Erkeklerin Şık Olması için Bazı Yöntemler

67
Bu makeleyi Ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Erkekler şık nasıl olabilir? Bir erkeği şık göstererek detaylar nelerdir? Hepsi yazımızın devamında!

Fransız tasarımcı Coco Chanel, “Özensiz giydiğinizde elbiseniz fark edilir. Kusursuz giyindiğiniz zaman siz fark edilirsiniz” sözleri aslında sadece kadınlar için geçerli olmadığı bir gerçek. Şu da bir gerçek ki, kusursuz giyinmek adına en pahalı kıyafetleri alarak, dünyada bulunan tüm moda haftalarını ve trendleri dört gözle takip etmek gerekmiyor. Çünkü şık olmak, özünde detaylarda bulunur. Detay ise bizim sitemiz, sitemizi takip etmeyi bırakmayın!

Erkeği Şık Gösterecek Basit Detaylar Nelerdir?

Bir şeyi çok fazla rağbet gördüğü için değil, gerçekten beğenmiş olduğunuz için alın. En son trendleri takip etmek sizi şık yapmayacaktır. Kişisel bir tarza sahip olmak sizi şık yapar.

Gardırobunuzun temelleri sağlam olsun. İlk olarak klasik ve kullanışlı temel parçalara ( siyah, mavi, beyaz ve kahverenginin farklı tonlarında pantolon, tişört, gömlek ve ceketler akla gelen ilk örnekler arasında), sonrasında ise trend parçalara yatırım yapmalısınız.

Kıyafetleri birbirine uydurmanın en basit yolu ise benzer renkleri kullanmak olacaktır. Aynı renk ailesinin koyu ve açık tonlarını birleştirin. Bu konuda en başarılı örneklerden birisi de mavi ve lacivert kombinleridir.

Ayakkabı konusunda basit ama önemli üç kural ise: İster spor, ister klasik deri olsunlar, ayakkabılarınızı her zaman temiz tutun. Kemerinizin rengi her zaman ayakkabılarınız ile uyumlu olmalı. Ayakkabılarınız ile aynı renk çorap giymekten çekinin. Çorap rengi için kıyafetinizin diğer parçalarını, örneğin gömlek, kravat ya da ceketinizin renklerinin birisini baz almalısınız.

Gömlek giymeyi seviyorsanız, kravat takmadığınız zamanlarda yaka düğmesini iliklemeyin. Tişört seviyorsanız da reklam panosu gibi büyük logoya sahip tasarımlardan uzak durmalısınız.

Son olarak ise şıklığın en önemli kurallarından birisini unutmayın: Beden uyumu. Seçtiğiniz her parçanın beden ölçüsününn düşünmüş olduğunuz değil, halihazırdaki beden ölçünüze uyması kesinlikle şart. Ne dar ne de bol. Tam üstünüze oturmalıdır.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir