BMW M8 Coupe Kasası

184
Bu makeleyi Ortalama 5 dakikada okuyabilirsiniz.

Hırstan gelen bir vizyondan yola çıkan – BMW Konsept M8 Gran Coupe, sofistike ve atletizmin eşi görülmemiş bir simbiyozunu temsil ediyor. Modern lüks ve klasik motor yarışları olmak üzere iki karşıt dünyayı bir araya getirirken avangardın yeni ve bağımsız bir formunu simgeliyor. İlk defa, bir M’nin tükenmez potansiyeli Otomobil, BMW lüks sınıfının tutkulu alevliliğini karşılıyor.

Ve bu, BMW Concept M8 Gran Coupe’nin ne olduğunu ortaya çıkaran bu gerilim duygusu: yeni bir arzulanabilirlik boyutu.

 

BMW M SERİSİNİ KARŞILAŞTIRALIM MI?

  • Yüksek Sınıf ve Yüksek Performanslı Simbiyoz
  • Özel ve yanardöner boya kaplamaları Salève Vert M8 GTE’den ilham alan sarı ışıklı imza
  • Dinamik karakterli zarif 4 kapılı coupé
  • 8 Serisinin tasarımının büyüleyici vizyonu

Yüksek sınıf ve yüksek performansı bir araya getiren güçlü bir karakter: uzun kaputu, akan tavan çizgisi ve kısa arka tarafı ile dört kapılı Gran Coupe son derece şık ve aynı zamanda son derece sportif coupe silueti oluşturur.

Salève Vert’teki özel dereceli boya cilası ile takviye edilen ezici bir varlık. Görüş açısına bağlı olarak zarif yeşilden yeşilimsi maviye dönüşür.

Tek tek bakıldığında, çeşitli tonlar lüks ve zarafet izlenimi yaratırken, ışık direkt olarak kutup ışıklarını anımsatan yaratılan renklerin karşılıklı etkileşimi – aracın eşsiz bir aura vermesini sağlar…

Özel boya kaplaması hiç kuşkusuz BMW Concept M8 Gran Coupe’nin bir göstergesidir. Eğer bu abartılı renk size kuzey ışıklarını hatırlatırsa, o zaman doğru yerdesiniz: Işığa bağlı olarak, Salève Vert uzak kuzeydeki gece gökyüzü gibi parlar. Fakat bu eşsiz doğal manzarayı en iyi nerede gözlemleyebilirsiniz? İşte dünyanın en iyi sekiz yeri.

Bu makalede sıra dışı yerler, Kuzey Işıklarını – çarpıcı BMW Concept M8 Gran Coupé’nin ilham kaynağını – gözlemlemek için en iyi yerler olarak kabul ediliyor.

 

İSVEÇ – SORUMLU OLMAK İÇİN ÖZEL VE GARANTİLİ.

İsveç’in kuzey kesimine Eylül ve Mart sonu arasında seyahat eden herkes büyük olasılıkla Kuzey Işıklarını gözlemleyecektir. Tavsiye edilen bir bölge, İsveç Laponya’sındaki Abisko bölgesidir.

Yerel 70 kilometrelik Torneträsk Gölü’nün üzerinde, “Abisko’nun Mavi Deliği” lakaplı garip bir hava durumu olayı var. Bu, bölgenin geri kalanı kaplanmış olsa bile, bulutsuz bir açık gökyüzü alanıdır.

Deniz seviyesinden 900 metre yüksekte yer alan Aurora Sky İstasyonu’nda bir gece geçirebilirsiniz. Seyahat yayıncısı Lonely Planet, kutup ışıklarının hayalet parıltısını görmek için dünyanın en iyi yerini seçti. İstasyon, dondurucu Arctic (ekstra sıcak giysiler dahil) ile sadece rehberli “Aurora turu” sunmakla kalmayıp, yürüyüşün ardından kendinizi şöminenin önünde rahat ettirebilir ve İskandinav mutfağından dört öğün yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz.

 

NORVEÇ – KUZEY IŞIKLAR İÇİN LÜKS BİR GEÇMİŞ.

Yılın aynı zamanında, Kuzey Işıkları, özellikle Lofoten, Vesteralen ve Spitsbergen’de sunulan iyi manzaraları ile Norveç’teki tüm ihtişamıyla hayranlıkla karşılanabilir.

Bu destinasyonlar dikkat çekicidir, çünkü kasımdan şubat ayına kadar süren kutup gecelerinde, öğle saatinde Aurora Borealis’i bile gözlemleyebilirsiniz.

Norveç’in kuzeyindeki en büyük kenti Tromsø’ye, eylül ayı sonundan mart sonuna kadar giden yolcular da Kuzey Işıklarını görme şansına sahip. Bu arada, daha özel bir deneyim arayanlar, Norveç takımadaları boyunca lüks donanımlı bir Hurtigruten yolcu gemisine binebilirler. Kutup ışıkları ufukta belirdiğinde uyanan uyandırma servisi ile karşılaşabilirsiniz.

 

“BMW Concept M8 Gran Coupé’nin, heyecan verici bir şekilde hareket etmesi için bir karıştırmaya, kutuplaşmaya neden olması amaçlanıyor. Bu araçla, özel bir arayış içinde olan ve kitlelerden ayrı olarak kendilerini kurmak isteyen insanlara ulaşmayı hedefliyoruz. Bu araçla, BMW M, lüksü “konfor bölgesi” dışına çıkarıyor. ”
Adrian van Hooydonk, BMW Group Tasarım Müdürü.

 

LÜKS EN YÜKSEK LAP.

Her bir çelişkiyle daha çarpıcı olan, her ayrıntıyla daha ayrıcalıklı: BMW Concept M8 Gran Coupé’nin ikonik M tasarım öğeleri, aracın mat altın renginde benzersiz bir karakter sergiliyor.

Sportif coupé silueti boyunca, M çift bar böbrek ızgarasının çerçevesi, M solungaçları, M fren kaliperleri ve M ikiz egzoz boruları gibi farklı unsurlar emellerine tanıklık eder.

İki ton altın ve siyah kaplamaya sahip yıldız şekilli çift kollu özel 21 ”M hafif alaşımlı jantlarda yolu kucaklıyor. Özel boya kaplamasının belirgin bir karşıtlığı – ve karşıtların sadece çekmeyi değil aynı zamanda birbirini mükemmel bir şekilde tamamladığını kanıtlıyor.

MAT ALTIN

BMW Concept M8 Gran Coupe’nin ikonik M tasarım öğelerinin parladığı renktir. Bu sportif coupé siluetinin özel karakterini en yüksek seviyeye çıkarırlar.

BMW Concept M8 Gran Coupe’nin ön yüzü, önümüzdeki BMW 8 Serisi’nde tasarım dilinin somut bir görünümünü sağlıyor. Grafik, 8 Serisi’nin yüzünü açıkça gösteriyor – Gran Coupé’de bu DNA, BMW M8 GTE dayanıklılık turizöründen esinlenen ışık teknolojisiyle birleşiyor ve farların yarattığı klasik dört gözle görüntünün altıgen bir yorumunu alıyor. Bu sayede BMW Concept M8 Gran Coupe, BMW lüks sınıfının aspirasyonunu, akan tavan hattından sistematik olarak arka ışıklara akan klasik yarış spor tasarımıyla birleştiriyor.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir