Birden Fazla Kredi Kartı Olanların Oranı

62
Bu makeleyi Ortalama 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Kaç Tane Kredi Kartınız Var?

Kaç tane kredi kartınız var veya kaçını kullanıyorsunuz sorusunun farklı anlamlar çıkarabileceğini söylemek gerekiyor. Öncelikle kesin olarak kredi kartı kullanımı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Çok kredi kartı olması önemli bir finansal gelişim sağlamaz. Aksine yapılan araştırmalara göre ne kadar çok kredi kartı varsa o kadar büyük sorun yaşanabilmektedir.

Kullanılan kredi kartı sayısının Türkiye baz alındığında ortalama 32 milyon olduğunu söylemek gerekir. Bu oranın bilinen kredi kartı kullanımı anketinden farklı sonuçlar doğurabileceği ise aşikâr. Çünkü birçok kişi duyduğu fakat uygulamadığı metotlarla kredi kartı sahibi oluyor.

Kredi kartı kullanım sayısı 1 olmasına rağmen cebinde 3-4 kredi kartı taşıyan insanlar görüyoruz. Anketlerde de bu ayrım bu şekilde yapılıyor. Hazırda bekleyen bir limit ve kredi kartı bulunuyor. Ancak diğeriyle devam ediliyor ve yedek kartla hiçbir bağlantısı kalmıyor.

Anket sorusunun Kaç Tane Kredi Kartı Kullanıyorsunuz? Olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu aşamada da beklentileri karşılayan bir detayla karşı karşıya kalıyoruz.

  • Bir Tane Kredi Kartı Kullanıyorum: %44.53
  • İki Tane Kredi Kartı Kullanıyorum: %30.66
  • Üç veya Üçten Fazla Kredi Kartı Kullanıyorum: %13.14
  • Hiç Kullanmıyorum: %11.68

Burada tek bir kredi kartı kullanan kişilerin büyük bir avantaja sahip oldukları aşikârdır. Fakat ikinci kredi kartını kullananların oranı hiç azımsanacak gibi durmuyor. Hatta son dönemlerde görülen hiç kullanmıyorum oranlarında da oluşan yükselmenin bankaların vizyon değişikliğinden kaynaklandığını söylemek gerekiyor.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir