Erkek Giyiminde Renkler Nasıl Kullanılır

162
Bu makeleyi Ortalama 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Erkek moda ve giyim dünyasına şekil veren ve modaya hakim olan renkler değildiği zaman aklınıza siyah, gri, beyaz ve siyah gibi nötr renkler geliyor ise tekrar düşünmelisiniz. Çünkü son birkaç yıldır erkek gardıropları da kadınların ki gibi oldukça çeşitli ve renkli tasarımlar ile zenginleşiyor.

Tasarımcılar ile moda dünyasının ikon erkek isimleri renkli kombinleri ille modanın trendlerini belirliyor. Renkleri kadın modasının ellerinden alarak erkeklerin kullanımına sunuyor. İşte size renkleri günlük yaşantınıza, giyiminize taşıyacağınız ve moda trendlerini uygulayabileceğiniz harika renkler!

Renkleri Kıyafetinizde Nasıl Kullanabilirsiniz?

Renkleri kıyafetinizde kullanmak istiyor fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız ufak adımlar atarak başlayabilirsiniz. Bu durumu gerçekleştirmek için de parlak renkleri nötr renkler ile birlikte kullanabilirsiniz.

Kıyafetinizin baştan aşağı göz alıcı olmasının önüne geçebilmek için tüm kıyafetinizi nötr renkler arasından seçerek gömlek, ceket, yelek ya da pantolon seçimlerinizden sadece birini parlak renklerden seçerek dengeyi orantılı bir hale getirebilirsiniz. Örneğin, siyah pantolon, gri blazer ceket ile kırmızı gömleği kombin haline getirebilirsiniz.

Renkli Pantolonları Kombinlemek!

Renkli pantolonlar hem ünlü markaların kataloglarında hem de stil gurularının günlük yaşantısında sık sık karşımıza çıkmak ile meşhur. Renkli pantolonlara uzaktan bakmış ve giyip giymemek konusunda kararsız kalmışsanız ilkbahar aylarında denemeye başlayabilirsiniz.

Elbette senelerce denim pantolonların zirvede olduğu dönemden çıkıp parlak renkler giymek sizi korkutuyor olsa da koyu yeşil, bordo gibi renkler ile başlayarak yavaş yavaş daha parlak renkleri yaşantınızda giymeye başlayabilirsiniz. Örnek olarak bordo ya da kırmızı pantolonunuzu gri ceket ya da lacivert bir gömlek ile kombinleyebilirsiniz.

Erkek giyim kombinleri yaparken yaz aylarında birçok erkek tarafından tercih edilen açık yeşil bir pantolon giyecekseniz eğer beyaz bol bir gömlek ile dengeleyebilirsiniz. Mor pantolonunuz için siyahın üzerinde beyaz çizgileri olan bir t-shirt modeli seçebilirsiniz.

Erkeklerde Pembe Giyer!

Pembe denildiği zaman durup düşünen erkekler son dönemlerde azalmakta. Günümüzde hangi renkler olursa olsun, renkler tek bir cinsiyet için özelleştirilmiş değil. Elbette pembe de hem erkek hem de kadınların giyim tarzları için geçerli olan bu değişimden payını alan renkler arasında bulunmakta. Pembenin farklı tonlarında ceketler, gömlekler ve süveter erkeklerin gardıroplarında yerini almakta.

Pembe giyerken dikkat etmeniz gereken konuların başında cilt tonunuz ile pembe kıyafetinizin arasında bulunan tonun uyumunu sağlamaktan geçiyor. Koyu pembeler, koyu tenlerde daha güzel dururken açık pembeler de açık tenlerde daha güzel durmakta.

Fakat bu kurala bağlı kalmayarak, gardırobunuza ekleyeceğiniz pembe parçayı deneme ve yanılma yöntemi ile de seçebilmeniz mümkün. Ayrıca açık pembe gömleğinizi lacivert bir takım ile birlikte kombinleyebilir, pembe şort ya da pantolonunuzu beyaz bir gömlek ile kullanarak güzel bir kombin yaratabilirsiniz.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir