Centilmen Bir Erkek Olmanın Yolları

119
Bu makeleyi Ortalama 5 dakikada okuyabilirsiniz.

Centilmen bir erkeğin sahip olması gereken özellikleri açıklamadan önce centilmenliğin ne olduğunu iyi bilmeniz gerekmekte. Günümüzde centilmen erkek denildiği zaman gözünüzde canlanan, beraber olduğu kadını koruyup kollayan, cesur ve korkusuz bir erkek tipi.

Çevresinde bulunan kişileri kendisinden daha fazla önemsiyor gibi görünen, elinden gelenin fazlasını yapmak adına gayret gösteren erkeklere kadınların daha fazla ilgi göstermesi muhtemel. Fakat bunlar yalnızca ama yalnızca buzdağının görünen kısımları.

Erkeklerde cesaret, yardımseverlik, koruyuculuk gibi kişilik özellikleri kadınları etkiliyor olsa bile, centilmen bir erkek olarak isimlendirebilmek için yapmanız gereken bundan daha fazlası. Bir kadını etkilemek için alfa erkek olmanıza hiç gerek yok ancak davranışlarınızda yapacak olduğunuz değişiklikle ile daha centilmen ve daha etkileyici olabilmeniz kesin.

Gece Yarısı Rahatsız Etmeyin

Olur ya bir kız arkadaşınız vardır ve gündüz buluşmak istiyorsunuzdur. Bunu karşı tarafa iletmek için gecenin bir köründe aramayın. İnsanları aklınıza düşen her zaman arayamazsınız. Bu insan kız arkadaşınız olsa bile. Gündüzler cuvala mı girdi?

Aradığınız Kişiyi Fazla Çaldırmayın

Aradığınız kişinin telefonunu üç kereden fazla çaldırmayın. Açmıyorsa müsait olmayabilir zorlamanın alemi yok. Arama sonlandırılıncaya kadar çaldırmayın. Müsait ise açar, müsait değilse müsait olduğu zaman size geri döner ancak hiç aramıyorsa zaten rahatsız etmenize gerek yok.

Yemek Organize Edin

Sevgiliniz ile telefonla konuşurken buluşmak için plan yaptınız ve buluşacaksınız. İlk buluşmada erkekler nelere dikkat etmeli yazımızda bahsetmiş olduğumuz planlı olmak burada da geçerli. Telefon kapanır kapanmaz hemen bir yemek organize edin. Gitmeden önce de kibar ve centilmen bir erkek olduğunuz için çiçek almayı unutmayın. Ancak gidip de yapma çiçek almayın. Çiçeğin ne kadar yaşayacak olduğu size dert olmasın. Solunca çöpe gidecek fakat yapma çiçek alarak da sizin sonunuzun gelmesini istemeyiz.

İlk Kız Arkadaşınızın Ne İstediğini Sorun

Güzel bir restoranda yemek organize etmiş olduğunuzu düşünelim. Ancak bu bir çiğ köfteci de olabilir. Eğer samimi ve sevimli bir ilişkiniz var ise. Kendiniz ne istediğinize kadar verdikten sonra kız arkadaşınıza ne istediğini sorun. Ancak ne istediğini iyi dinleyin çünkü siparişi siz vereceksiniz. Yanlış vermeniz pek iyi olmaz.

Cep Telefonunuzu Masaya Bırakmayın

Eğer acil müdahale gerektirmeyen bir mesleğe sahip değilseniz eğer masanın üzerinde neden cep telefonunuz bulunsun? Zaten telefonunuz cebindeyken bile telefonunuzun çaldığını duyabilirsiniz. Cep telefonunuzun masada bulunması ortamda ki iletişim sorunlarının yaşanmasına neden olabilir. Hatta bildirim gelebilecek uygulamaları sessize alın.

Cep Telefonunuz İle Bağıra Bağıra Konuşmayın

Cep telefonunuz ile sokakta, metroda, otobüste bağıra bağıra konuşmayın. Kimse sizin özel hayatınıza dahil olma zorunluluğunda değil. Belki özel hayatınızdaki bazı bilgiler de bu durumda kötü kişiler tarafından da kullanılabilir.

Kız Kalkmak İstemeden Kalkmak Olmaz

Yediniz, içtiniz kalkmak istiyorsunuz ancak kız kalkmak istemeden masadan kalkmak olmaz. Kabalaşmayın ve kızın kalkması bekleyin. Hesap konusunda ise önceliği kendinize bırakmayın. Alman usulü olması en iyisi olacaktır.

İnsanların Üstüne Deli Dana Gibi Yürümeyin

Yediniz, içtiniz, kalktınız gidiyorsunuz, kalabalık bir cadde de yürüdüğünüz düşünelim. İnsanların üstüne kabadayı gibi yürümeyin. Caddenin ne tarafında olursanız olun caddenin sağından yürüyün. Bu şekilde yürüyerek yaya trafiğini birbirine katmamış olacaksınız.

Verdiğiniz Sözün Arkasında Durun

Kendisini centilmen olarak isimlendiren erkeklerin birçoğu ne yazık ki vermiş olduğu sözün arkasında durmuyor. Bu sebeple de sağlıklı bir ilişkinin en önemli gerekliliklerinden birisi olan güvenin kazanılması aşamasında çoğu zaman başarısızlık yaşanmakta.

Boş sözler ile zaman kaybetmek istemeyen kadınların beraber olacağı erkekte dikkat etmiş olduğu en önemli konulardan biri, vermiş olduğu sözün arkasında durması. Saat 9’da buluşacaksanız eğer tam saatinde buluşma yerinde olun. Unutmayın, güveni sözleriniz ile değil, yaptıklarınız ile inşa edebilirsiniz.

Stil Sahibi Olun

Sizi çevrenizde bulunan erkeklerden farklı kılan şey, stiliniz olacaktır. Kendinize ve kişiliğinize uygun, sizi yansıtacak bir tarz edinin. Spor ve rahat kıyafetler giymeyi seviyor ve bunun sizi en iyi bir şekilde yansıttığını düşünüyorsanız, dışarı çıkarken takım elbise giymek için kendinizi zorlamayın.

Düşünceleriniz de olduğu gibi stilinizde de neyseniz o olmaya çalışın. Unutmayın, dış görünüş insanlar üzerinde bırakacak olduğunuz etkinin yüzde ellisinden fazlasını belirleyici bir güce sahip.

Centilmen Erkek Olmak Temiz ve Bakımlı Olmaktan Geçer

Centilmen bir erkeğin sahip olması gereken önemli başka bir özellik ise temiz ve bakımlı olmak. Ne kadar dağınık ya da salaş olursanız olun, bakımlı ve temiz göründüğünüz süre boyuna dış görüşünüzde çok fazla göze batacak bir şey olmayacaktır.

İlişkilerinizde Daima Sıcak Kanlı Olun

Bazı insanlar ile birlikteyken içinizden gülmek ya da mutlu olmak gelmez. O an bulunduğu ortamda sizi rahatsız eden bir şey olabilir ve kendinizi gergin hissedebilirsiniz. Fakat gerçek bir centilmen nasıl hissediyor olursa olsun karşındaki insanın elini sıkabilir ya da nazikçe selam vererek içinde bulunduğu durumun üstesinden gelebilir.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir