İslami Kredi Veren Bankalar

119
Bu makeleyi Ortalama 7 dakikada okuyabilirsiniz.

Adından da anlaşıldığı üzere islami kurallar temel alınarak kredi imkanlarına yer verildiği açıktır. Sadece ülkemizde değil dünya çapında dahi hizmet veren islami bankaların olduğunu belirtmek gerek. Ülkemizde ise bu bankaların genel tanımı katılım olarak ifade edilir. Yani katılım bankalarından helal kredi seçenekleri ifade edilmekte. İhtiyaç, bireysel ya da konut kredilerine yönelik belirli kar oranları bulunmakta. Ödemelerin ise tamamı islami kurallar çerçevesinde gerçekleşmekte. Bunlardan bazılarına göz atacak olursanız;

 • Ziraat Bankası
 • VakıfBank
 • Albaraka Türk Katılım Bankası

Hepsinin ayrı ayrı incelemelerine geçmeniz önerilir. Nitekim tüm bankalar farklı limitlerden kredilerini sunuyor. Aynı zamanda vade ile faiz oranlarında da farklılık meydana gelecektir. Kredi hesaplamaları dahilinde harekete geçmeniz sağlanır. Bunun için ayrı ayrı internet bankacılığına başvurmanız faydalı olacaktır.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi 2018 yılında da helal para olarak bankalardan ihtiyaç sahiplerini karşılamakta. Baştan da belirttiğimiz gibi faizsiz bankalar listesi temel alınarak kredilerin çekilmesi önerilir. Örnek verecek olursak Albaraka Türk Katılım Bankası karşınıza çıkacaktır. 24 ay vade seçeneklerinden maksimum 12 bin TL şeklinde kredilerini duyurumaya devam etmekte. Sadece kredi için 50 TL’lik bir kesintinin olduğunu göreceksiniz.

Faizsiz ihtiyaç kredisi 2018 yılında Ziraat Bankası tarafından da veriliyor. Aylık kar oranı bir hayli az tutularak işlemlere geçilmekte. İhtiyaç kredilerinden ziyade helal konut kredisi duyuruları da karşınıza çıkacaktır. Örneğin maksimum 100 bin TL değerinden sunulan konut kredilerinden de faydalanmanız mümkün. Bu anlamda kar oranı için aylık %0,95 değerini duyurmakta. Bu özellikleri ile Faizsiz konut kredisi veren bankalar arasında gösteriliyor.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Faizsiz araç kredisi veren bankalar dahi mevcut durumda. İhtiyaçlara ya da konutlara özel olarak da bankaların kredi imkanları yerini almıştır. İslami olarak da ifade edilen bu bankaların helal para kampanyaları mevcuttur. Örnek verecek olursak Albaraka Türk bunlar arasında başı çekiyor. Helal para kampanyalarından minimum seviye kar elde ettiğini de açıklıyor. Faizsiz kredi 2018 yılında farklı bankalardan da sunulmakta. Bunlardan bazıları;

 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım A.Ş.
 • DenizBank

Faizsiz ihtiyaç kredisi 2018 yılında bu bankalardan temin ediliyor. Ancak hepsinin ayrı limitler dahilinde kredilerini sunması söz konusudur. Örneğin 1000 TL faizsiz kredi veren bankalar arasında DenizBank yerini almış durumda. Garanti Bankası ise kar oranları çerçevesinde 2000 TL kredi limitini duyurmaya devam etmekte. Kredi sahibi olmak isteyenler de başta bu limitlere göre tercihte bulunuyor.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Listesi

Halkbank faizsiz kredi kampanyalarına yer veren katılım bankalarından bir tanesidir. Ancak farklı olarak KOBİ’leri göz önünde bulundurması söz konusudur. Yani KOBİ’lere özel olacak şekilde kredilerini sunmakta. Herhangi bir faiz oranı bulunmadan tamamen islamı kurallar çerçevesinde ödemelerin gerçekleşmesi temel alınmakta. Faizsiz kredi 2018 yılında kar payı oranı üzerinden çeşitli bankalardan veriliyor.

Kar payı oranı temel alınarak Ziraat Bankası ya da Albaraka Türk tarafından da işlemlere yer veriliyor. Faizsiz bankalar listesi sayesinde kar oranlarına ya da kredi limitlerine göz atılabilir. Listelerden karşınıza Garanti Bankası ve Denizbank çıkacaktır. Faizsiz ihtiyaç kredi 2018 yılında bu bankalardan da veriliyor. Ancak diğerlerine nazaran bu bankaların kredi limitleri daha az durumdadır. ( 1000 – 2000 TL )

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz ev kredisi veren bankalar 2018 döneminde yeni kampanyaları ile adından söz ettirmekte. Örneğin VakıfBank bunlar arasında yerini alıyor. İslami kredileri destekleyen bankanın hem konut hem de taşıt kredileri bulunuyor. Faizsiz konut kredi nasıl alınır öğrenmek isteyenler bu anlamda bankanın şubelerinden yardım almalıdır. Arkasından kredi detayları olarak;

 • Konut değerinin %80’i kadar kredi imkanlarından faydalanmanız sağlanmakta.
 • 10 yıl vade seçeneklerinden kredilerin elde edilmesi mümkün olmakta.
 • Kar yüzdelerinin ise %1.04’ten başladığı duyuruluyor.
 • Kredi tahsis ücretleri dahilinde elde etmeniz söz konusudur.

Faizsiz konut kredisi 2018 için Ziraat Bankası tarafından da ifade ediliyor. Faizsiz ev kredisi Ziraat Bankası tarafından %0,95 aylık kar oranı ile duyuruluyor. Arkasından maksimum 100 bin TL kadar limitlerin sunulması esas alınmakta. Hesaplamalar için müşterilerin direk olarak internet bankacılığına dahi başvurmaları sağlanıyor. Aynı zamanda en yakın şubelerden de kredilerle alakalı detaylı bilgi sahibi olabilir ve işlemleri anında başlatabilirsiniz. Nitekim belirli evraklar dahilinde kredilerden faydalanmanız mümkün olacaktır.

Faizsiz İhtiyaç Kredisi 2018

Sıfır faizle kredi veren bankaların sayısı günden güne artış gösteriyor. Örnek verecek olursak Halkbank faizsiz kredi imkanlarının bu şekilde duyurulması söz konusudur. Sıfır faizli olacak şekilde duyurulan ihtiyaç kredisi limitleri düşük tutulmakta. Ancak buna rağmen herhangi bir faiz oranı bulunmadığı için herkesin dikkatini çekiyor. Faizsiz kredi 2018 yılında da belirli evrakların temin edilmesi halinde müşterilere verilmekte.

Garanti faizsiz kredi imkanlarında az limitlere ev sahipliği yapan bankalardan bir tanesidir. İhtiyaç kredilerinde kar oranını temel alır. Bu oranın düşük olması da ihtiyaç sahiplerinin avantajlı bir şekilde kredilerden faydalanmaları sağlıyor. Aynı şekilde faizsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar kapsamında tercihlerde bulunabilirsiniz. Ziraat Bankası, VakıfBank ya da Albaraka Türk Katılım bankaları bunlar arasında gösteriliyor.

1000 TL Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Pek çok katılım bankası tarafından 1000 TL faizsiz kredi imkanlarına yer veriliyor. Örneğin DenizBank 1000 TL faizsiz kredi seçeneklerini duyurmaya devam ediyor. Ancak bu krediden faydalanmak isteyenlerin otomatik ödeme talimatı vermeleri zorunludur. Ancak bu tercihlerin akabinde DenizBank faizsiz kredi imkanlarından faydalanmanız mümkün olacaktır.

Faizsiz ihtiyaç kredisi 2018 yılında VakıfBank tarafından da sunuluyor. Yine 1000 TL faizsiz kredi veren bankalar arasında gösterildiğini de belirtmek gerek. 0 fazi kredi veren bankalar arasından incelemelere geçerek karar verebilirsiniz. Başvurulara yönelik ise şubelerden yola çıkmanız önerilir. Bu şekilde tüm detayları ile kredi bilgilerine yer vermek ve hatasız bir şekilde başvurulara geçmek mümkün olacaktır.

Helal Kredi Veren Bankalar

Faizsiz konut kredi veren bankalar denilince akla gelen hiç kuşkusuz Ziraat Bankası olmakta. Aynı zamanda VakıfBank ile de konut kredilerinin sunulması söz konusudur. Sadece konut değil bunun dışında taşıt kredilerini de destekleyen islami bankalar arasında gösterilmekte. Faizsiz ihtiyaç kredisi 2018 için de listelerden şu bankalar sunuluyor;

 • Garanti Bankası
 • DenizBank
 • Albaraka Türk
 • HalkBank

Faizsiz finans kurumları hangileridir sorularına da yanıt olarak bu bankalar sunulmakta. Faizsiz bankalar listesi üzerinden seçim yapmanız ve başvurulara geçmeniz zor olmayacaktır.

İslamı Bankaların İsimleri

En uygun katılım bankası hangisi merak edenler listelerden yola çıkıyor. Örneğin Ziraat Bankası, Garanti ya da VakıfBank alternatiflerinden değerlendirmelere geçilebilir. Kıyaslamalar dahilinde katılım bankaları arasından en uygun olanı bulmanız zor olmayacaktır. Ziraat katılım bu anlamda en fazla tercih edilenler arasında yerini almıştır. Hemen arkasından VakıfBank’ta geliyor. Katılım bankaları faizsiz kredi seçeneklerine rağmen kar oranlarına sahiptir. Yani en uygun olanı bulmak için kar oranlarının göz önünde bulundurulması gerekmekte. Devamında seçtiğiniz bankanın başvuru işlemlerine geçebilirsiniz. Genel olarak şubelerden islamı kredilerin başvurularına geçildiği de görülüyor.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir