Erkeklere Kış Mevsimi İçin Bakım Tavsiyeleri

62
Bu makeleyi Ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Kış mevsimi geldiği zaman kuruyan ciltler, pul pul dökülmekte olan deriler ve kepeklenen sakallar için nasıl önlem almanız gerektiği hakkında bilginiz var mı?

Cildiniz kış aylarında cansız, solgun ve kuru mu oluyor? Üzülmenize gerek yok, dışarıda soğuk hava ve iç mekanlarda bulunan ısıtıcılar ile beraber kuruyan hava nedeni ile cildinize bu değişimlerin olması çok normal. Sadece dikkat etmeniz gereken birkaç küçük detay var.

Erkeklere Kış Mevsimi İçin Bakım Önerileri

Bol Su Tüketin

Soğuk kış günlerinde elbette çoğumuzun canı sıcak kahveler, sütler, çaylar çeker ancak su tüketimimiz de asla unutulmaması gereken konuların başında gelir. Soğuk kış aylarında iyice kurumak için uygun olan cildiniz için yapabileceğiniz en büyük iyiliklerden birisi de bol bol su içmek ve cildinize ihtiyacı olan nemi ve sağlığı kazandırmaktır.

Düzenli Peeling Yapın

Kış aylarında ciltlerimiz pul pul dökülmeye ve kurumaya maruz kalır. Bunun için yapılması gereken tek şey, cildi ölü derilerden belirli dönemlerde arındırmaktır. Dolayısı ile erkek peeling bakımları ile cildinize hafta bir kere uygulama yaparak cildinizi yumuşatabilirsiniz.

Cildinizi Nemlendirin

Cildi nemlendirmek bir senenin her döneminde dikkat edilmesi gereken bir konudur. Fakat soğuk kış günlerinde kurumaya ve soyulmaya oldukça müsait olan ciltler için nemlendirme daha önemli bir hale geliyor.

Daha sağlıklı, genç ve taze bir görünüm için cildinizi düzenli olarak nemlendirmeyi, dolayısı ile erkekler için nemlendirici bakım ürünleri kullanmayı ihmal etmemeniz gerekmektedir.

Dudak Çatlamalarına Karşı Önem Alın

Sadece görünüm olarak değil, yaratmış olduğu acı ile de dudak çatlaması herkesin kış aylarında korkmuş olduğu konular arasında yer alır. Soğuyan havalar ve iç mekanlarda maruz kaldığınız sıcak havanın bir araya gelmesi ile nem dengesini koruyamayan dudakları için kış bakımı hiç de hafife alınmaması gereken bir detaydır. Dolayısı ile mutlaka dudak balsamları ile dudaklarınızı düzenli olarak nemlendirin.

Kış Ayında Sakal Bakımı

Eğer siz de sakallarınızı seviyorsanız kış aylarının her ne kadar kolay geçse bile, bazı zorluklar barındırmış olduğunu biliyorsunuzdur. Kış aylarında kurumaya, kepeklenmeye ve pul pul dökülmeye oldukça müsait olan sakal ve bıyıklarınız için de kışa özel bir bakım yapmanız gerektiğini unutmayın.

Duş esnasında mutlaka sakal şampuanları kullanın ve sakallarınızı iyi bir şekilde yıkayın. Sonrasında ise sakal yağları kullanarak kıl köklerinize nem kazandırırken cildinizi de ferahlatın.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir