Kadınlar İlk Buluşmada Neler Konuşmak İster

72
Bu makeleyi Ortalama 3 dakikada okuyabilirsiniz.

 

Erkekler kadınlar ile ilk buluşmada neler konuşmalı? Erkekler ilk buluşmada nelerede dikkat etmesi gerekli? Hepsi yazımızın devamında.

İlk olarak hazır mısın? İlk randevuyu aldın, hangi mekana gideceğinize karar verdin. Kafan rahat bir şekilde hazırladın, saçlarını jilet gibi yaptın, iç çamaşırın gayet temiz ve parfümünü sıktın. Peki şimdi ne yapacaksın? Erkekler ilk buluşmada ne konuşmalı biliyor musun? Cevabın hayır ise yazımızı sonuna kadar okumalısınız.

Gittin ortama, randevuyu kaptığın kadında geldi. Oturdu karşına, şimdi ne yapacaksın? Ne söyleyeceksin, ne konuşacaksın? Ya saçmalarsan ya da çok sıkıcı oluran? Yanlış konuşursan ne olacak? Nasıl toparlanmak gerecek?

Kadınlara Göre Erkekler İlk Buluşmada Neler Konuşmalı

Kaslarım Ağrıyor

Her kadının rahatsız olacağı konulardan birisi. Bastım proteini, bastım amino asiti, 100 kilo kaldırıyorum tek sette. Geç bunları kardeşim. Kafan gelişmemiş olduğu sürece kasların gelişmiş olsa ne olacak? Kafan gelişmemiş derken kafa kasları değil zekadan bahsediyoruz, hani anlamazsınız diye.

Eski Sevgilileri Boşver

Aklına başına al ve eski sevgilinden kesinlikle bahsetme. Kesinlikle ilk buluşmada, eski sevgilini asla ama anlatma. Eski sevgililerini anlatman seni kesinlikle yüceltmez; ya da seni karşında kadının gözünde deneyim abidesi durumuna getirmez. Erkek erkeğe konuşsak adama bak deriz ama karşıda ki bir kadın. Bunun farkına varman gerekli. Unutma ki ilerleyen dönemlerde de eski sevgililerini anlatmazsan senin işine gelir. Başın ütülenmez. Adı üstünde eski sevgili; eskide kalmış.

Ortak Arkadaşları da Boşver

Kesinlikle ortak arkadaş konusunun üzerinde takılı kalıp durmamalısın. Sana ne bu arkadaşlardan? Kadın belki de nefret ediyor olabilir; belki de eski sevgilisi. Çok kurcalama sen bu konuları. Hele bir de sürekli olarak bu sohbeti yaparsan eğer bayarsın karşındakini. İmajı toplaman zor olabilir, sıkıtından patlar karşındaki.

Maddiyatçı Konulara Girme

İlk buluşmada karşındaki kadın arabanın markasını bilmek zorunda değil. Bırak sen arabana binerken görsün ya da başka bir mekana geçerken. Kendisi merak etsin, keşfetsin. Kısacısı kıro gibi maddiyatçı yanaşma. Kadınlar da sevmiyor zaten bu sohbetleri, senin onda daha farklı özelliklerini göstermen lazım. Belirli bir zevke sahipsin, yazılarımızı okuyorsun, edebiyat, rakı, viski ne varsa konuş işte, müzik konusu aç, modayı konuş.

Statü ve İş

Tamam biliyoruz; kariyer, güç, iş, maaş önemli şeyler fakat ilk buluşma adına bu konuları biraz kenara bırakmakta yarar var. Eğer karşındaki kadın sana bu soruları sorarsa cevap ver yoksa çok fazla bu konuların üstüne gitme. Hele ki, kariyer planlarının bir noktasında gelecekte farklı bir ülkeye gitme planın var ise; o konuya sakın ama sakın girme. Hiç kimse yakın bir zamanda yakınında olamayacak bir kişi ile ilişki yaşamak istemez; o an kaybedersin Maaştan bahsetmek ise gerçekten saçmalık olacak; ya senden daha iyi kazanıyor ise ne yapacaksın? Ya da babası babandan zengin ise?

Siyaset Bilimi Okumuyorsanız Susun

Her konu bitti de siyaset kaldı değili mi? Her Türk erkeği gibi sende çok iyi biliyorsun değil mi siyaseti. Zaten sen de ne senelerin birikimine sahipsin ne de Marks, Hobbes, Rousseau, Platon’u adam gibi okudun. O yüzden geçmen gerek bu siyasi konuları, hayata dön.

Yukarıda bulunan konulara girmediğin süre boyunca, genel geçer her konudan konuşarak kendini anlatman gereklidir. Hobilerinden bahsetmelisin, yapmış olduğun sporlardan, izlemiş olduğun dizilerden, gezdiğin yerlerden. Ortak ilgi alanlarınızı keşfet, odaklan. Tabi birbirinizi keşfetmeniz için onun da kendisini anlatmasına izin vermen gerekli. Fakat unutmamalısın ki, sorguya çekmeden, arada susarak, sakin sakin akışına bırakarak dinlemen gereklidir.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir