabilmektedir. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar, kredi notu yerine farklı şartlar belirlemişlerdir.

Sicilim bozuk kredi almak istiyorum diyorsanız öncelikle bankaların şartlarını öğrenmeniz gerekmektedir. Pek çok banka, şart olarak kefil ya da ipotek istemektedir. Tabii bunlar yüksek miktardaki kredi çekimleri içindir. Düşük miktarda kredi çekecekseniz ve gösterebileceğiniz bir gelir belgeniz varsa kredi çekmeniz için kefil veya ipotek şartına ihtiyacınız olmayacaktır. Kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar olan Akbank, Denizbank, Halk bankası ve Ziraat bankası gibi bankalara kimliğiniz ile giderek bu konuda çok daha ayrıntılı bilgi elde edebilirsiniz.

Kara Listede Olana Kredi Kartı Veren Banka

Bankaların kara listesine alındıysanız, kredi çekmeniz eskisine göre biraz daha zor olacaktır. İnsanlar kara listeye alındıkları zaman, kredi çekmenin imkansız hale geldiğini düşünürler. Bu durum olayı biraz zorlaştırsa da imkansız değildir. Çünkü artık yasal takipte olanlara kredi veren bankalar vardır. Ziraat Bankası, Finansbank, İş bankası gibi pek çok bankadan, kara listede olsanız bile kredi alabilirsiniz.

Sicili bozuk olana kredi başvurusu yapma şansı tanıyan bu bankalar sizden küçük de olsa teminat istemektedir. Aslında yasal takipte olana kredi çıkartılır diyen her banka sınırları zorlayarak kredi almanızı sağlamaktadır ancak teminat olarak bir şeyler gösterirseniz hem daha kolay hem de daha hızlı bir şekilde kredi çekebilirsiniz. Kısacası sicilim bozuk kredi almak istiyorum demeniz yeterli olacaktır.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartılır

Sicilim bozuk kredi almak istiyorum diyorsanız şu an doğru yerdesiniz. Çünkü sizlere sicili bozuk olanlara kredi veren bankalardan söz edeceğiz. Finansbank, İş bankası, Odea Bank gibi pek çok banka artık sicili bozuk olanlara yani kredi notu çok düşük olanlara da kredi vermektedir. Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar bu konuda sizden bir garanti beklemektedir. Bunun için mesela aracınız varsa ipotek ettirebilir, birinci derece akrabanızı kefil gösterebilir ya da gelir belgenizi kullanabilirsiniz. Eğer bunların hiçbiri yoksa ve siciliniz bozuksa, kredi almanız neredeyse imkansızdır.

Kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar, dediğimiz gibi mutlaka bir teminat beklemektedir. Teminatlarla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için bankaların şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Böylece sicili bozuk olanlara kredi çıkartılır mı sorusuna daha net bir cevap almış olursunuz.

Sicilim Bozuk Kredi Almak İstiyorum

Banka sicilleri, kredi kartı ödemelerinin yapılmaması sonucu kişinin yasal takibe alınması ile bozulabilmektedir. Bu durumda kredi notunuz da çok ciddi anlamda düşeceği için kredi almanız zorlaşabilmektedir. Fakat artık pek çok banka “kara listeye kredi çıkartılır.” Sloganı ile çalışmaktadır. Bu sayede sicili bozuk olana kredi kartı başvurusu imkanı veren bankalar, aynı şekilde kredi de vermektedir. Kredi sorunu olanlar bu bankalara başvuru yaparak kolay bir şekilde kredi alabilmektedir. Örneğin Ziraat Bankası, kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar arasında yer almaktadır. Banka siciliniz bozukken kredi alırsanız ve kredinizi düzgün bir şekilde ödemeye devam ederseniz sicilinizi de temizleyerek kredi notunuzu yükseltmiş olursunuz. Böylece eğer daha sonrasında kredi çekmek isterseniz böyle detaylarla uğraşmanız gerekmez. Direkt olarak kredi notunuza bakılır ve yüksek olduğu görülünce kredi alma işlemleriniz oldukça basit olur.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir