Hemen Kredi Veren Bankalar

164
Bu makeleyi Ortalama 7 dakikada okuyabilirsiniz.

Günümüzde banka kredisi çekmek eskiye göre daha kolay bir hal almıştır. Bunun en büyük sebebi ise banka sayısının artmış olmasıdır. Kredi çekmek isteyen insanlar hemen kredi veren bankaları daha çok tercih etmektedir çünkü krediler genellikle acil durumlarda çekilmektedir. Biz de sizlere farklı durumlarda da hızlı bir şekilde kredi veren bankalardan söz edeceğiz.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Bankalar kredi başvurularında ilk olarak kredi notlarını incelemektedir. Kredi notu düşük olanlara eskiden pek çok banka kredi vermezken, bu durum son yıllarda değişmiştir. Artık kredi notu düşük olsa da kredi veren pek çok banka bulunmaktadır. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2018 yılında da artmaya devam etmektedir. Mesela 800 puana kredi veren bankalar da bulunmaktadır.

Kredi notuna bakmayan bankalar genellikle kredi için limitleri düşük tutmaktadır. Acil paraya ihtiyacı olan insanlar için bu durum da kâr sayılmaktadır. Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu bankalar Ziraat, Halk Bankası, TEB ve Ak Bank gibi Türkiye’nin köklü bankalarıdır.

Kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız bunu kısa bir SMS’le öğrenebilirsiniz. Ayrıca kredi çekmek için başvuruda bulunduğunuz zaman bankalar da kredi notunuzu hızlı bir şekilde öğrenebilmektedir. Ancak kredi notunuz düşük olsa da belli miktarda kredi alabileceğiniz için bu durum çok da önemli değildir.

Kolay Kredi Veren Bankalar 2018

Bankalardan kredi almak kolay bir hale gelmiştir. Ancak bazı bankalarda onay süreci çok uzun olabilmektedir. Bu nedenle kredi çekmek isteyen insanlar kolay kredi veren bankalara yönelmektedir. Kolay kredi veren bankalar derken kastedilen diğer durum ise kredi notu durumudur. Bazı bankalar kredi notu düşük olanlara kredi vermezken, düşük kredi notuna kredi veren ya da gelir belgesiz kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Böylece çalışmıyor olsanız bile kredi alma şansınız olacaktır.

En kolay kredi kartı veren bankalar genellikle kredi notu ve gelir belgesi gibi şartlar aramamaktadır. Bu durumda da onay süreci hızlanmakta ve daha kolay bir şekilde kredi çıkmaktadır. Üstelik böyle bankaların sayısı da oldukça fazladır. Bu nedenle kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri gibi bir soru soracak olursanız, cevap olarak pek çok alternatif bulunmaktadır. Örnek verecek olursak Finans Bank, Ziraat Bankası, Deniz Bank gibi örnekler verilebilmektedir. Bu bankalara gidip ya da internet aracılığı ile başvuru yaparak kredi çekebilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri

Kredi notu eskiden bankalar için kredi konusunda en önemli şartlardan bir tanesiydi. Ancak kredi kartları yüzünden insanların kredi notlarının düşmesi ile beraber insanlar kredi çekemez duruma gelmiştir. Bu durumda da bankalar artık kredi notu düşük olsa bile kredi vermeye başlamıştır. Peki, kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileridir? Kredi notu düşük müşterilerine kredi veren bankaların başında Deniz Bank, Ziraat Bankası ve ING bank gibi bankalar gelmektedir. Bu bankalar haricinde de bankalar vardır. Eğer kredi notunuz çok düşük değilse saydığımız ve daha sayamadığımız pek çok bankadan rahatlıkla kredi alabilirsiniz. Mesela 800 puana kredi veren bankaların sayısı oldukça fazladır. Kredi notunuz bu civardaysa başvurabileceğiniz pek çok banka vardır ve anında kredi verilmektedir.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2018 yılında pek çok kişiye kredi vermiş ve durumlarının düzelmesini sağlamıştır. Kredi notuna bakmayan bankalar genellikle şart olarak bir ya da iki kefil istemektedir. Bazı bankalar kefil konusunda da bazı istisnalar sağlayabilmektedir.

Kredi Veren Bankalar Kefilsiz

Kredi notu ve gelir belgesi gibi durumlar gibi kefil durumları da kredi çekimlerinde büyük önem taşımaktadır. Çoğu bankada kefilsiz ihtiyaç kredisi 50000 TL’ye kadar verilebilmektedir. Ancak kefilsiz kredi veren bankalar gelir belgesi ya da yüksek kredi notu istemektedir. Kredi notunuz düşükse ve gelir belgeniz yoksa, bir süre ödemelerinizi gününde ve tam olarak yaparak kısa bir süre içerisinde kredi notunuzu yükselterek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Gelir belgesiz kredi veren bankalar da vardır fakat bu sefer de kredi notu ya da kefil şartı istenmektedir.

Kolay kredi veren bankalar, saydığımız 3 temel durumdan bir ya da iki tanesini şart olarak arayan, kredi çekerken çok fazla şart istemeyen bankalardır. Ancak çekeceğiniz parayı ödemek için bir teminat aranmaktadır bu nedenle en azından bir tanesini sağlayarak kredi çekim işlemlerinizi daha garanti bir hale getirebilirsiniz. Çalışmayana kredi veren bankalarda da aynı durum söz konusu olmaktadır.

Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir?

Banka ya da kredi sicili, kredi çekerken oldukça önem verilen bir konudur. Genellikle pek çok banka, kredi sicili bozuk olanlara kredi vermemektedir. Fakat, kredi notu çok kolay bir şekilde düştüğü ve insanların kredi notları çok düşük olduğu için artık pek çok banka bu durumlarda da kredi vermektedir. Kısacası kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankaların sayısı artık azımsanamayacak kadar fazladır.

Kredi sorunu olanlar, gelir belgesi olmayanlar, sigortasız çalışanlar bu bankalar sayesinde çok kolay bir şekilde kredi çekebilmektedir. Hatta artık yasal takipte olanlara kredi veren bankalar da bulunmaktadır. İş bankası, Ziraat Bankası, Deniz Bank başta olmak üzere pek çok banka sicili bozuk olanlara kredi çıkartılır mı sorusuna olumlu yanıt vermektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Krediler genellikle uzun süre ödendiği ve fazla miktarda olduğu için bankalar tarafından bazı şartlar aranmaktadır. Gelir belgesi de bunlardan bir tanesidir. Yani kredi çekmek için mutlaka bir yerde çalışıyor olmak ya da sabit bir gelirin olması gerekmektedir. Tabii bu durum eskiden geçerli olan bir durumdu. Şu an çalışmayana kredi veren banka sayısı oldukça fazladır. Bu bankalara İş bankası, Finansbank, Odea Bank, Ziraat bankası ve Denizbank gibi örnekler verebiliriz. Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2018’de daha da artmıştır.

Kredilerin genellikle şartları ortalamanın üstünde kredi notu olmasıdır. Kredi notu şartını sağlamama durumunda ise kefille gelir belgesi olmadan kredi veren bankalara danışabilirsiniz. Örnek verecek olursak Denizbank gelir belgesiz kredi ya da Finansbank gelir belgesiz kredi çekmek için kısa bir başvuru sürecinden geçersiniz. Ardından saydığımız durumlara uygun olmanız koşulu ile kısa bir süre sonra kredinizi çekebilir ve ödemelerinize de başlayabilirsiniz.

Enpara Kredi

2012 yılının eylül ayında QNB Finansbank tarafından kurulan Enpara, kurulduğu günden beri pek çok kişiye kredi imkanı sağlamaktadır. Enpara’nın temel amacı, banka kavramından uzak bir şekilde, dijital ortam üzerinden bireysel bankacılık hizmeti vermektir. Enpara kredi kartını 18 yaşından büyük olan herkes alabilmektedir. Enpara başvuruları ise telefondan ya da internetten ücretsiz olarak gerçekleşmektedir.

Enpara internet sitesi üzerinden hizmet vererek, hizmet hızını da arttırmaktadır. Böylece yaptığınız başvurular çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşirken, başvuru yanıtlarını da çok kolay bir şekilde alabilirsiniz. Kredi kartı hizmeti dışında Enpara ihtiyaç kredisi de vermektedir. Bunun hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz Enpara internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir