Erkekler İçin Gardırop Düzenleme Rehberi

89
Bu makeleyi Ortalama 4 dakikada okuyabilirsiniz.

Erkekler için gardırop düzenleyici tüyolar. Doğru yöntemler ile gardırobunuzu düzenleyin, böylelikle kontrol sizin elinizde olsun. Böylelikle hem yerden hem de zamandan kazanın!

Dolabınızı açtığınız zaman içiniz rahat etmiyor ya da gardıropta mükemmellik arıyorsanız doğru içeriği okuyorsunuz. İçeriğin devamında ele almış olduğumuz erkekler için gardırop düzenleme rehberi ile gardırop düzeninizi basit fakat etkili hamlelerle sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Gardırobunuzu Minimal Hale Getirin

Bir yıl kuralına uyun. Takviminde belirleyecek olduğunuz herhangi bir mevsim bitiminde gardıroplarınızda bulunanlara göz atın. Bir yıl sonra tekrar tarayın. Eğer bir yıldır doğru düzgün giymedikleriniz var ise onlara daha fazla şans vermenize gerek yok çünkü istatistiklere göre %90’ını gelecek sezonlarda da giymeyeceksiniz ve boşa yer kaplayacaklardır.

Henüz yeni olanları ihtiyacı olan birisine verebilir ve eskileri geri dönüşüme verebilirsiniz. Giymemiş olduğunuz kıyafetleriniz hem çevreye hem de başkalarına yararlı olacaktır.

Alışveriş Yaparken Doğru Seçimler Yapın

Vitrinde, mağazada ya da internet mağazasında görmüş olduğunuz bir pantolonu ya da bir ceketi oldukça beğendiniz ve almak istediniz. Bir kere daha düşünmenizde fayda var. Kendinize sormanız gereken ilk soru ise “Bu kıyafet benim genel stilime uygun mu?” ya da “Böyle bir şeyi gerçekten ben giyer miyim?” olacaktır.

Herhangi bir yeni parça alırken, gardırobunuzda bulunan diğer kıyafetler ile ne kadar uyumu olup olmayacağını, yapacağınız kombinasyon olasılıklarını gözden geçirmelisiniz. Bir diğer olay ise de ihtiyaçlarınızı doğru belirlemek olacaktır. Örneğin outdoor kıyafete ya da yağmurluğa ihtiyacınız var ise alışverişe çıkarak bir iş gömleği ile dönüyor olmanız gardırobunuzu etkileyecektir. İhtiyaç listenizi yapmış olduktan sonra alışveriş yapın.

Doğru seçimler yapmak için internet sitemizde bulunan stil yazılarını okuyabilirsiniz.

Katlama Sanatını Çözün

Erkek gardırobunu düzenlemek için kıyafet katlama işine origami yapar gibi yaklaşmalısınız. Pantolonları ütü yapar gibi düzenleyerek ve kesinlikle kemer kullanmadan katlayın. Katı ne kadar kısa tutarsanız dolap içerisinde alandan o kadar fazla tasarruf sağlarsınız. Tişörtleri de en az iki kat, yakası ortaya gelecek bir biçimde zarf gibi katlayın. Atkılar, çoraplar gibi aksesuarlar için ayrı bir çekmece ya da sepet edinmelisiniz. Ceket ve kalın boğaza sahip kıyafetleri askıda kullanmanız daha faydalı olabilir.

Çekmecede Kitaplık Düzeni Kurun

Düzgün ve özen ile katlamış olduğunuz kıyafetleri çekmeceye yerleştirirken üst üste değil de yan yana, kitaplığa kitap dizer gibi döşeyin. Öteki türlü klasik düzende en altta alacağınız bir kıyafet için tüm çekmece düzenini darma dağın yapabilirsiniz. Bunun yerine kitap rafı gibi düzenli çekmecelere sahip olun. Çorap ve kravatlarınızı da sarmak ya da top yapmak yerine katlayarak bu düzeni sağlayabilirsiniz.

Kıyafetleri Sıkış Tepiş Yapmayın

Her zaman kıyafetlerinizin arasında ve üstünde bir parmak kadar yer bırakın. Bu işlem ile almanız ve yerleştirmeniz kolay olurken, düzenin bozulması daha zor hale gelir. Öte yandan kıyafetler daha az hava alırlar ve daha az nem tutar. Böylelikle istenmeyen kokuların riskleri azalır.

Pantolonları Asarken Dikkat Edin

Çoğu insan pantolonları ağırlıkları yüzünden ortalayarak iki paça üst üste gelecek bir şekilde asar. Fakat pantolonlar düzenli durması ve askının şişkinliğini azaltmak için baş aşağı asılması gereklidir. Pantolonunuzu asarken pantolon askısı kullanabilirsiniz. Paçaları birbirine askının karşısından bakacak biçimde dizden katlayarak ve üst üste koyarak asmalısınız.

Önden Fermuarları Kıyafetler İçin

Önden fermuar ile açılıp kapanan, kalın sweat, yağmurluk, süveter gibi dış giyim ürünleri asmak yerine yakası ortaya ve üste gelecek biçimde katlayarak depolayın. Bu biçimde olan kıyafetleri astığınız zaman daha az alan kaplarken, biçimleri ise daha kolay bozulmaktadır.

Ayakkabılarınızı Saklayın

Ayakkabıları yıpranmadan ve sağlam bir şekilde durmaları için ayakkabı bakımlarını yapıp, kaldırmadan önce iyi bir şekilde silip, kurumuş olduktan sonra içlerine ayakkabı destekleri ya da dolgu malzemesi koyarak saklamalısınız. Sonrasında ise kutusu ile saklamak yerine uzun süre giymeyecek olduğunuz ayakkabıları bez poşet içerisine koyarak saklayın. Bu sayede hem yer kaplamazlar hem de korumuş olacaksınız.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir