Anne Adayları Doğum Süresince Ne Yapmalı?

68
Bu makeleyi Ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Her kadın anne adayıdır. Cenin rahme düştüğünden beri ise anne! Evet biliyorum, çok zorlanıyorsun üstelik hem mutlusun hem düşünceli. Kafanda soru işaretli baloncuklar var. Nasıl olacak? Yapabilecek miyim?  Onu bu kirli dünyada temiz büyütebilecek miyim? Ya babasını daha çok severse? Sizin için Anne Adayları için ufak bir yazı hazırladık, okumanız dileğiyle…

Öncelikle sevgili anne sakin ol. Evet, bunu artık hayatının mottosu haline getirmelisin. Sakinlik… Belki kendi annen gibi bir anne olmak isteyeceksin, belki de onun tam zıttı. Ama içinden çıkıp gelen ve senin bir parçan olacak yavruna en iyisi olmak isteyeceksin. Belki onun tüm ihtiyaçlarını karşılayamayacaksın. Belki bazen bezi eksik kalacak, bazen maması. Bilmelisin ki bir bebeğin, bir çocuğun, hatta bir yetişkinin önceliği hiçbir zaman bu maddeler değildir. Dünyaya gelen her canlının öncelikli ihtiyacı her zaman şefkat ve sevgidir. En önemlisi de anne sevgisi, ilgisi, merhameti. Yere düşen çocuğun kanayan dizini iyileştiren tentürdiyot değil senin ellerinle pamuğa sürdüğün tentürdiyottur. Ona kıyamayarak baktığın gözlerin, belki gözyaşlarındır.

Anne Adayları Her Zaman Sakin Olmalı

 

Ne demiştik motto olarak? Sakinlik… Evet senin ve onun ihtiyacı olan son his panik. Ne kendini ne de onu strese sokacak hiçbir şey yok ortada. Sakin olmayı muhakkak bilmelisin. Yeni doğmuş bir bebek neden en iyi oda takımı, oyuncakları, bir numaralı bezleri, organik mamaları, puseti ve pahalı markalarda kıyafetleri olup olmadığını bilmeyecek emin ol. O senin sütünü tüm kalbî hislerinle ona verdiğini hissedecek. Sevgini hissedecek, bilecek.

O senin rahmine düştükten sonra zamanla vücudun şekillenecek, değişecek. Kilo alacaksın, şişliklerin olacak ve kendini eskisi kadar iyi, mutlu, güzel hissetmeyeceksin belki. Bu yüzden strese girecek, birilerini suçlamaya çalışacaksın. Hayır! Sil at bunları aklından ve kalbinden. Bunlar suç değil, hatta sana bir sır vereyim, harika! Evet, vücudunun şekillenmesi, kilo alman çok hoş. İçinde kendi parçanı büyütüyor olma hissi muazzam! Yakında kilo kaybı yaşayacaksın, şişlerin de inecek ama onun verdiği nefis hisler inan ki baki kalacak. Kiloların bazen gelip bazen gidecek ama yavrun hep seninle ve sana ait kalacak.

Bu İçeriğe Kaç Puan Verirsiniz ?
[0 Kişi Oyladı Toplam Puanı: 0]
Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir