İşkur Karayolları İşçi Alımı

148
Bu makeleyi Ortalama 3 dakikada okuyabilirsiniz.

İşkur, farklı pozisyonlarda çalışmak isteyenler açısından avantajlı kuruluşlardan bir tanesidir. İşkur’a kayıt yaptıran vatandaşlar, bir süre sonrasında istedikleri meslek türünde çalışma fırsatı elde ederler. İşkur karayolları işçi alımı ise oldukça fazla talep gören projelerden bir tanesidir. Karayolları işçi alımı başvurusu kapsamında hem lise hem de üniversite mezunları istedikleri pozisyonda çalışma fırsatı elde ederler. Adayların 18 yaşından büyük ve TC vatandaşı olmaları temel kurallar arasındadır. Karayolları personel alımı 2018 yılı ile birlikte aranan niteliklerde farklılık göstermiştir.

İşkur Karayolları İşçi Alımı 2018

İşkur ile birlikte karayolları işçi alım ilanlarını değerlendirmek isteyenlerin öncelikle KPSS’ye girmiş olmaları önemlidir. Karayolları, devlet kurumu olduğu için KPSS adaylarda aranan nitelikler arasındadır. Karayolları 1280 personel alımı sürecinde istenen tüm evraklarında eksiksiz bir şekilde tamamlanması önemlidir.

 • Bu sayede başvuru süreci en hızlı şekilde tamamlanır ve evraklar ile ilgili bir sorun yaşanmaz.
 • Karayolları personel alımı şartları resmi sitesi üzerinden detaylı bir şekilde açıklanmıştır.
 • Bu tür sınavlara ilk kez başvuru yapacakların kurallar konusunda fikir edinmeleri faydalı olacaktır.

Başvuruya katılabilmek adına KPSS 3 ve KPSS 4 türlerinden hala geçerli bir puanın olması önemlidir.

Karayolları Personel Alımı Sonuçları

Karayolları personel alımı başvuru sonuçları, en fazla 30 gün içerisinde açıklanır. Başvuruları onaylananlar, yazılı ve sözlü mülakat için tekrar hazırlık yapmak zorundadırlar. Tüm aşamaların tamamlanması durumunda ise kabul edilen personeller en kısa süre içerisinde görevlerine başlarlar.

 • Karayolları personel maaşları yüksek olmak ile birlikte iyi bir yerde çalışmak isteyenler açısından avantajlıdır.
 • Karayolları personel alımı 2018 şartları değişiklik gösterdiğinden dolayı başvuru yapmadan önce iyice incelemekte yarar vardır.
 • Başvurular 10 günlük bir süre sonrasında sona ereceği için acele etmekte ve gerekli tüm evrakları toplamakta yarar vardır.

İş araştırmasında olanlar için bu tür fırsatlar son derece avantajlıdır.

Karayolları İşçi Alımı Başvurusu

Memur alımı yalnızca Karayollarına değil, yıl içerisinde devletin birbirinden farklı kurumlarında gerçekleşir. Daha fazla genç ve işsiz vatandaşın istihdam edilmesi amaçlandığından dolayı, ilanlar sürekli güncellenir.

 • Mesleklerine ve eğitimlerine uygun ilanları takip edenler, kısa süre içerisinde zorlanmadan yerleşme fırsatına sahiplerdir.
 • Karayolları resmi internet sitesindeki “duyurular” bölümünden de başvuruları takip etmek mümkündür.
 • Karayolları personel alımı sonuçları en kısa süre içerisinde yine aynı şekilde resmi internet sitesi üzerinden duyurulur.

Başarılı olan adayların gerekli evrakları toplayarak en kısa süre içerisinde yetkili birimlere iletmeleri gerekir.

Karayolları Personel Alımı Şartları

İşkur karayolları işçi alımı fırsatlarını değerlendirebilmek adına 18 yaşından büyük olmak önemlidir. Yine aynı şekilde adayların, yüz kızartıcı suçlarının olmaması ya da adli sicil kayıtlarının da temizliği dikkat edilecek unsurlar arasındadır.

 • Karayolları sözleşmeli personel maaşları her yıl değişiklik göstermek ile birlikte son derece yüksektir.
 • Karayolları personel alımı 2018 sonuçları doğrultusunda başarısız olanların kadro açıldığında yeniden başvuru yapabilme hakları vardır.

Yaşlı ve emekli aylığı almayan ya da herhangi bir sigortası bulunmayanların başvurmalarına izin verilir. Erkeklerin ise askerliğini yapmış olmaları, başvuru sürecinde sıkıntı yaşamamaları adına dikkat edecekleri unsurlar arasındadır. Lisans mezunu olarak başvuracakların KPSS 3 puan türüne sahip olmaları önemlidir. Sözleşmeli olarak göreve başlayan çalışanlar, bu sayede bilgi birikimlerini ve deneyimlerini arttırma imkanı bulurlar.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir