Erkek Giyiminde Yapılan Yanlışlar Nasıl Düzelir

96
Bu makeleyi Ortalama 4 dakikada okuyabilirsiniz.

Erkek Giyiminde En Sık Rastlanan Hatalar ve Çözüm Yolları

Erkek giyim kombinleri, erkeklerin şıklığını belirleyen ana unsurlardan birisidir. İyi görünmek; yalnızca iyi parçaları seçmek değil, seçilen parçalar ile en uyumlu ve dengeli kombinleri yaratmak ile mümkün olur.

Birbiriyle alaksız parçalar, giymiş olan kişiyi özensiz ve tutarsız gösterir. Hem günlük yaşantıda hem de ofiste, özel davet, kutlama gibi resmi olunması gereken ortamlarda, kıyafetleri kombinlerken en fazla rastlanan hataları öğrenerek, bunlardan kaçınmanız ve daha şık olabilmeniz mümkündür.

Şıklığın Kapısı; Doğru Renk Kombinlerini Bulmak

Şık erkek giyim kombinleri yaratmak için her zaman doğru renk seçimi yapabilmek gereklidir. Renk tercihlerinde yapılan en fazla hatalardan biri de fazla rengi bir arada kullanmaktır. Her kombinde en fazla üç renk kullanarak güvenli sularda yüzebilirsiniz.

Renk çarkında bulunan komşu renklere ya da tamamlayıcı renklere bağlı kalarak akılcı bir şıklık yaratabilirsiniz. Örneğin lacivert, hardal sarısı ve açık mavinin kombinlenmesi, lacivert, bordo ve kahverenginin birlikteliği, gri, açık mavi ve bej renklerini kullanarak, hemen her kombininzde dengeli renk kombinasyonları yapmayı başarabilirsiniz.

Ayrıca farklılık yaratmak için turuncu, petrol yeşili ve lacivert renklerini bir arada kullanabilir, siyah, kırmızı ve siyah renkleri ile kombinlediğiniz kıyafetlerinizi giyebilirsiniz.

Desenli ve Baskılı Kıyafetlerde Akılcı Seçimler Yapmak Önemli

Erkek giyim kombinleri değildiği zaman akla gelen en önemli hataların başında çok farklı desenleri bir arada kullanmaktır. Kareli gömlek üzerine ekose kravat takmak, ekose pantolon üzerine çizgili t-shirt giymek, eski ve karmaşık bir görüntü oluşmasına neden olur.

Bu sebeple ister günlük isterse iş yaşantısında olsun birden fazla desen ve baskıyı bir arada kullanmaktan kaçınmanız gerekmekte. Aynı şekilde tek renk takım elbise ile çizgili gömlek ya da desenli gömlek ve kravat tercih edebilirsiniz.

Gömlek ve Kravat Uyumunu Sağlamak

İş görüşmeleri, toplantılar gibi resmi ortamlarda, nişan, kutlama, düğün gibi özen isteyen ortamlarda erkeklerin sıklıkla kullandığı gömlek ve kravat birlikteliğinde uyum oldukça önemlidir. Kravat ve gömlek kombinlerinde en fazla yapılan hatalardan birisi olan kısa kollu gömlek ile birlikte kravatın kullanılmasıdır.

Bu durum dengesiz bir görüntü oluşturacaktır. Progesyonel, kendine güvenli bir görünüm için hava durumu ne olursa olsun, kravatlarınızı uzun kollu gömlekler ile kullanmanız gerekmektedir. Renkler söz konusu olduğunda ise klasik beyaz gömleğinizi hemen her renk ve desen ile birlikte kullanabilirsiniz.

Açık mavi gömleğinizde ise tamamlayıcı renk olan turuncunun farklı tonları ile uyum yaratabilir, bordo, hardal sarısı ve hatta pembe kullanabilirsiniz, koyu yeşil ile güzel bir geçiş yakalayabilirsiniz.

Şık Olmak İçin Doğru Ayakkabı Tercihi Yapmak

Erkek modası kimi zaman farklı modelleri ön plana çıkarıyor olsa da podyumda var olan her akım günlük yaşantıda aynı havayı katmayabilir. Takım elbiselerin altında rahat bir kullanım vaat eden spor ayakkabısı, tercihinde yapılacak en büyük hatalardan birisidir. Plajlarda ve havuzlarda kullanılan parmak arası terlikleri de günlük kot pantolonlar ile kullanmak oldukça rahatsız edici bir görüntünüzün oluşmasına neden olur.

Bu sebeple hem takım elbise altında şık bir rahatlık kazanmak hem de kot pantolonunuz altında yaz sıcağından uzaklaşmak için spor ayakkabı ya da parmak arası terlik yerine tek renk espadrilleri tercih edebilirseniz. Takım elbiseleriniz ile birlikte sivri burun ya da kare burunlu ayakkabıları kullanmakta ısrar ediyorsanız bir daha düşünmeniz faydalı olabilir. Moda severler tarafından yıllar öncesinde terk edilmiş bu iki model yerine yuvarlak burunlu klasik ayakkabıları ve Oxford ismi verilen modelleri kullanarak şıklık yaratabilirsiniz.

Çorap Seçimi

Takım elbise ile kombinlenecek çorapları ayakkabıların rengine uydurmaya çalışmak da en fazla yapılan hatalardan birisidir. Özellikle profesyonel ve resmi yaşantıda çorap rengini pantolon rengine uydurmak daha iyi sonuçlar verecektir. Örneğin lacivert takım elbisenizi siyah bir ayakkabı ile kombinlediğiniz zaman siyah değil, lacivert çorap seçerek iyi bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir