Bilinen En İyi Araba Markalarının Listesi

170
Bu makeleyi Ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Bazı erkeklere gör en iyi araba markası diye bir şey olmaz mantığı bulunmaktadır fakat markanın olduğu her alanda her zaman en iyi vardır. Otomobil sektöründe de bu değişmeyen bir mantıktır. Konforu, performansı, güvenlik seviyesi, fiyatı ve yakıt tüketimi gibi kriterler en iyi araba markaları kavramını oluşturmaktadır.

Audi

Volkswagen araba firmasına bağlı olarak kurulmuştur. Firma; a3, q7 ve r8 gibi ünlü araba markaları ile tanınmaktadır. Bunun ile birlikte Auidi, dünyanın en büyük teknolojik donanımına sahip motora sahiptir. Kaliteli oluşu ve sorun çıkarmayan yapısı ile tüketicilerin her zaman tercih etmekten çekinmediği bir marka olmuştur.

BMW

1916 yılında kurulmuş olan Alman otomobil devidir. İlk zamanlarda uçak motoru üretmiş olduğu için amblemi bu yüzden mevcut biçimini almıştır. Satışlarının artması ve bilinirliğin artması spor marka araçların satışına bağlanmıştır. Özellikle BMW i8 ve X5 modelleri oldukça popülerdir.

Mercedes Benz

Almanya merkezli otomobil üretilerinden birisi olan Mercedes Benz, farklı alanlarda kaliteli araçları ile tanınmaktadır. Her ülkede popüler olan bu marka özellikle de Vito ve AMG serilerinin satışları ile rekor kırmıştır.

Volvo

Sağlamlık konusunda akıllara gelen firmalar arasında bulunuyor. İlk zamanlarında fazla ilgi görmese bile Ford grubuna geçtikten sonra popüler duruma gelip, BMW, Mercedes Benz ve Audi ile yarış yapar konuma gelmiştir. 1927 senesinde İsveç’te kurulmuştur.

Ferrari

Birçok kişinin hayallerini süsleyen bebek… İtalya’da lüks araba üreticisi olarak dünyada adında en fazla söz ettiren otomobil markalarından birisidir. Özellikle Formula 1 yarışlarında en fazla liderlik yaşayan bir markadır. %90’lık hissesi hala Fiat’a aittir. Aracın üretilmesinin asıl nedeni hız ve yarıştır.

Porsche

Almanya merkezli olan bu şirket, oldukça kaliteli, şık ve pahalı araçlar üretmektedir. Estetik bakımdan kaliteyi her zaman en yüksekte tutmaktadır.

Volkswagen

Almanya kökenli ünlü otomobil markasıdır. Alman dilinde halk arabası olarak lanse edilmektedir. Ayrıca Buggatti gibi yüksek performanslı araçların üreticisi konumundadır.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir