Çizgili Tişörtleri Erkekler Nasıl Giymeli

62
Bu makeleyi Ortalama 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Özellikle sıcak yaz günlerinde moda olan çizgili tişörtleri erkekler nasıl giymeli? İşte karşınızda kombin ve etkileyici stil önerileri!

Gardırobunuza biraz çizgi katmaya ne dersiniz? Peki yatay mı dikey mi? Hangi çizgiler size uygun? Erkek modası için oldukça iyi bir seçenek olan çizgili tişörtler, çizgili erkek gömlekleri ve hırkalar, pantolonlar, ceketler tüm bunlar nasıl giyilmesi gerekiyor?

Erkekler Yatay Çizgili Tişörtleri Nasıl Giyilmeli?

Erkekler için çizgili tişört modelleri seçiminde önemli olan şey yatay çizgileri mi yoksa dikey çizgileri mi kullanacağına karar vermesidir.Birkaç istisna dışında yatay çizgiler her zaman daha şık bir seçim olacaktır.

Dikey çizgiler aynı zamanda sizi olmuş olduğunuzdan daha uzun gösterecektir, bu yüzden özellikle boyunuz uzun ise sakınmanız da fayda vardır. Yatay çizgili tişörtlerin sizi olduğunuzdan biraz daha geniş gösterme riski de taşımaktadır. Fakat doğru kalınlıkta ve tonlarda çizgileri seçerseniz bu durumun önüne geçebilirsiniz.

Çizgili Erkek Tişörtlerde Çizgilerin İnceliği Nasıl Olmalı?

Seçecek olduğunuz çizgili erkek kıyafetleri için dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise çizgileri inceliği ve kalınlığı olacaktır. Çizgilerin nispeten ince olması, tarzınıza şıklık katacaktır.

Kalın çizgilerin kombinizi kabalaştırma oranı oldukça yüksektir. Bu yüzden seçiminiz ister gömlek isterse tişört olsun, ister yatay ister dikey çizgilere sahip olsun; ince ve zarif çizgilere sahip olması sizi olduğunuzdan daha fazla şık gösterecektir.

Renk Kullanımına Dikkat Edin

Çizgilerin yönlerini ve ağırlıklarını belirlemiş olduktan sonra sıra geldi renklere! Seçiminizi elbette kişisel zevkinize ve tarzınıza göre yapacaksınız. Gardırobunuzun geneline en fazla uyan tonlara yöneldikten sonra, renklerdeki birlikteliklere dikkat etmelisiniz.

Erkekler için çizgili giysiler seçerken belirli bir renk kombinasyonlarından sakınmak gereklidir. Özellikle tamamlayıcı olan renklerden. Bunlar ise kırmızı ile yeşil, mavi ile turuncu ya da sarı ile mor gibi. Bu şekilde karşıt renklerin birlikte olması üzerinizde daha fazla bağıracaktır.

Erkekler Çizgili Tişörtleri Nasıl Kombinler?

Erkekler için çizgili giysileri kombinlemek en az onları seçmek kadar dikkat isteyen bir konu başlığıdır. Son dönemlerde moda olan çizgililer ile karıştırmak seçeneklerden birisidir. Bu biçimde bir kombin yaparken ise çizgilerin yönlerine, renk uyumlarına ve kumaş tarzlarına dikkat etmeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır.

Örnek vermemiz gerekirse kırmızı beyaz ince dikey çizgili bir gömleğin üzerine, lacivert beyaz orta incelikte yatay çizgili bir kazak giyerek güzel bir kombin yaratabilirsiniz. Daha minimal tarzlar için beyaz ile lacivert, beyaz ile siyah gibi ince çizgilere sahip tişört ya da gömlekleri, düz pantolonlar ile kombinlemelisiniz.

Eğer renkli polo tişört modellerini çizgili olarak giymek istiyorsanız, altına bir jean pantolon ile birleştirerek üzerine ise tişörtün üzerinde bulunan renklerden birisine sahip bir hırka giyerek güzel bir kombin yaratabilirsiniz.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir