İhtiyaç Kredisi Çeşitleri Nelerdir?

72
Bu makeleyi Ortalama 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Kaç Çeşit Kredi Türü Vardır?

İhtiyaç kredisi doğrudan tanımını üzerinde barındıran bir kredi türüdür. Herhangi bir ihtiyacınız için banka ve finans kurumları tarafından size tahsis edilen finansal destektir. Belirli vadeler ve faiz oranları kapsamında geri ödeme şartları değişkenlik gösterebilir. Bilhassa firmaların birbiriyle rekabeti olduğu gibi bankaların sunduğu fırsatlardan söz edebiliriz.

Düşük faiz oranları ve vade seçeneklerinin esnetilmesi bu aşamada karşımıza çıkmaktadır. Doğal olarak bunu değerlendirebilmek amacıyla tüm bankaların kredi tekliflerini incelemeniz gerekir. İhtiyaç kredisi çeşitleri birbirinden farklı konseptleri kapsayabilir. Özellikle tatil kredisi veya bayram kredisi gibi seçeneklerin son derece tercih edildiğini bilmelisiniz. Herkesin kutladığı özel günler için kredi teklifleri olması büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Böylelikle ailenizle veya kendiniz için yılbaşı kredisi çekerek müthiş bir yeni yıl aktivitesi planlayabilirsiniz. Bunun gibi çok çeşitli seçeneklerle karşı karşıya kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey araştırmak.

Böylece tüm ihtiyaç kredisi türleri arasında en uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile seçiminizi yapabilirsiniz.

  • Bayram Kredisi

Eskiden daha kısa vadeli ve düşük bütçeli krediler olarak sunulan bayram kredisi için 36 ay vade seçeneklerini görebiliyoruz. Ortalama 5.000 TL ile 15.000 TL arasında değişen limitler söz konusu.

  • Yılbaşı Kredisi

Yeni Yıl kredisi olarak geçen ve ayın sonuna doğru yararlanabileceğiniz bu kampanya için 5.000 TL ile 10.000 TL arası değişken rakamlar görüyoruz. Yine 12-36  ay arası vadelerle uzun bir ödeme planı oluşturabiliyorsunuz.

  • Tatil Kredisi

Tatile çıkmak için bütçe ayıramadıysanız üzülmeyin. Bankaların sunduğu düşük faiz oranları ile tatil kredisi çektikten sonra ertelemeli ödemelerle derin bir nefes almanız mümkün.

  • Düğün Kredisi

Düğün kredisi ise hayatınızın dönüm noktasında sizi rahat ettirmeyi amaçlıyor. Mevcut krediler arasında evlilik kredisinin çok daha fazla tercih edildiğini söylemeliyiz. Son dönemlerde 48 aylık vadelerle sunulması ve evlenecek çiftleri rahatlatması ile tercih sebebi oluyor.

  • Sağlık Kredisi

Hayatımız sürprizlerle dolu olduğu için her an sağlığımızla ilgili olumsuz durumlarla karşılaşabiliyoruz. Bu duruma nakit olarak ne kadar uygun olduğumuz ise tanımsız. Çok zor bir finansal süreçte hastalık, ameliyat veya buna benzer operasyonlar söz konusu olabilir. Bu durumda bankaların sağladığı sağlık kredisi sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı gidermeniz mümkün kılınıyor.

  • Alışveriş Kredisi

Çok sevdiğiniz bir telefonun yeni modeli çıktığında, bilgisayarınız artık yavaş çalışmaya başladığında veya sevdiğiniz bir mobilyayı gördüğünüzde almaktan vazgeçmeyin. Çektiğiniz kredinin alışveriş tutarı kadar olabilmesi oldukça avantajlı. Yani 3.000 TL fiyatıyla yeni bir telefon almak için bu tutarda kredi kullanabiliyorsunuz.

  • Eğitim Kredisi

Eğitim için gerek üniversite gerekse özel kolejler için özel kredi türleri açılıyor. Buna ek olarak yabancı dil kursları ve yurtdışında eğitim programları için özel kredi tekliflerinden yararlanabiliyorsunuz.

  • Tadilat Kredisi

Evinizin onarılmaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız uygun faiz oranlarıyla yarım iş yapmayın. Tadilat kredisi ile tüm ihtiyaçları gidererek mevcut aksaklıkları ve doğabilecek yeni masrafları önleyin.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir