Erkekler Çanta Seçerken Neye Dikkat Etmeli

68
Bu makeleyi Ortalama 6 dakikada okuyabilirsiniz.

Sabah kalktığınız zaman dünden bugünü planladığınız gibi yaşamaya başlamadan önce en az kıyafet seçimi kadar önemli bir konu olan da erkekler için çanta seçimidir. O günkü planlarınız; önemli bir görüşme yapılacaksa, yanınızda bilgisayar götürecekseniz, sonrasında ise aktivite yapacaksınız gibi şekillenebilir. Bu yüzden çanta seçiminiz de öyle olacaktır. Tabii ki iş yerinde ve iş çevresindeki giyim kuralları da önemli bir etken. Erkekler için doğru çanta seçimi konusu hakkında bilgiler vereceğiz.

Erkekler İçin Çanta Seçimi

Şehirde, sporda, kısacası her yerde; doğru erkek çantası seçimi ile hem şık hem de kullanım kolaylığı elde edebilirsiniz.

Rahat: Spor Seyahat Çantası

Spor çantası ya da seyahat çantası sınıfına da girecek olan bu çanta gün içerisinde bol zamanı olan, spora giden, birden fazla aktivite yapan erkekler için uygundur. Bu çanta ile her an her etkinliğe ve sürprize hazır olabilir, işten sonra akşama devam etmek ya da spor yapmak adına gerekli eşyalarınızı yanınızda bulundurabilirsiniz. Kent kullanımı için kumaş ya da kanvas olan tek renkli modelleri tercih etmelisiniz.

Bez torbalar ile eşyalarınızı parça parça ayırabilirsiniz. Ön cepler genellikle çok büyük eşyaları almazlar, bu yüzden iç kısmı ona göre organize etmeniz gerekli. Ayakkabı ve diğer ağırlıkları, alt kısma getirmeye, ağırlık dengesini sağlamaya özen gösterin.

Sık ve günübirlik seyahat edenler, öğle arasında ya da iş çıkışında spora gitmeyi sevenler için uygun.

Trend: Sırt Çantası

Daha önceki dönemlerde daha sportif olan sırt çantaları artık moda çevrelerinin ve ciddi iş çevrelerinin de gözüne girmeyi başardı. İyi giyimli bir erkeği doğru kombinasyon ile, çok fonksiyonlu bir sırt çantasını el çantası ya da sırt çantası olarak iş hayatında da kullanabiliyor.

Sırt çantası dediğiniz an spor çantalardan, outdoor amaçlı modellere, şık ve deri modellerden, laptop koruması bulunan case modellere kadar sonsuz bir seçeneğe sahipsiniz demektir. Hem profesyonel hem de özel ihtiyaçlarınız için yetecek, işyerinde de kullanabileceğiniz model ve renklerden tercih yapın.

Kent yaşamı için genellikle koyu renkler ön planda dururken, iç ve cep tasarımı sırt çantalarında da en az evrak çantaları kadar önemli. Bohça gibi kullanmak istemiyorsanız, alacağınız sırt çantasının iç kısmında en az bir bölme ve üstte cep, ön kısımda ise en az bir adet ön cep olduğundan emin olmalısınız. İç kısmında bulunan materyalin dışarından ayrı olması, astarın su geçirmezliği gibi özellikler size şehir yaşantısında olası kazalardan koruyucu önemler olacaktır.

Ağır eşyaları en alta, laptopunuzu laptop bölmesine yerleştirin. Kıyafet ve tekstil aksesuarlarınızı sararak en üste yerleştirin. Tek bir taraftan açarak kapatın ve fermuar açılış yerinde kaybolacak bir araç ya da gereç koymayın. Güvenilir ortamlarda iş yapıyorsanız, dış cepleri telefon, cüzdan gibi hızlı ulaşım gerektiren eşyalar için ayırın. Kaybolacak değerleri eşyaları ayrı bir case’a koyarak sırt çantasına o şekilde yerleştirirseniz, kafanız daha rahat olacaktır. İsterseniz şifreli kilit de kullanabilirsiniz.

Kreatif Düşünceler: Laptop Çantası

Eğer işiniz yüzünden laptopunuz sürekli olarak yanınızda olması gerekiyorsa, iş ve kişisel yaşamınızın çoğunu yürütmüş olduğunuz bu aygıtın da aynı sizin gibi bir giysisi olmalı ve onda doğru kıyafeti seçmek en az kendi kıyafet seçimini kadar önemli bir detay! İçinde bulunan bilgiler ne kadar hayatise laptop çantasının modelinin sağlamlığı ve güvenliği de o kadar iyi olmak zorunda. İçi korumalı, orta paneli hafif fiber malzemeden yapılmış yüzeye sahip, dış kısmı ise suni deri ya da deriden yapılmış olanları seçebilirsiniz.

Bu çantayı sürekli olarak yanınızda duracak ve seyahatleriniz boyunca sizin ile her yere gelecek bir çanta olarak görmeniz gerekli. Bu yüzden kıyafetleriniz ve renklerinin ne kadarı ile uyumlu olursa o kadar iyi. Bu yüzden marin lacivert, koyu gri gibi renkler seçebilirsiniz.

Bu tarz çantalara laptop dışında ne kadar az eşya koyarsanızı o kadar iyi. Sadece son derece önemli olan şeyleri ekleyebilirsiniz.

Bu tarz çantalar daha çok kreatif müdürler, fotoğrafçılar, tasarımlar ve mimarlar için uygun.

Beyaz Yakanın Çantası: Evrak Çantası

Eğer üst düzey bir kademe çalışıyorsanız; usta bir işçilikle el yapımı bir deri çanta ya da detayları iyi bir şekilde düşünülmüş evrak çantası içi bol olsa bile, çevrenizde bulunan insanlara profesyonel bir imaj yaratmanızda yardımcı olacaktır. Düğme ya da fermuar yerleri mümkün olabildiğince simetrik olması gerekli. Eski bir deri çanta kullanmamalısınız.

Evrak çantası genellikle farklı bölmelere sahiptir. Her bölme için farklı bir eşya koyarak mümkün olduğunda düzenli durmalarını sağlayabilirsiniz. Ön bölmelerde şarj adaptörleri içeriden daha iyi dururlar. Kalem gibi araç ve gereçler, elinizin altında olmaları gerektiğinden ön gözde durmalıdır. Son olarak kartvizitliğiniz için ayrı bir alan ayırmanız gerekli.

Bu tarz çantaları önemli bir firmada üst düzey mevkide görevli olan yöneticiler, yüksek öneme sahip toplantılar ve satış müdürleri kullanabilir.

Casual Erkek: Postacı Çantası

Postacı tarzı çantalar sırt çantası ile evrak çantası arasında bir çizgede durarak, iki tarafa yönelik olan ihtiyaçları karşılar. Profesyonel gereksinim içine konfor da katılmaktadır bu şekilde. Özellikle yaptığınız iş ya da kullanım amacı, taşımış olduğunuz eşyalarınıza daha hızlı ve kolay ulaşılması gerekiyorsa doğru bir çanta olacaktır.

Postacı tarzı modellerinde materyal bakımından daha geniş bir seçenek sizi bekler. Koyu renkten, canlı renklere, sportif görünümden kanvas kumaşlara kadar seçenek fazladır.

İç ve dış ceplerinin bol olması, günlük yaşantınızda farklı alanlarında organize olmak adına iyi kullanırsanız rahat edersiniz. Sık ulaşım isteyen, pek fazla değerli olmayan eşyalar dış ceplerde bulunabilir. Bu tarz çantalarda en kolay yapılan hata, büyüklüklerine kanarak fazla doldurmak olacaktır, ne kadar büyük olsa bile kapasite dışına çıkmak, omuzlarınıza ve sırtınıza gereğinden fazla yük olabilecektir.

Şehir erkeğinin genel kullanımı için uygun bir çantadır. Resmi ziyaret derecesi az olan, iş yerinde casual giyime izin verilen, gün içinde sık sık seyahat eden erkekler için uygun.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir