Çöpteki Parçalar ile Nasıl Para Kazanılabilir?

61
Bu makeleyi Ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Çöpe Atılacak Parçalar Gelir Kapısına Dönüştü

Batman’da yaşayan Necmettin Erdem isimli kaynak ustasının hayatı değişti. Hepimizin evinde, deposunda, bodrumunda, çatısında veya herhangi bir oda içerisinde tuttuğu kullanılmayan eşyalar vardır. Bunu çok iyi değerlendiren Necmettin usta ise hem ne kadar iyi bir kaynak ustası olduğunu hem de girişimciliği herkese gösterdi.

Tam 11 yıldır Batman’a bağlı Sason ilçesinde kaynak işleriyle uğraşan Necmettin Erdem şiir gibi bir projeye imza attı. Burada hem doğaya kazanım hem de tasarruf açısından büyük bir ders çıkarılabilir. Ustanın yaptığı tek şey atılacak olan varilleri geri dönüştürmek ve onları mobilyaya çevirmek oldu. Önce kendisine yaptığını ve sonrasında beğenilerle beraber gelen siparişleri değerlendirdiğini ise belirtmekten çekinmiyor.

Varilleri atmak yerine kestikten sonra birbirleriyle birleştirerek güzel bir tasarım oluşturmuş. Bohem bir hava katmasının haricinde gayet kullanışlı olduğunu söylememiz gerek. Konsept olarak oturma grubunu andıran varilden takım yapma fikri ise gayet mantıklı görünüyor. Teklileri, çiftlisi ve orta sehpasıyla balkonlara, veranda veya teras için kullanacaklara alternatif oluyor. Aynı zamanda evinde böyle bir tasarım isteyenler için farklı renk seçenekleri değerlendirmeye açık.

Verdiği röportajda ise hayvan yemliği olarak kullanılan ve bunun haricinde değerlendirilmeyen variller olduğunu söylüyor. Bu aşamada internette karşısına çıkan bir videoda bu tip değerlendirmelerin mümkün olduğunu görmesiyle işe giriştiğini anlatıyor. Şimdilik seri üretime başlamalarına karşılık sipariş üzerine çalıştıklarını öğreniyoruz. Yakında daha da geniş bir sevkiyat ağıyla hazır satışlar başlayabilir. Demir olmasından ötürü sağlamlığı, geniş renk paleti ve çok cüzi fiyatlara mal edilebilmesi sayesinde hemen herkese hitap edebilir.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir