• Anasayfa
  • Finans
  • İnternetten Kredi Başvurusu Şartları ve Belgeleri

İnternetten Kredi Başvurusu Şartları ve Belgeleri

65
Bu makeleyi Ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

İnternetten Kredi Başvurusu için Neler Yapmak Gerekiyor

İnternetten kredi başvurusu yapabilmeye başladığımız günden beri diğer yöntemler geri plana itildi. Buna mobil metotlar eklendiği için cep telefonundan tüm işlemleri çözüme kavuşturabiliyoruz. Şu sıralar bankaya kredi almaya giden insanların hiçbirisi başvuru için gitmiyor. Ancak mecburen kredi ödemesini almaya giderken başvuruyu aradan çıkarmış oluyor.

Bildiğiniz gibi internetten kredi başvurusu yapmanın yolları arasında birçok alternatif var. Dilerseniz bir bankanın internet şubesine girerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer müşterisi değilseniz internet sitesine girerek form doldurmanız yeterli olacaktır. Yine müşteri hizmetlerini arayıp bilgilerinizi temsilciye aktarmak suretiyle başvurunuzu onaylayabilirsiniz.

Günümüzde en çok kullanılan kredi başvurusu ise SMS oluyor. Hatta en hızlı onaylanan kredi başvurusu için yine aynı cevabı alabiliriz. Bunun yanı sıra internette son dönemlerde artış gösteren kredi karşılaştırma sitelerine göz atmak gerekiyor.

Türkiye’de aktif olan tüm bankaları inceleyen, faiz oranlarını karşılaştıran, vade seçeneklerini ve masraflarını kıyaslayan yapılardır. Çoğunlukla belirli finans çevrelerine aittirler. Akabinde ise internetten kredi başvurusu yapma şartları için hiçbir talepte bulunmazlar. Formu doldurarak bilgilerinizi girdiğinizde kredi başvurunuz iletilir.

Hem daha hızlı bir kredi başvurusu hem de çok daha rahat olabilmek için aklınızda gerekli belgeler dolanıyor olabilir. Öncelikle diğer metotlardan farklı olarak internet ve mobil kredi başvuruları için belge talebi bulunmuyor. Sizden bu ortama yüklemeniz için herhangi bir talepleri olmuyor.

Tabi ki kredi kullanımı için belirli evrakları imzalamanız gerekecektir. Bunların tamamını ise okumanızı öneririz. Ne kadar avantajlı bir kredi olduğu burada yer alan maddelerle ortaya çıkacaktır. Kredi başvurunuzu internetten yaptıktan sonra ön onay alır bankaya gidersininiz. Bankada gerekli belge ve evraklar sizden talep edilir ve işleminiz devam eder. Sonuç olarak ön onay sonrası sözleşme ile beraber onay sürecine geçilir.

İnternetten belgesiz ve şartsız olarak başvurusunu yaparak onayladığınız kredinizi belge talebinizi yaptıktan sonra nakit veya hesaba transfer olarak alabilirsiniz. Ayrıca bazı bankaların her şehirde şubesi olmadığı için internetten başvuru yapılabiliyor.

Bu gibi durumlarda kullanıcı sözleşmesi size iletiliyor ve kargo ile gelen belgeleri imzalayıp tekrar geri gönderiyorsunuz. Böylece internetten kredi onayı takip ediliyor ve para transferi havale ile dilediğiniz bir hesaba ya da kuryeyle gelen o karta aktarılıyor.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir