İnternetten Online Alışveriş Süresi Uzatıldı

74
Bu makeleyi Ortalama 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Kredi Kartı İle İnternetten Alışveriş Onayı İçin Süre Uzatıldı

Kredi kartı için internetten alışveriş kısıtlaması onaylanmıştı. Yılın başından beri kullanıcılara bankaları aracılığıyla internet alışverişine onay vermeleri gerektiği bildiriliyor. Fakat bu aşamada gerekli katılımın bulunmaması sebebiyle süre tekrar tekrar uzatılıyor. Tekrardan uzatılması gündemde olan süreç hakkında son duyuru ise yine yapıldı.

Bu aşamada kredi kartıyla internetten alışveriş yapabilmek için alışveriş onayı vermeniz gerekmektedir. Bu onayın bildiğiniz gibi son olarak 17 Ağustos Perşembe günü olarak duyurulduğunu ve 2017 yılı içerisinde tüm kart sahiplerinin onayının alınacağını söylemiştik. Fakat başvuruda talep azlığı sebebiyle 31 Aralık 2017 tarihine kadar bu süreç uzatıldı.

Bu aşamada yıl içerisinde tüm kart sahiplerinin bilgileriyle beraber internetten alışveriş onaylarının yenilenme süreci daha aktif oldu. E-ticaret gündemini meşgul eden tek sorun tabi ki işlem onayı değildi. Aksine online hizmet platformları ve mobil ödeme aplikasyonları için bu onayın gerekliliğinden söz etmeye gerek yok.

Yurtiçi ve yurtdışı alışverişlerde ilgili bankaların müşteri hizmetlerini arayarak mevcut kartınız veya kartlarınız için internet alışverişini açtırabilirsiniz. Son gün en son 31 Aralık 2017 olarak duyuruldu ve telefon bankacılığı dışında da birçok banka seçenek sunmaktadır. Bazıları için bu seçenek ATM ekranında, mobil aplikasyon üzerinde, internet şubesinde veya cep şubede yer alıyor. Yine fiziksel olarak bankanın şubesine giderek bu işlemi tamamlayabiliyorsunuz.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir