Hangi Bankalardan Kolay Şekilde Kredi Çekilir

68
Bu makeleyi Ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Kredi Onayı Hangi Bankada Daha Kolay

Kredi onayı almanın kolay olduğu bir banka bulabilirsiniz. Hatta kredi alma şartları tahmin ettiğinizden çok daha kolay olabilir. Öncesinde genel kredi alım kriterlerini bilmeniz gerekiyor. Genel geçer bir kanıya göre kredi puanı 1.200’den düşük olan kişilere kredi çıkmamaktadır. Fakat bunun tersini hizmet politikası olarak uygulayan kuruluşlara rastlayabilirsiniz.

Kredi onayı için gereken şartlar;

  • 18 Yaşını doldurmuş olmak
  • SGK üzerinden sigorta primlerinin 3-6 aydır yatıyor olması
  • Finansal sicilinin temiz olması
  • Uygun kredi notu

Blackboard with business diagram. Also available in XXXL resolution

Kredi onayı için bu dört kriterin yeterli olabileceğini biliyoruz. Burada uygun kredi notu için şöyle bir ifade kullanabiliriz. Bazı bankalar için 1.200 puan ve üzeri olan kredi notu ile kredi onayı tanımlanıyor. Bazıları içinse 900’den düşük olanlar direkt reddediliyor. Burada 950 puan ile kredi alabileceğinizden söz edilemez. Fakat 950 puan ile teminat sonucunda kredi başvurusunun olumlu sonuçlanabileceği anlamı çıkarabiliyor.

Bazı özel bankaların 1.000 kredi notu ile kredi onayı kampanyaları büyük yankı uyandırdı. Bilhassa öğrencilerin ve sigortasız işçilerin bile başvuru yağmuru yarattığını söylememiz gerek. Burada sigorta kaydının önemi ise daha da ciddi bir boyuta ulaştı.

Keza kredi onayı hangi bankada daha kolay çıkıyor diyenler için SGK şartını öğrenmeniz yeterlidir. Bazı bankalarda bu oran sabit olarak 6 aydır çalışmanızı ister. Yine 3 ay veya 2 ay sınırı olan bankalar bulabilirsiniz. Yılın farklı zamanlarında çıkan ihtiyaç kredisi türleri ile bunlar değişim gösterebilir. Haliyle her zaman için kolay kredi veren banka tanımının doğru olacağını düşünmüyoruz.

Türkiye’de özellikle adı kolay kredi ile yan yana anılan bankaların QNB Finansbank, Yapı Kredi, Akbank, Garanti Bankası, ING, Odeabank, Bank Pozitif, Fibabanka, HSBCI olduğunu görebilirsiniz. Çoğunluğunun yeni ve daha az şubeye sahip olan bankalar olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat aralarında QNB Finansbank gibi dünya devi ortakları olan, Akbank gibi Türkiye’nin en eski bankalarından birisi olduğunu söylemek gerek.

Kolay kredi veren bankaları ararken faiz oranlarını kesinlikle hiçe saymamalısınız. Çünkü kredi verirken gelir belgesi veya kredi notunu düşük tutan bankalarda yüksek faiz oranları ile ciddi meblağlar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu durum finansal olarak size yarardan çok zarar sağlayabilir.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir