Erkeklerin Çanta Seçiminde Yaptığı Hatalar

95
Bu makeleyi Ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Her ne kadar kusursuz bir kombine sahip olursanız olun, doğru çanta modeli seçmediğiniz süre boyunca stiliniz o kusursuzluğu göstermeyecektir. Bunun adına renk seçiminden hissettirmiş olduğu doku, farklı ortamlarda farklı model seçimlerinden bakımsız deri ve süet kullanmaya; erkeklerin çanta seçiminde yaptığı hataları öğrenin ve siz bu hataları yapmayın!

Hangi kombinde hangi erkek çantası kullanılmalı? Renkler ile uyumsuz olmamak için nelere dikkat etmeli? Ortama uygun erkek çanta modeli nasıl seçilir? Yanıtları bu hatalarda keşfedeceksiniz.

Yanlış Çantayı Yanlış Kombinde Kullanmak

Nasıl ki bir kravat için ya da joggers için farklı uygunlukta zamanlar ve mekanlar vardı, aynı durum erkek çanta modelleri için de farklı olmayacaktır. Örneğin deri iş çantası hafta sonu tatil kaçamaklarınız adına uygun olmayacak, sırt çantası ise ceketli ofis kombinlerinize oturmayacaktır. Bu yüzden doğru ortamda doğru çantayı kullanmayı ihmal etmemeniz gerekli. Eğer illa ofise giderken sırt çantası kullanmak istiyorsanız onu şık bir deri tasarımdan seçmeniz gerekli.

Renk Seçimine Önem Gösterin

Casual bir stil yaratmak isteyen erkekler aksesuarlarının ne kadar önemli olduğunu artık ezberlemişlerdir. Doğru bir çanta, baştan aşağı kıyafetinizi bambaşka bir havaya sokabilme yeteneğine sahiptir. Fakat çantanızda yanlış bir renk seçimi yaptığınız zaman çantayı seçerken kıyafetiniz ile uyumundan, ayakkabınızın doku ve tonu ile uyumuna, birden fazla renk detayına dikkat etmenizde fayda var.

Çantanın Amaca Uygun Olması

Nasıl ki elinizde bir sürü doküman ile bir toplantıya giderken yanınıza küçük bir çanta alarak dökümanlar elinizde darmadağınık bir biçimde olmanız tuhaf olacaksa, hafta sonu kahve içmek için dışarı çıktığınızda içinde bilgisayar gözünden koskocaman alanlara, o gün için gereksiz detay barındıran bir çanta kullanmanız da gereksiz olacaktır. Bu yüzden farklı amaçlar için farklı erkek çantası modellerine sahip olmanız gerekli. Böylelikle amaca uygun bir şekilde kullanabilirsiniz.

Suni Deri Çanta Kullanmak

Burada konu ucuza kaçmak ile ilgili. Her ne kadar karşınıza çokça çıksa bile, suni deri yerine gerçek deri erkek çantaları takmak tarzınızı daha şık ve kaliteli bir zirveye taşıyacaktır. Bu yüzden bu detayı önemseyin.

Süet ve Derilerin Bakımını Yapmamak

Her ne kadar doğru çantayı seçiyor olsanız bile onu bakımlı bir şekilde kullanmadığınız zaman sonuç yine olumsuz olacaktır. Özellikle deri ve süet çantalar, bakımsız oldukları zaman en şık kombini bile kötü gösterebilme potansiyeline sahiptirler. Bu yüzden deri bakım malzemeleri ve süet bakım malzemeleri ile çantalarınızın bakımını düzenli olarak yapmakta fayda var. Onları temiz tutmanız gerekli!

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir