İş Kurmak İçin Kredi Veren Bankalar

183
Bu makeleyi Ortalama 7 dakikada okuyabilirsiniz.

Bankalardan yardım alarak iş kurmak isteyenler için düşük faiz oranları, hızlıca alınabilecek kredi türleri oluşturuldu. İş fikrinizi hayata geçirmek için gerekli olan nakdin ne kadar olduğu fark etmeksizin bankalarla iletişime geçebilirsiniz. Kredi notunuzun durumuna, aylık gelirinize de bağlı olarak kredi almanız mümkün olacaktır. Teminat göstermeniz veya bankanın kredi için belirlediği diğer şartlara göre başvuruda bulunmanız gereklidir. Hesap sahiplerinin, vade seçenekleriyle ilgili istedikleri seçeneğe yönelmeleri için vadeler yeni düzenlemelere göre belirlenmiştir.

Halkbank İş Kurma Kredisi

Halkbank tarafından müşterilere özel olarak girişimci kredileri veriliyor. Yeni işyeri açma kredisi Ziraat Bankası ve Halkbank gibi bankalarca özel faiz oranları sayesinde belirleniyor. Girişimcilik için farklı türler belirleyen banka, maksimum 48 aya kadar ve 75 bin TL’ye kadar olacak şekilde kredi alma imkanı tanıyor. Türkiye’de Genç Girişimci kredisi olarak tanımlanan yeni kredi modelinde maksimum 50 bin Türk Lirası tutarına kadar kredi almak mümkün oluyor.

Özellikle son dönemde direkt olarak kuracağı işle ilgili bankalardan destek talep eden müşterilerin İş Bankası iş kurma kredisi için de aynı şekilde en fazla 48 aya kadar başvuruda bulunması sağlanıyor. Devlet destekli olarak iş kurma sürecinde istediği sonucu elde etmek isteyen herkese yönelik yeni kredi modelleri oluşturuluyor. İş kurma kredisi devletten faiz oranları düşürülmüş ve ödemelerle ilgili sorun yanmaması için 48 aya kadar belirlenmiş hizmet süreciyle değerlendirilebiliyor.

Ziraat Bankası İş Kurma Kredisi

Bankalardan kredi çekmek isteyen herkesin taleplerine karşılık verilmesi Vakıfbank işyeri açma kredisi modelindeki gibi 48 aya kadar vadeyle destekleniyor. İşyeri açmak isteyenler için Ziraat Bankası da müşterilerine maksimum 10 yıl vadeli olacak şekilde kredi çekme imkanı tanıyan bir bankadır. Ziraat Bankası esnaf kredisi faizsiz olarak, alınacak kredi tutarına ve vade seçeneğine göre geri ödenmesini sağlıyor. Bu sayede ödemelerle ilgili vade sayısı veya faiz oranlarına dair bir sorun oluşmuyor.

Direkt olarak esnafların kendi dükkanlarını geliştirmeleri için gerekli olan tüm hamleleri düşük sabit ödemelerle Ziraat Bankası teşvik kredisi şartları değerlendiriliyor. Teminat gösterme ve alınmak istenen kredi tutarının sabit aylık taksit ödemelerle geri ödenmesi halinde İşyeri açma kredisi Ziraat Bankası ve Vakıfbank aracılığıyla müşterilere sunulacaktır. Kredi notunuzun çok düşük olmaması, krediyi daha kolay bir şekilde almanızı sağlar.

İş Kurma Kredisi Şartları

İş kurmak için nakit ihtiyacınızın karşılanması amacıyla, iş kurma kredisi veren bankalar ve şartlarına göre başvuruda bulunabilirsiniz. QNB Finansbank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Vakıfbank, Denizbank ve İş Bankası gibi dev kuruluşların düşük faiz oranlarıyla iş kurma kredileri bulunuyor. Her birinde direkt olarak farklı faiz oranları ve vade seçenekleriyle karşılaşmak mümkündür.

İş Bankası için 48 aya kadar kredi çekebilirken, Ziraat Bankası iş kurma kredisi ise 120 aya kadar çıkabiliyor. Ekspertiz değerinin belirlenmesi, hayat sigortasıyla ilgili işlemlerin gerçekleştirilmesi ve deprem sigortalarının da yapılması gereklidir. Bu sayede özellikle iş kurma kredisi devletten avantajlı bir şekilde elde edilerek kredinin vade süresi boyunca değerlendirilebilecek bir yapıya sahip olacaktır. İş Bankası iş kurma kredisi tamamen işin türüne, çekmek istediğiniz kredinin miktarına ve vade sayısına bağlı olarak teminat şartları sunuyor. Aylık kazancınızın ve ödemeleri yapabileceğinizi ispatlayacağınız güncel gelir verilerini sağlayarak kredi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Ev Hanımlarına İş Kurma Kredisi Veren Bankalar

Banka müşterilerinin yeni imkanlar sayesinde ev hanımlarına kredi veren bankalar 2018 mevzuatına göre, ev hanımı olmaları ve çalışmamaları durumunda dahi kredi almalarını sağlıyor. Aylık kira gelirleri, gayrimenkuller, adınıza kayıtlı finansal kaynaklar veya kefilinizin bulunması halinde kredi çekebilirsiniz. Türkiye’de ev hanımlarına faizsiz kredi veren bankalar sadece düşük faiz oranlarına ek olarak, çeşitli vadelerde hizmet veriyor.

Vakıfbank, İş Bankası ve QNB Finansbank gibi bankalar, iş kurma sürecinde istenen nakdin edilmesini sağlamak için girişimlerde bulunuyor. İhtiyaç kredisi ve diğer kredi türleri yerine doğrudan iş kurmak amacıyla daha düşük faiz oranlarıyla kredi çekmek isteyen müşteriler için uygun bir hizmet süreci belirleniyor. Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar 2018 yılında da kefil gerekmeksizin, teminat gösterilmesi halinde kredi alma imkanı tanıyor. Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi için iş kurma durumuna uygun bir şekilde en fazla 120 ay vadeyle kredi alma fırsatı sunuyor.

Finansbank İş Kurma Kredisi

Finansbank girişimci kredisi ile işyeri satın almak isteyenler ve yeni bir iş kurmak isteyenler düşük faiz oranlarıyla kredi alabiliyor. Finansbank kredi verirken 6 ay geri ödemesiz kredi, 120 ay vadeli kredi, kadın girişimci destek kredisi ve KOBİ Nakit Hesap kredisi ile müşterilerine özel olarak hizmet veriyor. Kredi çekmek ve iş kurmak isteyenlerin isteklerinin karşılanabilmesi amacıyla hizmet veren bankaların özel olarak belirledikleri kredi faiz oranları ve şartlar farklıdır.

İpotekli olarak iş kurma başvurusunda bulunabileceğiniz gibi, özellikle ipotekli iş kurma kredisi için hangi gayrimenkulü ne ipotek ettirmek istediğinizi belirleyebilirsiniz. Kredinin toplam tutarına uygun ipotek işlemlerinin direkt olarak iş yeri üzerinden yapılabileceği gibi, ev veya araçlar üzerinden de bu yöntemden yararlanılabilir. Finansbank KOBİ kredisi için başvurular şubeler üzerinden veya internet bankacılığı ile QNB Finansbank web sitesinden yapılıyor. Hesap numaranız üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

İş Bankası İş Kurma Kredisi

İş kurmak için gerekli ortamın oluşturulması, özellikle İş Bankası girişimci kredisi ile 48 aya kadar vadeli yöntemle sağlanıyor. İş Bankası’nın girişimci destekleri workup girişimcilik programı, kadın girişimci kredisi, franchising kredisi, teknolojik girişimci paketi ile farklı yöntemlerle değerlendirilebiliyor. Türkiye’de özel vade seçenekleri ve yeni yöntemler üzerinden iş kurma kredisi seçeneklerinden İş Bankası esnaf kredisi modeliyle yararlanabilirsiniz. Esnaflar için her zaman uygun bir yapıya sahip olan kredide sabit faiz oranı belirlenerek, erken kapama özelliğiyle daha düşük maliyetle kredinin tümünün ödenmesi de mümkün oluyor.

İş Bankası çiftçi kredisi için belirlenen güncel kredi türleriyle birlikte internet üzerinden, İş Bankası mobil uygulamasından, müşteri temsilcinizle iletişime geçerek başvuruda bulunabilirsiniz. İş Bankası yatırım kredisi için söz konusu kredi türüne göre 36 ila 48 ay vadelerle müşterilere sunuluyor.

İş Kurma Kredisi Devletten

İş kurma kredisi veren bankalar arasında bulunan İş Bankası bünyesinde konut kredisi yerine, ipotekli kredi çekme yöntemiyle iş kurma avantajlarının değerlendirilmesi sağlanıyor. Fatura bedellerinin belirli bir oranında kredi kullanımı, uzun vadeli faiz oranlı fon avantajlarıyla iş kurmak için devlet desteği 2018 yılında yararlanılabiliyor. Müşterilerin işyeri açma kredisi devlet destekli olan modelden sıfır faiz ve esnek ödeme planlarıyla faydalanmaları sağlanıyor. Denizbank, İş Bankası, Ziraat Bankası iş kurma kredisi veren bankalar olmaları nedeniyle, bu süreçte devlet destekli kredilere uygun faiz oranları üzerinden hizmet veriyorlar. Devletin verdiği faizsiz kredi çiftçi ağırlıklı olsa da, esnaflar için belirli aralıklarda KOBİ kredileri için şartlara göre başvurabilirsiniz.

Emekliye İş Kurma Kredisi

İş kurma kredisi devletten emekliler ve genç girişimciler için özel olarak 2018 yılındaki yeni mevzuatla sağlanıyor. İş kurma kredisi veren bankalar olan Ziraat Bankası, Vakıfbank, QNB Finansbank, İş Bankası aracılığıyla düşük faiz oranlarında kredi kısa sürede çekilebiliyor. İş kurma kredisi devletten çekilecek olan alana bağlı olarak 120 aya kadar vadeye sahip oluyor. Hesabınız üzerinden web sitesini, mobil uygulamayı veya şubeleri sayesinde Ziraat Bankası iş kurma kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. İş kurmak için devlet desteği 2018 yılında çiftçiler, küçük ve orta ölçekli işletmeler için yıl boyunca başvuruda bulunulabilecek şekilde sağlanıyor.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir