Erkeklerin Terlemeyi Azaltma Yolları

59
Bu makeleyi Ortalama 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Erkekler terlemenin önüne nasıl geçer? Erkeklerde terleme nasıl azaltılır? Hepsi yazımızın devamında.

Eğer sıcak günlerde kendinizi ve çevrenizi rahatsız edebilecek biçimde ter içerisinde kalıyorsanız, üstelik önlem olarak her yola başvurdunuz ama önüne geçemediyseniz bir de bu yöntemleri denemenizde fayda var. Fakat ilk olarak unutmamanızda fayda var; terlemek vücudun doğal stres atma ve soğutma yöntemidir ve hiç terlemiyorsanız da sorun var demektir. Bu durumda amacınız terlemeyi engellemek değil de azaltmak olsun.

Erkekler Terlemeyi Nasıl Azaltır?

Tüketmiş olduğunuz kafeini azaltın, bir başka deyim ile gün içerisinde tükettiğiniz kahve sayısını en aza indirgeyin. Yapılan araştırmalar sonucunda, kafeinin merkezi sinir sistemini uyardığınız ve bu uyarının da ter bezlerini harekete geçirmiş olduğu kanıtlanmıştır.

Baharatlı yiyeceklerin tüketimini azaltın. Acı biberlerin içerisinde bulunan (ağrılar ve bazı kanser hastalıkları üzerinde etkili olabileceği düşünülen) capsaicin isimli kimyasal sebebi ile vücut hem stres yaşamış hem de sıcağa maruz kaldığınızı düşünerek ter bezlerini harekete geçiriyor.

Tuz tüketimini en aza indirin. Yüksek miktarlarda ki tuz tüketimi, vücudun fazladan aldığı sodyumu dışarı atmak adına daha fazla terlemesine neden olabilir.

İstenmeyen kokuları giderecek deodorant yerine terlemeyi azaltacak antiperspirant kullanmayı deneyebilirsiniz.

Sentetik kumaşlar yerine ipek, pamuk ve keten gibi nefes alabilen doğal ürünlerden yapılan kıyafetler giymeyi tercih edin.

Son olarak ise koltuk altlarınızın ve genital bölgenizin temiz olmasına özen gösterin. Terlemenin vücut kılının daha fazla olduğu bölgelerde gerçekleştiğini unutmayın.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir