Çekici Erkek Olabilmek için İzlenecek Yollar

62
Bu makeleyi Ortalama 6 dakikada okuyabilirsiniz.

20 Adımda Çekici Erkek Olmak

Dikkatleri üzerinize toplamak ve etrafınızda bulunan kadınların ilgisini bir anda üzerinize çekemek istiyorsanız size oldukça güzel bir haberimiz var. Kadınların ilgisini daha fazla çekmenin yollarını yazının devamında sizinle paylaşacağız.

Bu yöntemleri uygularsanız eğer etrafınızda bulunan kişilerin ilgilerini bir anda üzerinize toplamayı başarabilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan daha fazla ilgi çekici olmanıza yardımcı olabilecek adımları listeleyelim.

Çekici olmak ve kadınların ilgisini üzerinize çekmek istiyorsanız eğer öncelikle bir centilmen olmanız gerekmektedir.

Takıların çekiciliğinden yararlanın !

Takılar ilgi çekicidir. Özellikle de ilginç bir hikayeye sahip takıplar. “Babanızdan kalmış olan bir saat” ya da “Paris’in fakir sokaklarından almış olduğunuz değerli bir künye” hiç fark etmez, bir hikayesinin bulunması ilgileri üzerinize çekmenize yardımcı olacaktır. Daha fazla ilgi toplmak istiyorsanız eğer bir aksesuar bularak sürekli kullanın. İnsanlar sizin sadık olmuş olduğunuza inansın.

Kişisel bir kütüphaneye sahip olun !

Okumayı sevmeyen bir erkek ne kadar çekici olabilir? Okumadan çekici olmanın bir yolu var mı? Kendi sevmiş olduğunuz yazarların kitaplarını okuyarak başlayın. Dünya klasiklerini de kütüphanenize dahil edin. Ardından okumaktan oldukça zevk aldığınız mini bir kütüphane yaratın. İyi bir kişisel kütüphaneye sahip olmak seneler sürebilir fakat buna değecektir. Kitap okurken tek amacınız ilgi çekmek olmamalı.

Yemek yapın !

Kadınların yemek yapmayı bilen ve seven erkekleri ne kadar ilgi çekici bulduğu hakkında bir fikriniz var mı? Artık var. Kadınların yemek yapmayı bilen ve hatta seven erkekleri sevdiği ortada. Ufak ufak mutfağa girmeye başlayın bizce! Size dünya mutfağının bütün lezzetlerini öğrenin demiyoruz, bir yemeği öğrenin ve o yemeği mükkemel yapın. Sadece kadınların ilgisi çekmek ile kalmaz aynı zamanda da açta kalmamış olursunuz.

Kokteyl yapmayı bilin!

Yemek yapmak kadar bir başka ilgi çekici olan şey ise kokteyl yapabilmektir. Kokteyl yapabilen bir erkek zevki ve centilmen olduğunu her an gösterebilir. Kokteyl yapmayı öğrendiğiniz zaman yanlış yapıldığında anlarsınız ve böyle bir durumda “benim yapmış olduğum kokteyl daha güzel oluyo” biçiminde ki cümleler ile kadınların kalbini bir anda fethedebilirsiniz.

Pickap ve plaklara sahip olun !

Müzik dinlemeyi seviyorsanız eğer artık müzik çalar ya da telefondan müzik dinlemek ile yetinmeyin. Bir pickap ve sevmiş olduğunuz sanatçıların plaklarını satın alarak evde bir kenara koyun. Misafirlerinize ise plaktan müzik dinletin.

Gizemli olun !

Gizemli kişilerin daha ilgi çekici olmadığını kim söyleyebilir ki? Hele ki herkesin ne yaptığını ve her yemiş olduğunu sosyal medyada paylaşmış olduğu bir zamanda bir gizme ilgiyi daha fazla üzerinize çekmenize yardımcı olabilir. Sosyal medyadan biraz uzaklaşın bir dönem takip edenleri ve arkadaşlarınızı merakta bırakın.

Müzik gruplarından birisini yakın takibe alın!

Eğer müziğe ilgili bir kişiliğiniz var ise mutlaka birden fazla sevip dinlemiş olduğunuz bir müzik grubu bulunmaktadır. İşte en sevmiş olduğunuz müzik grubunu takibe alın. Grup üyeleri hakkında az da olsa bilgi sahibi olun ve konselerini kaçırmayın. Konserler keyifli zaman geçirmek ve sosyalleşmek adına gerçekten eğlenceli yerlerdir. Ayrıca bir kişi sizin ile sohbet etmek istediği zaman konuşmayı müzikten başlatabilir. Hangi tür müzikleri dinlemek ise size kalmış.

Fikirlerinze sahip çıkın!

Bugün söylemiş olduğunuz şey yarın söylemiş olduğunuz ile çelişir ise insanlar size yalancı gözü ile bakmaya başlayacaklardır. Fikirleriniz net olsun ve sürekli olarak fikir değiştirmemeye çalışın. Sözünüzün karşınızdakine güven verebilmesi oldukça önemli. Ayrıca dedikodu ve iki yüzlülük yapmmanız gereketiğini artık söylememeliyiz.

Hobi sahibi olun!

Ne olmuş olduğu pek fazla önemli değil. Boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz bir hobiye sahip olun. Bir centilmen için kendinizi geliştirmeye devam etmeniz gerekmektedir. Kendinizi fiziksel ve zihinsel olarak geliştirecek bir hobiye sahip olup, hobinize sadık kalın. Her gün ya da hafta da bir hobi değiştirilmez.

Seyahate çıkın!

Koltukta uzanarak televizyon izlemek size hiçbir şey kazandırmayacağı gibi sizi çekicide yapmayacak. İnterneten öğrenebileceinizin de bir yerde yetersiz olacağı kesin. Zaman buldukça dışarıya çıkın, yeni yerler keşfedin, gezin, yeni insanlar tanıyın ve yeni deneyimler elde edin.

Gündemi takip edin!

Gündemde olan konuları takip etmeniz gerekli. Ülkeniz de ve dünyada neler olup bittiğinden haber sahibi olun. Dünyada ki yaşamdan uzak kalmayın. Dedikodu, magazin ve spor sayfaları size bir şey kazandırmayacaktır. Diğer sayfaları okumanız gerekmekte.

Dinlemeyi bilin!

Centilmen ve çekici bir erkek her zaman iyi bir dinleyici olmak zorundadır. Etrafınızda bulunan insanları gözlerine bakarak dinleyin, sorunlarını önemseyin ve onlara sorular sorarak dinlemiş olduğunuzu gösterin.

Nasıl anlatacaksınız ?

Bir konuyu, yaşamış olduğunuz bir olayı ya da fikrinizi nasıl atlamanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. İnsanları konuşarak etkilemek mümkündür. Bir şey anlatmaya başlayacağınız an karşınız da bulunan kişilerin gözlerinin içerisine bakarak kendinizden emin bir biçimde konuşun.l Elbette anlatacak bir şeylerinizin olması gerekmekte. Bu yüzden de yukarıda belirtmiş olduğumuz konu başlıklarını uygulamanız gerekmektedir. Özellikle kitap okumak, gündemi takip etmek ve yeni yerler keşfetmek size daima yeni iletişim fikirleri ve imkanı sağlayacaktır.

Sadece sizin sahip olduğunuz bir şeyiniz olsun!

Sanayi gelişti ve artık hiçbir şey kişiye özel olarak üretilmemekte olması ilgi çekici olmanıza yardımcı olacak! Nasıl mı ? Popüler giyim ürünlere ya da herkesin kullandığı eşyalara bir markaya ait ve isteyen birden fazla kişi ulaşabilir. Öyle bir şeye sahip olmalısınız ki sadece size ait olsun. Bu insanların dikkatini çektiği gibi aynı zamanda da ilgisini çekecektir. Kıyafetleriniz, pantolonunuz ya da evde salonun ortasında durmakta olan el yapımı masanız hiç fark etmez. Önemli olan o ürünün sadece size ait olduğudur.

Asla yalan söylemeyin!

İnsanları hayal kırıklığına uğratmak, yanıltmak ya da aldatmak bir centilmen erkeğe yakışmayacak bir harekettir. Ayrıca yalanınız ortaya çıktığı zaman o kişinin bir daha size asla güvenmeyeceğini de bilmeniz gerekmektedir. Doğruların dışında bir şeyler söylemekten kaçının ve gerçeklerden sapmayın.

Kendinizi geliştirin!

Yapmış olduğunuz işin sizi tüketmesine izin vermeyin ve mesleğiniz dışında da kendinizi geliştirmeye odaklanın. Öğrenin yabancı dil kursuna yazılın ve iş çıkışında da bu kursa gidin. Hayatınıza yeni renkler ve heyecanlar katmayı öğrenin.

Çözüm üretin!

Hiç problemlerden yakınarak sürekli şikayet eden bir centilmen olabilir mi? Olmaz, imkansız. Problemler karşısında şikayet etmek yerine çözümler üreterek bu problemleri yenin.

Cesur olun!

Eğer ilgi çekmek istiyorsanız cesur olmanız gerekmekte. Her konuda cesur olmanız gerekmekte. Bir kez korkularınızı yenerek tereddüt etmeden bir şeyleri başardığınız zaman yaşantınızın sizi nerelere götürebileceğini hayal bile etmeniz mümkün olmayabilir.

Bakımlı olun!

İlk olarak söylenmesi gereken kuralı sona bıraktık. İlgi çekici olmak istemiyorsanız bile her zaman ilgi çekici olmak zorundasınız.

Hafta sonu eve kapanmayın!

Hafta sonlarını eve kapanmak için kullanmayın. Dışarı çıkın. Müzeye, konsere, tiyatroya, sinemaya ya da operaya gidin.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir