Erkekler Parfüm Nasıl Seçer Neye Dikkat Etmeli

65
Bu makeleyi Ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Erkekler parfüm seçerken nelere dikkat etmeli? İş ve sektöre göre parfüm seçimi nasıl yapılmalıdır? Erkekler kendileri için nasıl en iyi parfümü seçer?

Parfüm seçimi kadınlar için olduğu kadar erkeklerde de önemlidir. Erkekler kendilerine uygun parfümü seçerek topluluk içerisinde ilgiliyi üzerine toplayabilir. Birden fazla erkek, parfüm kullanmanın imajının zedelenmesine neden olacağını düşünmekte. Sizde bu düşünce ile parfüm kullanmıyorsanız eğer bu fikrinizden vazgeçmelisiniz.

Erkek parfüm seçimini iyi yaptığınız zaman parfüm kullanmak imajınızı daha belirgin bir hale getirecektik. Ten renginiz, alışkanlıklarınız, giyim stiliniz, yaşınız parfüm seçimini etkileyecek olan unsurlardan birisidir. Yapmış olduğunuz iş ve mesleğiniz de parfüm seçiminizi etkileyecek diğer bir unsurdur.

Başkasının parfümünü kullanmayın

İnsanların özellikle de erkeklerin en fazla yapmış olduğu hata arkadaşlarının kullanmış olduğu parfümün aynısı kullanmaktır. Parfüm kokusu kişiye özel olması gerekmektedir. Her insanın ten kokusu farklıdır. Ten kokusu ile parfüm kokusu reaksiyona gireceğinden dolayı aynı parfümü kullanacak olsanız bile herkeste aynı etkiyi yaratamayacaktır.

İş ve sektöre uygun parfüm seçimi nasıl yapılır ?

Erkeklerin çoğunlukla iş yaşantısında faal olduğunu düşününce erkekler için en doğru hareket çalışmış olduğu sektöre uygun seçmesi olacaktır. İş hayatında kullanmış olduğunuz parfüm yani kokunuz iş arkadaşlarınız ve çalışanlar arasında ki ilişkinin etkilenmesine neden olacaktır.

Bir firmada üst düzey yönetici ya da bir müdür turunçgilli ya da vanilyalı bir parfüm kullanmalıdır. Vanilya ve turunçgil kokusuna sahip parfümler yaptırım gücünün düşmesine neden olacaktır. Yaptırım gücünü arttıracak parfümleri tercih etmeniz gerekmektedir. Ağaç kavunu ya da turunç kabuğu gibi kokular her zaman daha uygun olacaktır.

Bir mağazada çalışıyorsanız ya da dışarıda hareket ettiğiniz sürekli bir işiniz var ise fresh kokuları tercih etmeniz gerekmektedir.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir